Gang Fajniaków i miasto marzeń

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-08-27
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: b.d

Poznaj GANG FAJNIAKÓW: chmurkę Celinkę, słońce Sonię, kroplę Ksenię, drzewo Dobromira, smoga Stefka, fokę Franię, jarzębinowy listek Julkę, pieska Piotrusia, dębowego listka Dyzia i ważkę Wiolę.
Fajniaki to superfajni przyjaciele, którzy mają supermoce, dzięki którym chronią Ziemię i dbają o przyrodę. Ty też możesz być superprzyjacielem przyrody.

Tagi: słodziaki świeżaki gang fajniaków

Opinie o książce - Gang Fajniaków i miasto marzeń

Spis treści:

1. Poznajmy się. 2. Ekozakątek 3. Co komu wyrośnie? 4. Kochajcie zieleń! 5. Co za dużo, to niezdrowo! 6. Oszczędzaj kropelke! 7. Najpiękniejszy kolor

Książka dla mnie trochę taka na siłę napisana o ekologii. Temat ważny ale przez książkę jakoś ciężko przebrnąć.

Kolorowa okładka to ilustrowane zaproszenie na spotkanie z nowymi postaciami. Napis: „Bycie eko jest fajne!” od razu podkreśla, co jest tematem książeczki i jakie emocje się z tym wiążą.

Jesteśmy Fajniaki, prawdziwe z nas bystrzaki. Z naturą za pan brat ochronimy świat! (s. 5)

Autor zaprasza do Ekozakątka. To tu w zgodzie z przyrodą mieszkają Fajniaki wyposażone w supermoce do ochrony przyrody. To adepci czterech nauczycieli, czterech żywiołów: Chmurki Celinki, Słońca Sonii, Kropli Kseni, Drzewa Dobromira. Wszyscy bohaterowie oprócz smogu Stefka są piękni, radośni i dbają o przyrodę. Stefek robi wszystko, by im uprzykrzyć życie.

W książce zostały poruszone różne problemy ekologiczne i sposoby dbania o najcenniejszy skarb. Mały czytelnik dowie się, dlaczego warto sadzić nowe drzewa, dlaczego warto budować kręte drogi w mieście, czego potrzebuje przyroda, jak oszczędzać wodę, jaki jest najpiękniejszy kolor powietrza. Całość podana w sposób łatwy i przystępny. Nauka połączona z zabawą i niecodziennymi postaciami staje się przyjemnością, a nie koniecznością. Wypracowany styl autora, plastyczność opisów, łatwo wpadające w ucho rymowane hasła zagrzewające do walki z zanieczyszczeniami i wzywające żywioły wzbogacają przepiękne, kolorowe ilustracje pędzla Doroty Detner.

Książkę polecam małym i dużym, bo o ekologię wszyscy powinniśmy dbać.

Kup książkę Gang Fajniaków i miasto marzeń

Psy, pieski, psiaki
Marcin Przewoźniak 0
Okładka ksiązki - Psy, pieski, psiaki

Psy, pieski, psiaki to zbiór opowiadań przywołujących historie wspaniałych czworonogów. Wśród bohaterów książki znalazły się:...

Puk, puk! Otwórzcie drzwi!
Marcin Przewoźniak 0
Okładka ksiązki - Puk, puk! Otwórzcie drzwi!

W domu Bielskich pojawia się dziwaczny posłaniec z jeszcze dziwniejszym listem! To oznacza tylko jedno - historia świata znowu zaczęła przyspieszać! Zabytkowe...

Kudłata
Hwang Sun-mi