Jesteśmy twoi

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-04-27

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości

Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z bajki. Każdy o takiej marzy.

Ida i Tom chcą jednak czegoś więcej. Chcą stać się rodziną. To naturalne i pozornie banalne pragnienie staje się dla nich najtrudniejszym życiowym wyzwaniem.

Czy wspólny cel i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać przeszkody? Co musi się wydarzyć, by Ida i Tom zrozumieli, że miłość ma niejedno oblicze?

Anna Ficner-Ogonowska uważnie i z niespotykaną czułością opisuje najskrytsze marzenia zwykłej-niezwykłej kobiety i siłę miłości mężczyzny, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją ukochaną. To historia, która rozbudza nadzieję i przywraca wiarę w niemożliwe.

ANNA FICNER-OGONOWSKA - autorka m.in. bestsellerowej Trylogii o szczęściu, powieści Okruch, Jeśli zatęsknię, Czas pokaże.Pisarka, która jak nikt rozumie kobiety. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie córka, żona i matka.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna adopcja bóg dzieci rodzice

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jesteśmy twoi

Opinie o książce - Jesteśmy twoi

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-06-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Iga i Tom spotkali się w chmurach, dzieliło ich wiele, a w szczególności ocean. Chociaż myśleli, że już więcej się nie zobaczą, los postanowił ponownie złączyć ich drogi. Oboje chcą stać się prawdziwą rodziną i to z pozoru naturalne pragnienie staje się dla nich prawdziwym wyzwaniem. Jak poradzą sobie z tą sytuacją? Na kogo będą mogli liczyć?

Aż wstyd przyznać, ale było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, nie miałam wcześniej przyjemności czytać żadnej z jej książek, chociaż sporo o nich słyszałam. Teraz wiem, że to z pewnością nie będzie moja ostatnia przygoda z powieściami Pani Ani. Autorka ma niesamowity dar przelewania emocji na papier oraz tworzenia bardzo realnych bohaterów, borykających się z przyziemnymi, ale i trudnymi do pokonania problemami, autorka porusza tutaj takie kwestie, które naprawdę mogą spotkać każdego z Nas. Główne postaci tej historii, czyli Iga i Tom zostali w naprawdę cudowny sposób przedstawieni, również bohaterowie drugoplanowi mają tutaj ważne znaczenie. Pani Ania ma bardzo lekkie i przyjemne pióro, co sprawiło, że książkę przeczytałam w zasadzie jednym tchem, mimo iż liczy prawie 700 stron. To kartki przesiąknięte wieloma skrajnymi emocjami i to takimi, które podczas czytania ogromnie udzielają się czytelnikowi, śmiałam się i płakałam razem z bohaterami tej historii, ogromnie im przy tym kibicując. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że wiara czyni cuda, co prawda nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, ale z pewnością dzieje się "po coś", najważniejsze to mieć wsparcie bliskich osób, bo to one sprawiają, że wszystko staje się łatwiejsze, niejednokrotnie podnoszą nas na duchu i pomagają w realizacji rzeczy, które mogłoby się wydawać nie do pokonania. To opowieść o wszystkich obliczach miłości! Ja jestem oczarowana tą historią i czekam na więcej! Polecam! Moja ocena to 9/10.

Avatar użytkownika - Zaczytanamam
Zaczytanamam
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Jak myślicie czy miłość/małżeństwo jest w stanie przetrwać bez upragnionego Dziecka?💔

Skończyłam książkę i przez dłuższą chwilę siedziałam i zastanawiałam się jakim cudem nigdy wcześniej nie czytałam nic od autorki. 🤔 Jak to się mogło stać! Nie wiem. Ale teraz wiem jedno czas na spore zakupy i uzupełnienie wszystkich pozycji od autorki.
Chcecie wiedzieć dlaczego? O tym zaraz po tym jak przybliżę wam troszkę historie którą pokochałam ❤

Idą i Tom po raz pierwszy spotykają się w chmurach tak tak dobrze słyszycie 😉 jedno spodkanie w samolocie i mogło by się wydawać że więcej się nie spodkaja ale jak to zwykle bywa, życie zaskakuje i spotykają się ponownie, a po roku zostają małżeństwem.
Ale żeby nie było za kolorowo ciagle im czegoś brakuje, najskrytszym marzeniem Idy jest Dziecko. Niestety ich starania o dziecko nie przynoszą efektów.💔
Czy Idą i Tom doczekają się własnego maleństwa?
A może wybiorą inna drogę do spełnienia marzeń?
Czy będą wspaniała rodziną?

Zakochałam się w tej książce już na starcie ❤ jeśli myślicie ze jest to mila i przyjemna lektura to nie do końca tak jest autorka porusza tu ciężkie tematy z którymi muszą się zmierzyć nasi bohaterowie którzy mimo ich bardzo sie kochają i mogło by się wydawać że są najszczęśliwsi na świecie w głębi siebie ciągle brakuje im czegoś do szczęścia. Brakuje im upragnionego i wymarzonego dziecka o które bardzo długo się starają niestety wszystko na próżno... Serce pęka na pół 🥺

Styl pisania autorki jest przyjemny nie męczy a wręcz przepływa się przez książkę z prędkością światła a mamy tu taka fajną cegiełeczke więc jest przez co płynąć 😉
Podoba mi się że nie jest napisana z prędkością światła a wszystko toczy się powoli i własnym tempem. Nie ma niepotrzebnego wprowadzania chaosu a autorka nie przeskakuje tam i spowrotem tym samym nie miesza nam w głowach tak że nie wiadomo co się dzieje. Co oczywiście jest na plus😉

Emocje które uwielbiam tu ich Wam nie zabraknie. A wręcz mamy ich cały wachlarz które możemy odczuć na sobie uśmiechałam się, płakałam, miałam nadzieję i bałam razem z bohaterami.

Bohaterów nie da się nie lubić taką zwykła a zarazem niezwykla para ktora emanuje miłością, ciepłem i dobrocią.

Kochani polecam Wam z całego serca ta książkę! Nie zastanawiaj się tylko bierz i czytaj! 😁❤
Ta historia zstanie na bardzo długo w Waszej głowie, a w sercu zostanie na zawsze!❤

Avatar użytkownika - pieskatyka
pieskatyka
Przeczytane:2022-09-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka mnie zachwyciła, bo choć pozornie jest całkiem zwyczajna to ma w sobie coś tak niesamowicie kojącego, wręcz uspokajającego. Narracja toczy się tu niespiesznie - mamy czas na poznanie bohaterów, tego kim są, czym się zajmują, czego oczekują od życia, od siebie i od swoich partnerów. Główna bohaterka - singielka ma siostrę Milkę, żonę marynarza. Dziewczyny dzielą się ze sobą rozterkami dnia codziennego, dużo rozmawiają o planach na przyszłość, o marzeniach, które już niedługo mają się spełnić. W życiu Idy niespodziewanie pojawia się Tom - pół Polak, pół Amerykanin, który zakochuje się w Idzie od pierwszego wejrzenia. Ich relacja wybucha jak wulkan, lecz zgodnie z zasadą, że nie może być zbyt prosto, na drodze do ich szczęścia stanie los.

Czy w tym przypadku wystarczą im marzenia?

,,Jesteśmy Twoi" to książka wyjątkowa, bo podejmuje rzadko poruszany w powieściach temat bezpłodności i trudności w zajściu w ciążę. Autorka ciekawie opisała emocje, które odczuwa Ida i jej mąż, jak również ich otoczenie. Nie są to przeżycia łatwe, ale na pewno warte poznania. Książkę czyta się jednym tchem, a nie należy do krótkich. Uwielbiam inne książki pani Ani - tym razem również się nie zawiodłam.

W tym roku Anna Ficner - Ogonowska obchodziła dziesięciolecie pracy twórczej. Dekada ta zaowocowała dziesięcioma publikacjami, w tym 8 tytułami dla dorosłych i 2 dla dzieci (premiera najnowszego przeznaczonego dla młodszych odbiorców już niebawem).

Dzisiaj chciałabym napisać Wam nieco na temat najświeższej powieści Pani Anny przeznaczonej dla dorosłych czytelników, a noszącej tytuł ,,Jesteśmy Twoi", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak wiosną tego roku.

Główną bohaterka tej historii jest Ida Polak, kobieta ma ustabilizowane życie zawodowe i jest bardzo zadowolona ze swojej pracy. Jednak od zawsze marzy o dużej rodzinie, a niestety póki co wciąż jest sama. Wspiera jednak swoją siostrę w opiece nad siostrzeńcami, ponieważ mąż Miłki jest marynarzem i bardzo często nie ma go w domu.

Podczas jednej z służbowych podróży Ida poznaje Toma, ten niezwykle przystojny i jak się okazuje intrygujący mężczyzna robi na bohaterce wręcz piorunujące wrażenie... Niestety wygląda jednak na to, że ich znajomość zakończy się wraz z lądowaniem samolotu. Jednak, jak powszechnie wiadomo los lubi zaskakiwać i na skutek pewnych smutnych okoliczności, jakich przeczytacie w książce, spotykają się oni ponownie na komisariacie, gdzie prym wiedzie Iga Niemiec.

Między Idą, a Tomem rodzi się gorące uczucie od pierwszego (a może drugiego) wejrzenia, a co połączy Idę z Igą dowiecie się czytając tę wzruszającą i pełną emocji powieść. Gdy po niezbyt długiej znajomości Ida i Tom biorą ślub pojawia się w nich również pragnienie posiadania dziecka. Niestety okazuje się, iż spełnienie tych marzeń wcale nie będzie takie łatwe...

Autorka w swojej najnowszej książce porusza bardzo delikatny, a zarazem ważny temat, jakim jest niemożność (z różnych powodów) zajścia w ciążę oraz kłopoty z tym związane. Postać Idy staje się w moim odczuciu obrazem wielu kobiet zmagających się z podobnymi problemami, a co ważniejsze nie chodzi tutaj wyłącznie o same panie, lecz również o ich mężów czy partnerów i fakt, że tak naprawdę oni także bardzo mocno borykają się z całą sytuacją.

Jest to niezwykła opowieść o miłości, pragnieniu rodzicielstwa i dorastaniu do różnych jego form. Tej książki nie sposób opisać ją po prostu trzeba przeczytać i chociaż początek trochę mi się dłużył to powieść ta jako całość zdecydowanie ten stan wynagradza.

Jeśli szukacie książki o budowaniu rodziny w bardzo różnych jej odsłonach, o wzajemnych relacjach z drugim człowiekiem, o godzeniu się z losem i budowaniu, z tego co od niego otrzymujemy, chociaż nie zawsze jest to to, czego początkowo oczekiwaliśmy to ,,Jesteśmy Twoi" będzie dla Was bardzo dobrym wyborem.

Pisarka zawarła w niej ogromny ładunek emocjonalny, który budowany jest przez bardzo szeroką perspektywę podejmowanych w powieści tematów oraz spojrzenie na nie pod bardzo wieloma kątami.

Książka ta mimo iż nie należy do lekkich czyta się dobrze, a czytelnik kibicuje bohaterom zżywając się z nimi coraz mocniej wraz z każdą kolejną przeczytaną stroną, a jak to zwykle bywa u pani Ani tych stron jest całkiem sporo bo ponad 670 ;).

Polecam!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Powieść Anny Ficner-Ogonowskiej @annaficnerogonowska JESTEŚMY TWOI to dojrzała bajka dla dorosłych. Bajka, która bywa słodko-gorzka.
7/10
Historia, jaka została opisana w JESTEŚMY TWOI była niezwykle ciepła, przejmująca,a przede wszystkim życiowa. Przez to właśnie bezpośrednio trafia do ludzkich serc. Dodatkowo na swój wyjątkowy sposób była ona również lekko melancholijna,ale i miejscami zabawna. I dzięki temu dodawało jej to subtelnego uroku i lekkości. Autorka z czułością i wrażliwością opisuje tutaj życie bohaterów.
JESTEŚMY TWOI to bardzo przyjemna opowieść pełna różnych odcieni miłości. Cudownie kojąca i poruszająca bolesne problemy macierzyństwa. To historia pełna nadziei, walki o najskrytsze marzenia, a także przywracająca wiarę w niemożliwe.
We współpracy @wydawnictwoznakpl

Planujemy. Układamy. Przekładamy. Później znowu wracamy do poprzednich rozwiązań i nie chodzi mi tutaj tylko o takie materialne urządzanie mieszkania bądź domu. Ileż to razy tak działamy w głowie. I kiedy już wydaje się, że jest idealnie, wszystko na swoim miejscu, a w ogóle to tylko jeden punkt do zrealizowania i pełnia szczęścia... życie brutalnie pokazuje swoje oblicze, sprowadzając nas na twardą ziemię. Jestem przekonana, iż każdy kto czyta te słowa, doskonale wie o co chodzi. Każdy tego doświadczył i zapewne doświadczy nie raz.

Podczas samolotowej podróży dotyka Idę wiele stresu. Obok wciąż płacze mężczyzna i nic nie wskazuje na to, by miał się uspokoić. Przed kobietą zaś swoje niezadowolenie głośno obwieszcza dziecko. Miał być to lot wypełniony pracą. Jest zupełnie inaczej. Kiedy Wyjec w końcu zmienia fotel, nastaje względna cisza. Jak się okazuje, tylko na moment, ponieważ na chwilę później pojawia się on. Swoim przybyciem sprawia, że w myślach i sercu Idy narasta chaos.

Ponowne spotkanie, już na lądzie, zapoczątkowuje coś, obok czego żadne z nich nie potrafi przejść obojętnie. I wiecie Państwo w tym momencie, kiedy my, czytelnicy, wiemy, że tu już na pewno będzie tak i tak i bohaterowie mają ogromną nadzieję, iż będzie tak jak oni tego pragną, wszyscy napotykamy ścianę. Na pewno to również dobrze znacie. Oczywiście po czasie wiadomo, że tak właśnie musiało być, ale tych pierwszych emocji nie sposób obejść.

Oprócz nie łatwego życia głównych bohaterów śledzimy także losy innych postaci. Jest Miłka, żona Oskara i mama Jasia. Jest odnaleziona po latach Róża, bez której trudno już jej rodzinie wyobrażać sobie życie. To nie jest tak, że fabuła kręci się tylko wokół Idy i Toma. Gdyby autorka zamknęła się tylko na nich, książka moim zdaniem dużo by straciła. Wszyscy tworzą spójny obraz. Ich różne osobowości i charaktery dodają smaku.

,,Jesteśmy twoi" to historia, do której podeszłam z dużym entuzjazmem. Uważam, że autorka pootwierała sobie nią kilka dróg. Gdyby nimi podążyła w kolejnych książkach, byłabym naprawdę usatysfakcjonowana. Miło byłoby zgłębić temat marynarza Oskara, albo przenieść się do Nowego Jorku. Czy tak będzie? Zobaczymy. Powiem Państwu całkowicie szczerze, że były w niniejszej historii momenty ciut przydługie, ale to dla mnie. Zdaję sobie sprawę, iż to co ja uważałam za zbędne, innej kobiecie przyniesie niezwykłe ukojenie i będzie ona za takie rozbudowane opisy po prostu wdzięczna.

Ta książka będzie odbierana różnie, oczywiście jak każda, ale chciałabym tutaj to podkreślić. Mocno poruszana jest tutaj tematyka macierzyństwa i myślę sobie, że matki przeczytają ją z kołaczącym sercem, łzami w oczach. Te, które przygotowują się do tej roli odbiorą treść jeszcze inaczej. Singielkami poruszy być może w jeszcze inny sposób. Życzę sobie i wszystkim kobietom, by historia Idy na zawsze pozostała tylko historią Idy zamkniętej w książce Anny Ficner - Ogonowskiej.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2022-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,
Okruch
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Okruch

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra. Na początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od...

Krok do szczęścia
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Krok do szczęścia

Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia! Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic...

Ludzkie bajki się nie kończą. Ludzie odchodzą, a bajki trwają.

Mama nauczyła mnie skupiać się w życiu na tym, co mam, a nie głowić się nad tym, co mnie omija.

Więcej cytatów z tej książki
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska