Kamienne anio造

Ocena: 5 (5 g這s闚)

Nied逝go Wielkanoc i Simona nie mo瞠 si doczeka, 瞠by sp璠zi tydzie z babci w Ahus. Jednak dzieje si co niepokoj帷ego. Babcia jest ci庵le zm璚zona i zamy郵ona, a w ogrodzie kto po kryjomu przesuwa z miejsca na miejsce kamienne figury.

Od kiedy dom babci odwiedza tajemniczy intruz, osobliwe pos庵i nie daj o sobie zapomnie, a Pok鎩 Westchnie zdaje si nosi 郵ady czyjej obecno軼i, Simona zaczyna si czu tam nieswojo. Wszystko wskazuje na to, 瞠 Simona, Billie i Aladdin musz rozwi您a kolejn zagadk sprzed lat.

Informacje dodatkowe o Kamienne anio造:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016-09-23
Kategoria: Dla m這dzie篡

wi璚ej

Kup ksi捫k Kamienne anio造

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Kamienne anio造 - opinie o ksi捫ce

Kamienne Anio造
Autor: Kristina Ohlsson
Cykl: Szklane dzieci (tom 3)

"Simona ju mia豉 odsun望 magnetofon od ucha, kiedy z g這郾ika dobieg j czyj szept. Czyj cienki, przera穎ny g這sik b豉ga:- Wró, prosz, wró."

Najsmutniejsza cze嗆 trylogii, ale tak瞠 pe軟a tajemniczych zjawisk.
POLECAM
**************************************************************************
"Nied逝go Wielkanoc i Simona nie mo瞠 doczeka si, 瞠by sp璠zi tydzie z babci w Åhus. Ale co niepokoj帷ego dzieje si zarówno z babci, jak i z domem. Babcia jest ci庵le zm璚zona i zamy郵ona. W ogródku kto po kryjomu przesuwa kamienne pos庵i z miejsca na miejsce. W dodatku z Pokoju Westchnie dochodzi odg這s skrzypi帷ych kroków, a na kasecie od babci s造cha tajemnicze g這sy. G這sy, które prosz Simon, 瞠by si pospieszy豉, zanim b璠zie za pó幡o..."

Avatar u篡tkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-06-02, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Wyzwanie 2017 - 52 ksi捫ki,
Historia toczy si wok馧 osoby pani Ma貪orzaty, babci Simony. Zagadka sprzed lat zostaje rozwi您ana, ale niestety babcia umiera. Oczywi軼ie dop鏦i nie 豉mie nogi to nie zna po niej choroby, jest energiczna, piecze ciasta i w og鏊e jest energiczn starsz pani, a gdy tylko trafia do szpitala i zaczyna bra leki, to nast瘼uje raptownie pogorszenie a stan staje si beznadziejny. I to mi si tu nie podoba, bo m這dy czytelnik mo瞠 odebra wra瞠nie, 瞠 opieka lekarska to pewna 鄉ier...
Avatar u篡tkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-03-21, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam,
Tajemnice, sekrety i... 透y wzruszenia Przeurocza ksi捫ka. Niby dla dzieci, lekka, bez jakiego wielkiego ci篹aru gatunkowego, a jednak... zw豉szcza pod koniec... wzruszaj帷a, ciep豉, a przez to bardzo m康ra. Ca這嗆 okraszona jest dzieci璚ym sprytem, pomys這wo軼i, aur tajemnicy i sekret闚, do kt鏎ych poznania z ka盥 stron zbli瘸 si tr鎩ka przyjaci馧: Simona, Billie i Aladdin. Ka盥a rodzina, jak si okazuje w trakcie lektury, ma swoje sekrety. I, jak pokazuje fina tej opowie軼i, rodzina jest koniec ko鎍闚 jedn z najwa積iejszych warto軼i w 篡ciu cz這wieka. "Kamienne Anio造" to trzecia cz窷 cyklu "Szklane dzieci", jednak z powodzeniem mo積a j przeczyta bez znajomo軼i poprzednich cz窷ci (tak w豉郾ie by這 w moim przypadku). To zamkni皻a, bardzo sympatyczna historia w ramach wi瘯szej, trzycz窷ciowej ca這軼i. Wra瞠nia po lekturze jak najbardziej pozytywne. To najfajniejsza od jakiego czasu ksi捫ka dla nieco starszych dzieci jaka wpad豉 mi w r璚e. Dodatkowo z niez陰, z pozoru nieskomplikowan, ale ciekaw i trzymaj帷 w napi璚iu akcj. A sama tre嗆, jak ju wspomnia貫m, jest naprawd g喚bsza ni mo積a by s康zi. Niewiele jest ksi捫ek w prosty spos鏏 pokazuj帷ych dzieciom doros貫 problemy i spos鏏 na to, aby si w nich odnale潭 i w豉軼iwie je prze篡wa. To w豉郾ie tego rodzaju lektura. Polecam. Nie tylko dzieciom. Mi豉, przyjemna, niepozbawiona dreszczyku emocji, a przy tym m康ra ksi捫ka z g喚bszym przes豉niem - mamy tu wszystko w jednym. Warto przeczyta. Serdecznie dzi瘯uj Wydawnictwu Media Rodzina za udost瘼nienie egzemplarza do recenzji. Recenzja znajduje si tak瞠 na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/03/kamienne-anioy-kristina-ohlsson.html Zapraszam!
Avatar u篡tkownika - allison
allison
Przeczytane:2016-12-12, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
,,Kamienne anio造" Cristiny Ohlsson to ostatnia cz窷 trylogii ,,Szklane dzieci". Mo瞠 jednak autorka pokusi si o napisanie kolejnych tom闚, gdy jej ksi捫ki idealnie trafiaj w gusta m這dych czytelnik闚 (starszych r闚nie - z r瘯 na sercu przyznam, 瞠 polubi豉m tr鎩k ma造ch bohater闚 i ch皻nie pozna豉bym ich kolejne perypetie). Trzeci tom, podobnie jak dwie poprzednie cz窷ci, stanowi odr瑿n ca這嗆 - mo積a czyta go bez znajomo軼i wcze郾iejszej fabu造. Tym razem akcja skupia si wok馧 Simony, kt鏎a przed Wielkanoc przyje盥瘸 do mieszkaj帷ej samotnie w wielkim domu babci. Ju pierwszego dnia zaczynaj dzia si podejrzane rzeczy. Dziewczynce wydaje si, 瞠 s造szy dziwne odg這sy, w ogrodzie pojawia si tajemniczy osobnik, a znajduj帷e si przed domem kamienne pos庵i zaczynaj... zmienia swoje po這瞠nie. W wyja郾ieniu zagadkowych zjawisk pomagaj Simonie przyjaciele, Billie i Aladdin. Tak jak w poprzednich tomach, ca豉 tr鎩ka musi wykaza si odwag, pomys這wo軼i i sprytem, by ostatecznie odkry tajemnic sprzed lat. Akcja niezmiennie trzyma w napi璚iu i stopniowo narasta. Cristina Ohlsson kolejny raz udowodni豉, 瞠 jest mistrzyni suspensu i znajomo軼i dzieci璚ej psychiki. ,,Kamienne anio造" to jednak nie tylko historia z dreszczykiem i detektywistycznym zaci璚iem. To r闚nie wzruszaj帷a, pi瘯na i m康ra powie嗆 o wi瞛iach mi璠zy lud幟i, o relacjach mi璠zy dzie熤i i doros造mi, kt鏎ych 鈍iat najm這dszym cz瘰to trudno jest zrozumie. W ca貫j trylogii autorka nie stroni od trudnych temat闚 zwi您anych z chorob i 鄉ierci bliskich, z 瘸這b, smutkiem, problemami finansowymi rodzic闚, a tak瞠 z odmienno軼i kulturow - tematem jak najbardziej na czasie. Co wa積e, pani Ohlsson nie traktuje tych problem闚 pobie積ie, s one udzia貫m i doros造ch, i dzieci, kt鏎e nie 篡j w oderwaniu od rzeczywisto軼i, stopniowo dojrzewaj i poznaj otaczaj帷y 鈍iat wraz z jego rado軼iami i dramatami. Ca這嗆 napisana jest lekko, przyst瘼nie, a jednocze郾ie ciekawie i z wyczuciem. Polecam jako rozrywkow i jednocze郾ie g喚bok lektur, po kt鏎 mog si璕n望 czytelnicy w wielu od lat kilku do stu (i wi璚ej):) BEATA IGIELSKA
Avatar u篡tkownika - OKsiazkami
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowie軼i na Bo瞠 Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwi雟ka ; Daria Kaszubowska ; Ma貪orzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Prze寮zik ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowie軼i na Bo瞠 Narodzenie
Ksi篹yc nad Vajont. Echo