Jej jest ta czerwień

Poetycka i poruszająca opowieść o zbrodni – podszyta rozpaczą i nieszczęściem i pozbawiona złudzeń co do świata. Eva – młoda ciężarna kobieta, żona Adama, znanego neurochirurga, członka zamożnego lekarskiego klanu należącego do elity miasteczka, zostaje zamordowana. Zbrodnia ta miała miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio, a jej okoliczności do dziś pozostają niewyjaśnione. O towarzyszącym jej procesie Ernest Hemingway napisał: „To najciekawsza z ludzkich historii. To jest prawdziwe. Ten proces zawiera wszystko, czego domaga się społeczeństwo”. Pojawia się więc niejako rekonstrukcja zbrodni, opowiadana z perspektywy czasu, w której pobrzmiewają pytania o zło, dobro, naturę człowieka. Budząca szereg kontrowersji, ciągnąca się przez ponad sześćdziesiąt lat sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na losach każdego, kto miał styczność z ofiarą.

Informacje dodatkowe o Jej jest ta czerwień:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-08-04

Kup książkę Jej jest ta czerwień

Jej jest ta czerwień - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam,

Powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Nie powiem, mocno mnie to zaintrygowało. Troszkę gorzej było, gdy zobaczyłam ile stron ma książka. Pomyślałam sobie "Ile ja to będę czytała?"🙈

Autorka zainspirowała się dosyć głośną sprawą tajemniczego morderstwa, jakie miało miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio.

Eva- młoda, ciężarna kobieta, żona znanenego neurochirurg, zostaje zamordowana. Przeprowadzone śledztwo pełne poszlak i domysłów, nie przynosi oczekiwanych skutków. Ciągnąca się przez ponad 60 lat i budzącą szereg kontrowersji sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na każdego, kto miał styczność z ofiarą.
"To najciekawsza z ludzkich historii. To jest prawdziwe. Ten proces zawiera wszystko, czego domaga się społeczeństwo." - tak o tej makabrycznej zbrodni napisał Ernest Hemingway.

Autorka wykonała kawał rzetelnej pracy, krok po kroku analizując wszystkie wątki śledztwa. To świetnie napisana powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, wciągająca już od pierwszych stron i niezwykle intrygująca. Oprócz ciekawie przedstawionego śledztwa, dostajemy również dobrze rozwinięty wątek obyczajowy, w którym autorka pokazuje, jak wszelkie niedomówienia, poszlaki i domysły mogą zniszczyć czyjeś życie.
Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, jest lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że mimo tych ponad 600 str czytało mi się bardzo szybko. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to zbyt obszerne opisy, za którymi ja osobiście nie przepadam. Nie mniej jednak jest to naprawdę świetna lektura, która co prawda wymaga od czytelnika skupienia, ale jest niezwykle intrygująca. Z całego serca polecam.

Balsamiarka
Izabela Kawczyńska0
Okładka ksiązki - Balsamiarka

Śmierć babki uruchamia serię nieoczekiwanych zdarzeń, w wyniku których główna bohaterka – neurotyczka pozostająca pod wpływem apodyktycznej matki...