Jej jest ta czerwień

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-08-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366730731
Liczba stron: 640

Ocena: 4 (1 głosów)

Poetycka i poruszająca opowieść o zbrodni – podszyta rozpaczą i nieszczęściem i pozbawiona złudzeń co do świata. Eva – młoda ciężarna kobieta, żona Adama, znanego neurochirurga, członka zamożnego lekarskiego klanu należącego do elity miasteczka, zostaje zamordowana. Zbrodnia ta miała miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio, a jej okoliczności do dziś pozostają niewyjaśnione. O towarzyszącym jej procesie Ernest Hemingway napisał: „To najciekawsza z ludzkich historii. To jest prawdziwe. Ten proces zawiera wszystko, czego domaga się społeczeństwo”. Pojawia się więc niejako rekonstrukcja zbrodni, opowiadana z perspektywy czasu, w której pobrzmiewają pytania o zło, dobro, naturę człowieka. Budząca szereg kontrowersji, ciągnąca się przez ponad sześćdziesiąt lat sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na losach każdego, kto miał styczność z ofiarą.

Tagi: powieść kryminał

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jej jest ta czerwień

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jej jest ta czerwień

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam,

Powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Nie powiem, mocno mnie to zaintrygowało. Troszkę gorzej było, gdy zobaczyłam ile stron ma książka. Pomyślałam sobie "Ile ja to będę czytała?"🙈

Autorka zainspirowała się dosyć głośną sprawą tajemniczego morderstwa, jakie miało miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio.

Eva- młoda, ciężarna kobieta, żona znanenego neurochirurg, zostaje zamordowana. Przeprowadzone śledztwo pełne poszlak i domysłów, nie przynosi oczekiwanych skutków. Ciągnąca się przez ponad 60 lat i budzącą szereg kontrowersji sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na każdego, kto miał styczność z ofiarą.
"To najciekawsza z ludzkich historii. To jest prawdziwe. Ten proces zawiera wszystko, czego domaga się społeczeństwo." - tak o tej makabrycznej zbrodni napisał Ernest Hemingway.

Autorka wykonała kawał rzetelnej pracy, krok po kroku analizując wszystkie wątki śledztwa. To świetnie napisana powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, wciągająca już od pierwszych stron i niezwykle intrygująca. Oprócz ciekawie przedstawionego śledztwa, dostajemy również dobrze rozwinięty wątek obyczajowy, w którym autorka pokazuje, jak wszelkie niedomówienia, poszlaki i domysły mogą zniszczyć czyjeś życie.
Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, jest lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że mimo tych ponad 600 str czytało mi się bardzo szybko. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to zbyt obszerne opisy, za którymi ja osobiście nie przepadam. Nie mniej jednak jest to naprawdę świetna lektura, która co prawda wymaga od czytelnika skupienia, ale jest niezwykle intrygująca. Z całego serca polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Balsamiarka
Izabela Kawczyńska 0
Okładka ksiązki - Balsamiarka

Śmierć babki uruchamia serię nieoczekiwanych zdarzeń, w wyniku których główna bohaterka – neurotyczka pozostająca pod wpływem apodyktycznej matki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy