Hannah. Tom 1. Wybór

U podnóża Czarnej Góry leży dwór Rudningen. Mieszka w nim piękna Hannah, córka właściciela posiadłości ziemskiej w Danii oraz jej mąż Engebret. Jest lato roku 1826. Podczas niezwykle gwałtownej burzy do drzwi Hannah puka szukający schronienia mężczyzna, niezwykle tajemniczy Duńczyk. Spotkanie z nim odmienia Hannah na zawsze. Teraz powszednie dni z nieobliczalnym, brutalnym mężem są jeszcze trudniejsze do zniesienia.

W jakiś czas potem na rodzinę Hannah spada potworna tragedia. By wyrwać się z żałoby i poczucia beznadziei, kobieta wraca na pewien czas do domu swego dzieciństwa, gdzie niestety nie wszyscy cieszą się, że prawowita spadkobierczyni przybywa w odwiedziny.

Informacje dodatkowe o Hannah. Tom 1. Wybór:

Hannah. Tom 1. Wybór - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Najbardziej drastyczna i dramatyczna saga, jaką czytałam do tej pory! Jest tu pokazana męka kobiet, jaką przechodzą z mężami pijakami i do czego prowadzi ten zgubny nałóg. Jest przemoc, morderstwa, kłamstwa i tajemnice. Ale jest także miłość i wiara w lepsze jutro. Ojciec zabija własnego syna, by ukarać żonę, wcześniej znęca sie nad rodziną, inny "pan domu" po pijaku wymachując nożem podcina gardło żonie.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Obyczajowe, Mam,
W większości skandynawskich sag główne bohaterki poznajemy jako młode dziewczyny często nawet nie dwudziestoletnie. Tytułowa Hannah to kobieta dojrzała, matka dwunastoletnich bliźniaków. Jej mąż jest człowiekiem gwałtownym, lubiącym sobie wypić, a w domu rządzący siłą. Żona i dzieci mają już dosyć despotycznego ojca. Tymczasem zostaje zamordowany ich sąsiad. Pierwszy tom spodobał mi się. Akcja jest niezbyt dynamiczna, chociaż pojawiają się momenty, gdzie wszystko naraz się dzieje. Zainteresowało mnie na tyle, że chętnie sięgnę po kolejne 39 tomów.
Hannah. Tom 35. Pycha
Laila Brenden0
Okładka ksiązki - Hannah. Tom 35. Pycha

Sebjørg z niecierpliwością oczekuje wizyty rodziców i brata w Danii, chciałaby im bowiem przedstawić kogoś szczególnego... Gdy do Sørholm zjeżdżają...

Hannah. Tom 25. Bezsilność
Laila Brenden0
Okładka ksiązki - Hannah. Tom 25. Bezsilność

Fabian wyjeżdża z Rudningen szczęśliwy, że Ole zgodził się na jego zaręczyny z Hannah. Pochłonięty marzeniami o letnich dniach, które spędzi z narzeczoną...