Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej

Poznaj siłę, która może odmienić Twoje życie.

Napisany przez niezwykłą kobietę poradnik, który pomaga innym zdobyć więcej przestrzeni, czasu i... miłości.

Czy minimalizm jako postawa życiowa może poprawić stan zdrowia, pomóc zbudować trwalsze i głębsze relacje oraz rozładować stres?

Wciąż do czegoś dążymy - każdego dnia poddajemy się presji, by dłużej pracować i więcej posiadać. Dla Courtney Carver ten ciągły wyścig musiał się zakończyć, gdy zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Stres był jak oliwa dolewana do ognia - nagle stało się jasne, że musi wyzbyć się fizycznego i psychicznego bałaganu, który potęgował jej chorobę i złe samopoczucie.

Carver pokazuje, jak realizować praktyczny minimalizm, by posiadając mniej, zyskać więcej przestrzeni, czasu i miłości! Pozbywanie się zbędnego bagażu pomaga jej zdaniem wprowadzić w życie światło i harmonię.

Jej znany na całym świecie Project 333 zakłada ograniczenie liczby ubrań do 33 sztuk i noszenie ich naprzemiennie przez trzy miesiące. Efekty tej akcji otworzyły oczy tysiącom ludzi i zrewolucjonizowały ich szafy.

Czas na polskich czytelników - Duchowa prostota to życie w zgodzie z koncepcją zero waste na poziomie zarówno fizycznym, jak i mentalnym.

Courtney Carver - publicystka i blogerka poruszająca temat minimalizmu, autorka wielu publikacji zgodnych z koncepcją zero waste. Prowadzony przez nią od 2010 roku blog Be More With Less jest jednym z najpopularniejszych na świecie w tej dziedzinie. Organizuje spotkania, szkolenia i kursy związane z wprowadzaniem zasad minimalizmu. W 2010 zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Choć nie jest to główny temat bloga i książki, autorka przyznaje, że wiadomość o chorobie bardzo wpłynęła na jej życie.

Informacje dodatkowe o Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Soulful Simplicity: How Living with Less Can Lead to So Much More

Tagi: bóg Utrzymanie domu

Kup książkę Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej

Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej - opinie o książce

Tak bardzo trudno jest odmówić nam sobie wiele czynności, z którymi jesteśmy związani na co dzień. Przykładem tego może być pogoń za pracą, która tak naprawdę nie czyni nas do końca szczęśliwymi.

Gdy usłyszymy, diagnozę choroby na samym początku to zaczynamy powoli inaczej patrzeć na nasze życie. Zadajemy sobie mnóstwo pytań typu:

Dlaczego to ja muszę znosić ten ból?,

Czy potrafię, na nowo żyć mając na uwadze swoje zdrowie i czy znajdę w sobie siłę, by dzielić się o moim problemie z innymi ludźmi borykającymi się z tą chorobą- stwardnienie rozsiane?

Z tym problemem zmaga się ów właśnie bohaterka, a przy tym autorka książki pt.''Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej'' Pani Courtney Carver.

Walka w każdym dniu, w który powiązany z chorobą jest trudnym wyzwanie. W tym przypadku dla autorki stało się czymś dla niej nieznanym, ale za to ujawniła, z czym musiała się zmagać w trudzie swojej niespodziewanej choroby.

Życie nasze jest tak w obecnej chwili nieprzewidywalne, że nie wiemy, co nas może spotkać na dalszej jego drodze, do której podążamy małymi krokami.

Miałam okazję poznać kilkanaście lat temu dziewczynę, która chorowała na tę samą, z którą zmaga się autorka. Zapamiętałam tę dziewczynę pod każdym względem, a w tym: jaką ona była energiczną osobą, w jaki delikatny sposób mówiła i chętnie opowiadała na temat swojej choroby, ale dopiero, gdy nabrała większego zaufania. Poznawałam, ją na nowo podziwiając za to, że ma na tyle w sobie tyle siły i nigdy się nie załamywała Przez okres dwóch tygodni można poznać ludzi, którzy są wytrwali w bólu.

Udzielony wywiad i porady autorki niech będą codziennym drogowskazem do przetrwania i niemyśleniu o chorobie.

Książka ta składa się z 4 części podzielonych na 40 rozdziałów napisanych barwnym językiem opartym również na doświadczeniu autorki.

Dodatkowymi elementami są tutaj piękna biała oprawa, zamieszczona w niej grafika w dwóch kolorach oraz czcionka, ułatwiająca czytanie tego niezwykle przedstawionego poradnika pomocnego każdemu Czytelnikowi.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt.''Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej'' autorstwa Pani Courtney Carver.

Warto jest przeczytać ten poradnik.

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2019-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jeśli kiedyś czułaś, że masz serdecznie dość bycia spłukaną, zestresowaną, przepracowaną i walczysz z wiecznymi zaległościami, prowadzenie prostszego życia może zapewnić ci większe poczucie sensu i celu. Bóle głowy, niepokój, depresja czy ogólne poczucie przytłoczenia często są wynikiem ,,nadmiaru" w naszym życiu.

Courtney Carver to publicystka i blogerka, autorka wielu publikacji zgodnych z koncepcją zero waste. Prowadzony przez nią od 2010 roku blog Be More With Less na temat minimalizmu jest jednym z najpopularniejszych na świecie w tej kategorii. W 2010 zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane – nieuleczalną chorobę, która zagroziła jej aktywnemu stylowi życia.

Autorka żyła jak wiele kobiet i nie słyszała sygnałów wysyłanych przez ciało, serce i duszę. Dzień w dzień działała jak automat, aby sprostać kolejnym wymaganiom. Żyła przez siedem lat z człowiekiem, który nie potrafił jej kochać. Były przykre słowa, wyzwiska, alkoholizm, brak zaufania, poczucie klęski, kłamstwa i trwonienie pieniędzy. Courtney nie chciała być przez cały czas smutna, bać się i zamartwiać się o wszystko. Wiedziała, że chce czegoś więcej od życia – dla siebie i córki. Pragnęła więcej miłości, porozumienia, śmiechu i przygód. Rozwiodła się z mężem, a po sześciu latach odnalazła bratnią duszę – Marka i wyszła za niego za mąż. Rok po ślubie zawisło nad nimi widmo stwardnienia rozsianego. Po początkowym szoku związanym z diagnozą Courtney zaczęła układać swoje życie na nowo. Zrozumiała, że wypełnianie każdej chwili dnia krzątaniną i dążeniem do posiadania kolejnych przedmiotów doprowadziło ją – w uproszczeniu – do choroby. Jej organizm odrzucił tryb życia, jaki prowadziła. Więcej pracowała, więcej posiadała, więcej robiła i usiłowała wszystkim udowodnić, że jest kimś „więcej". To wszystko wyczerpało ją i zniszczyło jej organizm. Intensywny styl życia nie wywołał choroby, ale zaostrzył jej objawy i przyczynił się do nawrotów. Stres potęgował problemy i po diagnozie nagle stało się jasne, że musi wyzbyć się fizycznego i psychicznego bałaganu.

Według autorki duchowa prostota to nie nagłe przebudzenie ani ,,magiczny" moment, ale wewnętrzna szczerość na temat tego, co w życiu jest dla nas najważniejsze, co odpowiada naszemu sercu i duszy. Courtney wsłuchiwała się w siebie i zaufała odpowiedziom, jakie płynęły z jej duszy. Drobnymi krokami dążyła do prostoty. Stopniowo zaczęła dostrzegać, że prostota pozwala zastąpić strach nadzieją i stała się zdrowsza oraz szczęśliwsza. Chociaż radykalnie uprościła swoje życie, łagodnie wprowadzała zmiany w czterech sferach swojego życia: zdrowiu, czasie, przestrzeni i miłości. W kolejnych rozdziałach książki opisuje te małe kroki i historie, które doprowadziły ją do wielkiej zmiany życia. Opowiada, jak wróciła do zdrowia i miłości. Na końcu każdego rozdziału zawarła zestaw pytań skłaniających Czytelnika do uważnego wsłuchania się we własne serce i duszę oraz listę małych kroków, przybliżających do duchowej prostoty.

,Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej to niezwykły poradnik o tym, jak żyć w zgodzie z koncepcją zero waste na poziomie fizycznym i mentalnym. Autorka opowiada o życiowych zmianach, do których doprowadziło zdiagnozowanie u niej stwardnienia rozsianego. Courtney Carver chciała dobrze żyć z SM i celowo zmniejszyła tempo swojego życia. Postawiła na spokój, rozwój, zdrowie, rodzinę i miłość. Swoimi przemyśleniami i radami płynącymi prosto z serca dzieli się z ludźmi na całym świecie i pokazuje, co jest w życiu najważniejsze. Nie ma uniwersalnego rozwiązania, które doprowadzi do uproszczenia życia, ale historia Courtney Carver inspiruje do tego, aby mieć mniej i zyskać więcej.