Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1

Zabójcze pierogi to historia trzynastoletniej Estery, która każdego dnia po szkole siedzi samotnie w domu, objadając się czipsami, tostami i innym śmieciowym jedzeniem. Tymczasem jej mama, Katrina Vege, jest telewizyjnym kulinarnym guru. Kiedy jej ekipa rusza w trasę z nowym programem, zabiera ze sobą córkę. Estera jest zachwycona tym, że będzie mogła spędzić z mamą więcej czasu - i wreszcie spróbować gotowanych na wizji frykasów. Przygoda szybko się jednak komplikuje, gdy już w czasie pierwszego nagrania jeden z turystów śmiertelnie zadławia się na wizji kartaczem Katriny, w którym zostaje znaleziony... pierścień skradziony z lokalnego skarbca. Czy Esterze uda się udowodnić niewinność mamy?

Zabójcze pierogi to historia pełna humoru sytuacyjnego, wynikającego z zetknięcia się hipsterskiej ekipy programu telewizyjnego z ,,lokalsami" z polskiej prowincji. W książce pojawia się całą gama zabawnych i bardzo charakterystycznych postaci, które ubarwią pełną akcji i zagadek kryminalnych fabułę. Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Informacje dodatkowe o Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-05-19

Kup książkę Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1

Mama w occie. Zabójcze pierogi. Tom 1 - opinie o książce

Książkę przeczytałam na „jednym wdechu”. Zabawna opowieść, z zabarwieniem kryminalnym, o treści będącej na czasie. Celebrytka, telewizja, sława, pieniądze, kradzież, osamotniona nastolatka, manipulacja, otyłość, zdrowa żywność… to wszystko znajdziecie w tej książce.

Estera Parzymięs to trzynastoletnia uczennica klasy siódmej. Wychowuje ją mama, ponieważ tato zostawił je dla innej kobiety.
Dziewczynka większość czasu spędza samotnie w domu. Żywi się niezdrowym jedzeniem, buszuje po Internecie i ogląda paradokumenty. Jej nazwisko i wygląd zewnętrzny sprawia, że nie ma przyjaciół.
Jej mama Katarzyna Parzymięs (pseudonim Katrina Vege) jest „profesjonalną celebrytką”. Prowadzi znany program kulinarny promujący weganizm i poświęca córce mało czasu.
Pewnego dnia Katrinę wywalają ze studia, przesuwają w ramówce i dają jej nowy program, w którym ma, w weekendy, jeździć po Polsce i gotować w plenerze. Bohaterce udaje się namówić mamę i Sznurówkę, szefową mamy, aby zabrały ją ze sobą. Esti jest zachwycona, ponieważ uważa, że więcej czasu spędzi z mamą i nareszcie spróbuje potraw przygotowanych podczas programu.
W trakcie kręcenia, w Supraślu, pierwszego odcinka nowego programu „Świat kontra schab” Pan Władysław, szef Stowarzyszenia Kuchnia i Tradycja, próbując kartacza pada trupem na planie i … rozpoczyna się sledztwo.
Cała ekipa jest podejrzewana, a Esti robi wszystko, aby oczyścić ich z zarzutów.
Co było w kartaczu?
Kto zrabował kosztowności ze skarbca?
Kim jest Mycha, Gacek i Złotko?
Czy uda jej się znaleźć złodzieja?

Akcja cały czas nie traci tempa, a śmieszne dialogi i zabawne sytuacje sprawiły, że książkę czytałam z dużą przyjemnością. Bohaterka bardzo mi się podoba. Jest spostrzegawcza, inteligentna i ma dystans do siebie.
Z niecierpliwością czekam na 2 tom.
Ilustracje Agaty Kopff są trafione w punkt.
Polecam.

Mama w occie. Zabójcze pierogi.
Marcin Przewoźniak
Wydawnictwo Wilga @wydawnictwo_wilga

Jest to historia trzynastoletniej Estery.
Dziewczynką każdego dnia po szkole siedzi samotnie w domu.
Odżywia się bardzo niezdrowo: chipsy, tosty, fastfoody.
Natomiast mama Estery jest kulinarnym guru w telewizji.

Jest to historia pełna humoru sytuacyjnego.
Połączenie powieści kryminalnej z ogromną dawką świetnego humoru.

Premiera książki była wczoraj, więc serdecznie zapraszam do lektury.
Naprawdę warto.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Mama w occie. Zabójcze pierogi” to historia trzynastoletniej Estery, która ma tę przyjemność, zaszczyt być córką guru kulinarnej TV. Co za tym idzie? Wiele czasu spędzonego samotnie pogryzając wszystko, co nie jest związane z ekologią, vege itp, ale za to mama przebiera w rozmaitych daniach. Sama tego nie je, bo jak sama twierdzi jakby to w.glądało jak by obżerała się na wizji.

Mama Estery wyrusza wraz z ekipą w trasę i zabiera ze sobą córkę, a ta niewiele myśląc ma nadzieję, że w końcu porządnie zje, bo od dawna nie miała nic wartościowego w ustach. Przybywają do miejscowości Supraśl, w którym będą działy się takie rzeczy, że głowa mała.

W trakcie nagrania programu dochodzi do kradzieży pewnej rzeczy a mianowicie pierścień z lokalnego skarbca, który na nieszczęście miał przyjemność odkryć go turysta i nie zgadniecie gdzie?!  W kartaczu, którym się zadławił!!

Nie dość, że policja poszukuje winowajcy to do tej sprawy dołącza Estera wraz z ekipą, która przyjechała z mamą. Musicie tez wiedzieć, że pierwszą podejrzaną jest nasza Katrina Vege mama Estery. Będzie wiele zabawnych momentów jak i tekstów. Najbardziej mnie i Helence podobał się moment kiedy kot na wizji pożarł kiełbasę :D

Dziękuję Wydawnictwu Wilga za możliwość zrecenzowania tej książki, a dla zainteresowanych inną formą odczytu książka dostępna jest w ebook i audiobook na Empik Go.

Puk, Puk! Widzieliście kometę?
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Puk, Puk! Widzieliście kometę?

Dawno nic dziwnego nie działo się w domu Bielskich, ale stan taki nie mógł trwać wiecznie, skoro we framudze spiżarni nadal osadzone były magiczne...

Mali Piraci. Dziecięcy świat przygód
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Mali Piraci. Dziecięcy świat przygód

Wielka ucieczka i bitwa morska, herbatka u Robinsona, spotkanie z Wikingami, pułapka Klekota i dzielny Pirat Paprotek, zatoka Rekinów i wreszcie odnalezienie...