Filthy Rich Vampire

Ona potrzebuje ochrony. On potrzebuje żony. Ale czy miłość między wampirem, a zwykłą śmiertelniczką będzie możliwa?

Bycie singlem w świecie zamożnych wampirów nie jest łatwe, zwłaszcza gdy rozpoczyna się sezon towarzyski - Julian coś o tym wie. Mimo że ma niemal tysiąc lat i jest najstarszym dziedzicem rodu Rousseaux, wolałby sobie wbić osikowy kołek prosto w serce, niż uczestniczyć w tym matrymonialnym targowisku próżności. Jednak czy tego chce, czy nie, do końca sezonu musi znaleźć sobie żonę.

Kiedy w jego życiu pojawia się wiolonczelistka Thea, wie, że to ostatnia osoba, w której powinien się zakochać. Jest niewinna, miła i po prostu zbyt... ludzka. Jednak gdy dziewczyna odkrywa istnienie wampirów, znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Od tej chwili potrzebuje ochrony. Tak się dobrze składa, że Julian potrzebuje fałszywej dziewczyny, aby zniechęcić nadgorliwe swatki.

Mężczyzna proponuje Thei układ nie do odrzucenia: przez rok ma udawać jego kochankę, pokazywać się wraz z nim na wydarzeniach towarzyskich sezonu, a on w zamian zapewni jej ochronę i pomoże finansowo.

Jednak świat wampirów jest bardziej dekadencki i mroczniejszy, niż Thea sobie wyobrażała. A zdaniem snobistycznej rodziny Juliana, dziewczyna nie jest wymarzoną partią dla wampirzego dziedzica. Wkrótce para ma się przekonać, że to nie jedyne niebezpieczeństwo, na które są narażeni. Zakazane pożądanie, szybsze bicie dawno umarłego serca i tajemnice, które mogą zniszczyć ich oboje.

Tego nie było w planie.

“Filthy Rich Vampire” autorstwa Genevy Lee to pełna przepychu i namiętności powieść dla wszystkich fanek romansów, z motywem fake dating i wampirami w roli głównej. Wejdź do świata, do którego wstęp mają tylko nieliczni.

Informacje dodatkowe o Filthy Rich Vampire:

goszaczyta
Przeczytane:2023-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

„𝔽𝕚𝕝𝕥𝕙𝕪 ℝ𝕚𝕔𝕙 𝕍𝕒𝕞𝕡𝕚𝕣𝕖” 𝔾𝕖𝕟𝕖𝕧𝕒 𝕃𝕖𝕖 💫

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Czy tysiącletni wampir i wiolonczelistka mają szansę na wspólną wieczność?

Julian Rousseaux, dziedzic zamożnego, wampirzego rodu, zmuszony jest, aby znaleźć sobie odpowiednią żonę przed końcem sezonu towarzyskiego. Mężczyzna nie jest za bardzo chętny, by się ożenić. Niespodziewanie na przyjęciu spotyka Theę - uzdolnioną wiolonczelistkę. Od samego początku coś go ciągnie do dziewczyny. W pewnym momencie w głowie Juliana rodzi się myśl, że Thea będzie idealną partnerką do udawania jego dziewczyny. Dzięki temu odepchnie od siebie potencjalne kandydatki na żonę. Sprawy się skomplikują kiedy Julianowi zacznie zależeć na dziewczynie. Ponieważ dziewczyna nie jest wymarzoną partią dla wampirzego dziedzica, bogata i snobistyczna rodzina Juliana chce się jej pozbyć. Czy to jedyne zagrożenie, jakie czyha na parę?

Relacja między głównymi bohaterami jest dosyć niespodziewana i zmienia się z rozdziału na rozdział. Autorka posłużyła się tutaj typowym stereotypem, czyli bardzo bogaty facet i biedna dziewczyna. Thea to taka szara myszka, która po spotkaniu Juliana nagle odkrywa w sobie swoją kobiecość. Zauroczona przystojnym wampirem lgnie do niego bez opamiętania.

Bardzo miłą odmianą w tej powieści jest powolne tempo akcji, które naprawdę mocno przypadło mi do gustu. Nie było ono na szczęście na tyle powolne, żeby czytelnik mógł się znużyć dziejącymi na kartach tej książki wydarzeniami, a wręcz przeciwnie. Akcja toczy się w umiarkowanym, stonowanym tempie, kolejne wydarzenia następują po sobie w stosunkowo powolny sposób, tak, że z każdą przewróconą stroną mój apetyt na tę książkę wzrastał i coraz bardziej nie mogłam się doczekać tego, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zakończy się opisywana przez autorkę historia. A jest ono – uwierzcie mi – niezwykle obiecujące, dzięki czemu sięgnięcie po kontynuację jest tak naprawdę tylko i wyłącznie formalnością. Historia napisana jest z dwóch perspektyw, więc świat wampirów widzimy nie tylko oczami należącego do niego Juliana, ale i śmiertelniczki Thei, co ułatwia nam zrozumienie całości.

Bardzo przypadł mi do gustu język Lee, który był prosty, łatwy do zrozumienia, przez co czytało się tę historię niesamowicie szybko, niemal połykając kolejne rozdziały. Z każdą stroną coraz bardziej zagłębiamy się w stworzony przez autorkę świat, który owiany jest tajemnicą i pełną niesamowitych bohaterów.

„Filthy Rich Vampire” to paranormalny romans, który wciąga już od pierwszych stron. Fani wątku fake dating będą usatysfakcjonowani. Jeśli lubicie romanse o wampirach, motyw udawanego związku, różnicy wieku, tajemnic i skomplikowanych relacji rodzinnych to ta książka przypadnie Wam do gustu.

Seria "Filthy Rich Wampires" to takie moje guilty pleasure. Sięgnęłam po nią przypadkiem i przepadłam. Wciągająca i uzależniająca, a jednocześnie infantylna i przewidywalna. Łączy w sobie ciekawy świat, zaskakującą fabułę oraz rozbrająjące i jakże naiwne relację łączące bohaterów.

Filthy Rich Vampires (Tom 4). Na wieczność
Geneva Lee0
Okładka ksiązki - Filthy Rich Vampires (Tom 4). Na wieczność

Magia znów się przebudziła, a walka o władzę trwa Thea akceptuje swoje moce i zajmuje należne sobie miejsce jako królowa z Julianem u boku. Jednak ich...

Filthy Rich Vampires. Trzy królowe
Geneva Lee0
Okładka ksiązki - Filthy Rich Vampires. Trzy królowe

Cała magia umrze, a wraz z nią wszyscy, którzy nią władają. Trzeci tom porywającej historii miłosnej rozgrywającej się w luksusowym świecie bogatych wampirów...