Gang Fajniaków i miasto marzeń

Poznaj GANG FAJNIAKÓW: chmurkę Celinkę, słońce Sonię, kroplę Ksenię, drzewo Dobromira, smoga Stefka, fokę Franię, jarzębinowy listek Julkę, pieska Piotrusia, dębowego listka Dyzia i ważkę Wiolę.
Fajniaki to superfajni przyjaciele, którzy mają supermoce, dzięki którym chronią Ziemię i dbają o przyrodę. Ty też możesz być superprzyjacielem przyrody.

Informacje dodatkowe o Gang Fajniaków i miasto marzeń:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-08-27
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: b.d

Tagi: słodziaki świeżaki gang fajniaków

Kup książkę Gang Fajniaków i miasto marzeń

Gang Fajniaków i miasto marzeń - opinie o książce

Poznajemy miejsce zamieszkania Fajniaków. Bohaterowie muszą walczyć ze Stefkiem, małym smogiem, który ma dziwne pomysły szkodzące przyrodzie. Dzieci się uczą praw natury, oszczędzania wody itp.

Polecam

Spis treści:

1. Poznajmy się. 2. Ekozakątek 3. Co komu wyrośnie? 4. Kochajcie zieleń! 5. Co za dużo, to niezdrowo! 6. Oszczędzaj kropelke! 7. Najpiękniejszy kolor

Książka dla mnie trochę taka na siłę napisana o ekologii. Temat ważny ale przez książkę jakoś ciężko przebrnąć.

Kolorowa okładka to ilustrowane zaproszenie na spotkanie z nowymi postaciami. Napis: „Bycie eko jest fajne!” od razu podkreśla, co jest tematem książeczki i jakie emocje się z tym wiążą.

Jesteśmy Fajniaki, prawdziwe z nas bystrzaki. Z naturą za pan brat ochronimy świat! (s. 5)

Autor zaprasza do Ekozakątka. To tu w zgodzie z przyrodą mieszkają Fajniaki wyposażone w supermoce do ochrony przyrody. To adepci czterech nauczycieli, czterech żywiołów: Chmurki Celinki, Słońca Sonii, Kropli Kseni, Drzewa Dobromira. Wszyscy bohaterowie oprócz smogu Stefka są piękni, radośni i dbają o przyrodę. Stefek robi wszystko, by im uprzykrzyć życie.

W książce zostały poruszone różne problemy ekologiczne i sposoby dbania o najcenniejszy skarb. Mały czytelnik dowie się, dlaczego warto sadzić nowe drzewa, dlaczego warto budować kręte drogi w mieście, czego potrzebuje przyroda, jak oszczędzać wodę, jaki jest najpiękniejszy kolor powietrza. Całość podana w sposób łatwy i przystępny. Nauka połączona z zabawą i niecodziennymi postaciami staje się przyjemnością, a nie koniecznością. Wypracowany styl autora, plastyczność opisów, łatwo wpadające w ucho rymowane hasła zagrzewające do walki z zanieczyszczeniami i wzywające żywioły wzbogacają przepiękne, kolorowe ilustracje pędzla Doroty Detner.

Książkę polecam małym i dużym, bo o ekologię wszyscy powinniśmy dbać.

Wielka księga zagadek
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Wielka księga zagadek

Lubisz zgadywanki i wierszyki? Sięgnij po Wielką księgę zagadek! Znajdziesz tu mnóstwo wierszowanych zagadek pełnych ciekawostek i humoru! Idealna...

Na100latki, czyli jak przetrwać mając naście lat
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Na100latki, czyli jak przetrwać mając naście lat

Czy czujesz się jak transformers, który nie panuje nad swoimi podzespołami? Wydaje ci się, że tracisz tożsamość? Spokojnie, po prostu dorastasz! Po tym...