Hotel spełnionych marzeń

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Romans
ISBN: 9788328097537
Liczba stron: 352
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (5 głosów)

Ciepła opowieść o tym, że czasem trzeba stracić wszystko, żeby odzyskać to, co najważniejsze.

Anka za namową narzeczonego zaciąga kredyt na zakup hotelu. Podniszczone Grodzisko, które w krótkim czasie miało stać się świetną inwestycją, okazuje się finansową studnią bez dna, a obłudny partner ulatnia się, zanim jeszcze Anka zostanie bankrutką. Zdesperowana kobieta za ostatnie pieniądze publikuje reklamę podupadłego zamku, w której poleca go jako oryginalne miejsce wypoczynku dla wszystkich, którzy gustują w miejscach z klimatem i szukają nietypowych urlopowych wrażeń.

Wśród koneserów takich wakacji znajdą się: miłośnicy wędrówek śladami pierwszych Piastów, uduchowiona joginka i para staruszków, która dawno temu spędziła w hotelu swoją podróż poślubną. Zaintrygowany ogłoszeniem zjawi się tam także Dawid - znany, ale wyjątkowo niesympatyczny pisarz cierpiący na brak weny twórczej.

Jednak gości jest wciąż zbyt mało, żeby hotel przetrwał. W obliczu nadciągającej katastrofy finansowej, Anka będzie musiała zdecydować, czy chce dalej walczyć o niszczejące mury, siebie i uczucie, które właśnie w niej kiełkuje. A także uświadomić sobie, czego naprawdę chce od życia. Czy Grodzisko to miejsce, w którym spełnią się jej marzenia?

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Hotel spełnionych marzeń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Hotel spełnionych marzeń

Anna za namową narzeczonego kupuje stary zamek. Mężczyzna miał wielkie plany, opowiadał jak wiele dzięki, niemu osiągną, jak staną się bogaci. Obiecywał, że szybko go od niej odkupi. Niestety na słowach się skończyło. Inwestycja, która miała być w okolicy zamku, nie wypaliła, a więc on przestał być opłacalną inwestycją. Mężczyzna nie tylko zwiał i zakończył związek, ale również całą winą obwiniał Annę, wmawiając jej, że to był tylko jej pomysł.
Kobieta została sama z długami i starym, zaniedbanym zamkiem. Jednak nie zamierza się poddać. Zostawia na jakiś czas swoje życie w Warszawie, bierze bezpłatny urlop i wyjeżdża do Grodzisku. Wie, że nie będzie łatwo, ale wie również, że nie ma innego wyjścia. Albo jakimś cudem uda jej się sprawić, że zamek zacznie na siebie zarabiać, albo pozostanie z wielkimi długami.
Z zamku zrobiła hotel i liczy na to, że jego mroczny klimat przyciągnie klientów. Na reklamę wydała ostatnie oszczędności. Czy to był dobry plan? Kto odwiedzi zamek? Jak potoczą się dalsze losy Anny?

Historia z początku wydawała się dość lekka, taka na leniwe popołudnie, jednak później okazała się lekturą bardzo emocjonującą. Poznajemy historię głównej bohaterki, ale również jej gości. To opowieść o zaufaniu, które zostało mocno nadwyrężone, o niełatwych decyzjach, ciężkiej pracy, marzeniach, przyjaźni, miłości i wiele więcej. Mocno wzruszyła mnie historia pewnej pary staruszków, którzy przyjechali do zamku po latach, ta miłość, która ich łączyła była po prostu piękna.
Książkę czytało się dość szybko. Dla mnie to była pozycja na jeden wieczór. Akcja nie jest zbyt szybka, jednak według mnie nie jest również wolna czy nużąca.

Główną bohaterką jest młoda kobieta, która zaufała narzeczonemu, co okazało się błędem. To kobieta silna, niezależna, odważna. Popadła w niemałe tarapaty jednak nie załamuje się, tylko stara się odbić od dna, znaleźć rozwiązanie. Zdecydowanie ją polubiłam.

„Hotel spełnionych marzeń” to książka, z którą spędziłam miło czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Anka za namową narzeczonego bierze kredyt na kupno podniszczonego zamku, kiedy pojawiają się problemu Krzysztof zostawia kobietę. Anka postanawia za ostatnie pieniądze opublikować reklamę Grodziska, co sprawia, że gośćmi hotelowymi stają się uduchowiona joginka, starsze małżeństwo, które odbyło tutaj swoją podróż poślubną oraz znany pisarz cierpiący na brak weny. Czy kobieta zawalczy o Grodzisko? Jak na jej życie wpłyną przybyci goście?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uznaje je za naprawdę udane. Pani Justyna ma niezwykle lekkie i przyjemne w odbiorze pióro, co przełożyło się na to, że książkę przeczytałam w około dwie godziny. Fabuła książki od samego początku mnie niezwykle zaciekawiła i wciągnęła, a to chyba głównie zasługa niesamowitego klimatu Grodziska oraz barwności postaci. Mamy tutaj Ankę - kobietę po przejściach, Dawida - pisarza z niemocą twórczą, Elizę - podróżniczkę i joginkę, Kasię i Antoniego - seniorów, którzy wracają do wspomnień oraz pracowników Grodziska, bez których ta historia nie byłaby już tak wyjątkowa, szczególnie polubiłam Tymoteusza, jak przeczytacie będziecie wiedzieć dlaczego! Historia ta opowiedziana jest oczami Anki oraz Dawida, co sprawia, że możemy ich znacznie lepiej poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz z czym się obecnie mierzą. Autorka w swojej powieści porusza naprawdę wiele ważnych i ponadczasowych tematów, które wywołują w czytelniku szereg emocji oraz pewną nostalgię. Są to z pewnością: przemoc domowa, choroba onkologiczna, choroba Alzheimera, problemy finansowe, nie zabraknie oczywiście sekretów i tajemnic, które znacznie wpłyną na życie bohaterów. Ta książka to opowieść o odnajdywaniu siebie, swojego miejsca w życiu, rozliczeniu się z przeszłością, wybaczaniu, sile przyjaźni oraz miłości, szczególnie tej, która przychodzi niespodziewanie. Ja jestem naprawdę oczarowana tą historią i odbyłam piękna, barwną i poruszająca podróż z mieszkańcami i pracownikami Grodziska, która na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Jestem pewna, że jeszcze nie raz sięgnę po książki autorki. Moja ocena to 9/10.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2022-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Posiadanie własnego zamku wydaje się być świetnym pomysłem. Ale tylko w marzeniach. Anka zaciąga kredyt, urabia sobie ręce aż po łokcie, by urokliwe miejsce stało się dobrze prosperującym pensjonatem. I chociaż historia zapowiada się na taką z gatunku uroczych, to bohaterka musi mierzyć się z realnymi problemami.

Książka wpisuje się w nurt tych przyjemnych obyczajowek, gdzie warto rzucić wszystko i wyjechać w nieznane. Ale równocześnie wyłamuje się ze schematu, bo taki wyjazd przysparza więcej trudności niż "odnajdywania siebie". Tutaj nie ma też tej sielskiej atmosfery, gdzie każdy każdemu pomaga, a po dwóch tygodniach wszyscy się lubią i przyjaźnią, co dla mnie jest ogromnym plusem. Akcja toczy się szybko, ale bez pośpiechu, a samo czytanie to przyjemność. Autorce udało się stworzyć namacalnych bohaterów i problemy wzięte z życia.

Chociaż autorkę znam raczej z przygodowo-mlodzieżowej strony, tak i ta obyczajowa prezentuje się świetnie. Lekko, ale nie infantylnie, przyjemnie, ale bez zbędnej słodyczy. Pobyt w tym hotelu wspominam bardzo dobrze!

Link do opinii

 

Przychodzę do nas z idealną lekturą urlopową, książką lekką i przyjemną, taką na leżak, do przeczytania w jedno popołudnie.

 

Hotel, w zamku który jest twoją własnością. Czy nie brzmi to idealnie? Może i tak, gdybyś nie wzięła kredytu w milionach, narzeczony dla którego się zadłużyłaś nagle się ulatnia, a Ty wcale nie masz ochoty na prowadzenie tego biznesu. Niestety kredyt spłacać trzeba, więc Anka robi wszystko żeby postawić hotel na nogi, zamek to ruina, a konserwator zabytków robi wszystko żeby tylko utrudnić właścicielce życie.  Na szczęście w hotelu zjawiają się goście,  w tym przystojny pisarz, który tu postanawia napisać swoją kolejną książkę. Czy między tym dwojgiem zaiskrzy? Czy Ance uda się uratować hotel? Tego dowiedzie się po przeczytaniu książki.

 

Cóż mogę powiedzieć...można tą książkę uznać za czytadło ale jest to bardzo dobre czytadło. Potrafiłam się przy tej powieści uśmiechnąć, ale i też popłakać, wywołuje mnóstwo emocji, a z głównej bohaterki bije taka sympatia, że nie da jej się nie kibicować, nawet jak czasem głupio postępuje. Pojawia się też tutaj temat onkologii, śmierci, bardzo się wczułam bo ten temat jest mi bliski. Uważam że autorka zafundowała kawał dobrej powieści, lekkiej, ale jednocześnie bardzo życiowej i wzruszającej. Życzę sobie więcej takich książek.

Link do opinii
Inne książki autora
Ratownicy czasu. Czasy Kopernika
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Ratownicy czasu. Czasy Kopernika

Jest rok 2018. Trzynastoletnia Sara, której ambicją jest zostać pisarką, i jej rówieśnik Daniel, miłośnik ciężkiego brzmienia muzyki metalowej...

Niepowszedni. Obława
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. Obława

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.   Nila...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy