Emily w Paryżu

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Siedzę w taksówce, a serce bije mi tak mocno, jakby miało zaraz eksplodować. Ja, Emily Cooper, jestem w Paryżu! Wszyscy potrzebujemy w życiu marzeń, a moje właśnie staje się rzeczywistością.

Kiedy ktoś marzy tak mocno, to po prostu nie da się go zatrzymać. Paryskie ulice przemykają mi przed oczami, a wraz z nimi zabytki, jedne wspanialsze od drugich. A ja tylko się uśmiecham, uśmiecham i uśmiecham!

Mimo to gdzieś w głębi trochę się boję. Tego, że nie poczuję się tu jak u siebie. Tego, że rzeczywistość nie dorówna marzeniom...

Informacje dodatkowe o Emily w Paryżu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324094196
Liczba stron: 256

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

więcej

Kup książkę Emily w Paryżu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Emily w Paryżu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-12-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Emily w Paryżu" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Na platformie #netfix można obejrzeć serial o tym samym tytule, ja jeszcze tego nie robiłam z powodu braku czasu, ale po przeczytaniu tej książki planuje jak najszybciej to nadrobić ekranizację. Na wstępie muszę wspomnieć, że książka została w bardzo ładny sposób wydana, jest w twardej oprawie, środek również wygląda efektownie, a zdjęcia z serialu tylko dopełniają treść. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z dużym zainteresowaniem śledziłam losy Emily. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani, są autentyczni, tak jak my postępują pod wpływem emocji oraz popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu przypadkach, podzielając podobne troski i dylematy. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki Emily, która właśnie przyjechała do pracy w Paryżu. Mogłam ją lepiej poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Emily to taka kobieta, której nie sposób nie polubić, moje serce skradła od pierwszych chwil, bije od niej ogrom pozytywnej energii. Ja z całych sił kibicowałam młodej kobiecie i chciałam dla niej jak najlepiej. To co działo się w życiu Emily wciągnęło mnie bez reszty,  z zaangażowaniem czytałam to co działo się w jej pracy, która swoją drogą została w bardzo interesujący sposób przedstawiona. Kobieta w Paryżu zmuszona jest mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, które wywołały we mnie bardzo dużo emocji, były momenty, że uśmiech nie schodził z mojej twarzy, zdarzały się też takie, że z przejęciem czekałam na rozwój niektórych sytuacji. Autorka w niesamowicie pobudzający wyobraźnię sposób opisuje Paryż, czytając książkę czułam ten niesamowity klimat i chłonęłam go całą sobą. "Emily w Paryżu" to historia młodej kobiety, która postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na ciąg dalszy perypetii Emily. Polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Emily w Paryżu 2
Catherine Kalengula0
Okładka ksiązki - Emily w Paryżu 2

Po trudnych początkach i szeregu gaf zaczynam naprawdę lubić swoje paryskie życie. Koledzy z Savoir mnie zaakceptowali, a szefowa już prawie nie zatrzaskuje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy