Kaprys milionera

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-06-23
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8169-310-3
Liczba stron: 472

Ocena: 4 (15 głosów)

Emil Kastner to znudzony życiem biznesmen. Nic go nie cieszy, rozkapryszony szuka wciąż nowych podniet. Podczas solidnie zakrapianego spotkania z przyjaciółmi z dzieciństwa przyjmuje zakład, że nawet z najbardziej nieatrakcyjnej dziewczyny, przy odpowiedniej dozie pieniędzy, da się wyczarować prawdziwą piękność.

Danka Popiołek jest skromną ekspedientką z dyskontu sieci Bonus. Dziewczyna jest zaniedbana, otyła i tonie długach. A do tego właśnie wpadła w poważne kłopoty i pilnie musi ukryć się przed światem. Wskutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności spotyka na swojej wyboistej drodze Emila.

Co połączy tych dwoje?
Czy za pieniądze można kupić wszystko?
No i najważniejsze… Kto wygra zakład?

Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię "Stajnia w Pieńkach", serie "Śnieżna Grań" i "Kobiety z odzysku" oraz dwutomowy cykl "Wszystko nie tak". Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

Jagna Rolska – absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Dotychczas opublikowała dwie powieści: "SeeIT", nominowaną w konkursie na powieść roku organizowanym przez „Lubimy czytać” w kategorii powieści fantastycznych, i "Testament życia", powieść obyczajową, która otrzymała tytuł Książki roku 2019 w plebiscycie Granice.pl. Zastępca redaktora naczelnego najstarszego polskiego portalu s-f, fantasy i horroru „Fahrenheit”.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kaprys milionera

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kaprys milionera

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2020, 52 książki 2020, Obyczajowe, Romans,

"Kaprys milionera" Izabella Frączyk, Jagna Rolska. To pwoiesc należąca do literatury obyczajowej, romansu.
Książka opowiada o dwójce ludzi. Emil Kastner to znudzony życiem biznesmen. Podczas spotkania z przyjaciółmi przyjmuje zakład, że nawet z nieatrakcyjne dziewczyny da się zrobić prawdziwą piękność.
Natomiast Danka Popiołek to skromna ekspedientka z dyskonty sieci Bonus. Dziewczyna jest zaniedbana i otyła, A ponadto tobie w długach. Jakby tego było mało właśnie wpadła w poważne kłopoty i musi się ukryć. Wskutek zbiegu okoliczności na swojej drodze spotyka Emila.
Czy za pieniądze można kupić wszystko? Kto wygra zakład? Przekonajcie się sami!
Książka Jest napisana lekkim stylem i bardzo przyjemnie się ją czyta. Jeśli chodzi o całość to uważam, że jest dobrze dopracowana i cóż myślę, że warto się z nią zapoznać.

Link do opinii

Jeżeli macie ochotę na lekką lekturę, która dostarczy wam rozrywki, to śmiało przeczytajcie "Kaprys milionera". Jest to współczesna bajka o Kopciuszku dla dorosłych. Duża ilość dialogów, cięte riposty i problemy, z którymi przychodzi zmierzyć się bohaterom takie jak brak akceptacji, walka o zmianę swoich przyzwyczajeń sprawią. że powieść przeczytacie bardzo szybko. Podejrzycie jak żyją bogaci ludzie, którym od nadmiaru pieniędzy przewraca się w głowie i ciągle szukają nowych doznań, które często ranią innych. Odnajdziecie też wiarę w możliwość realizację własnych marzeń. A wszystko to dzięki własnej pracy i uporowi, które pozwalają osiągnąć to nie tracąc przy tym swojej godności.

Link do opinii

 Połączenie Kopciuszka i Pretty Woman, ale niestety bez pantofelka i profesji głównej bohaterki. Za to ze szczyptą kryminału i wydarzeń mrożących krew w żyłach. A na deser spektakularna przemiana.

   Emil Kastner ma trzydzieści pięć lat i odbił się od dna. Kiedyś był biedny jak szara mysz. Teraz ma pokaźną ilość zer na koncie. Ma wszystko ale nie jest zadowolony ze swojego życia. Korzysta z uciech i dziewczyn Czarnej Ewy. Dla niego tysiąc, to jak dla zwykłego człowieka jeden grosz. Na jednym ze spotkań z Markiem i Robertem, przyjaciółmi z piaskownicy w ruch idzie alkohol a jeszcze szybciej podpisują zakład. Pół roku na metamorfozę najbrzydszej kobiety, jaką w stanie będzie znaleźć Emil. Nowe, ciekawe wyzwanie w końcu powoduje, że ma nowy cel.

   Danuta Popiołek jest dwudziestoośmioletnią pracownicą sklepu sieci Bonus. Jej sytuacja rodzinna jest smutna a kobieta zajada stres. Doprowadziła się do strasznego stanu. Komornik puka do drzwi, zbiry wdzierają się szturmem do jej życia a współlokatorkę znajduję martwą. Kobieta na gwałt potrzebuje zmiany i ucieczki. I nowej pracy. Zbiegiem okoliczności Danusia trafia do Emila a cały mrok podąża ich śladem.

Czy metamorfoza dojdzie do skutku? Czy uda im się rozwikłać zagadkę, zanim zło zapuka do drzwi? Gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość? Czy Danusia znajdzie to, czego szuka? O co w tym wszystkim chodzi? Jaki będzie finał tej zabawy?


Byłam bardzo ciekawa tego duetu. Czy autorki nie pogubią się i czy nie będzie zbytniego kontrastu, niedopasowania kującego oczy, jeśli chodzi o głównych bohaterów. Sam pomysł na fabułę od razu skojarzył mi się z "Pretty woman" oraz "Kopciuszkiem". I od razu do gustu przypadła mi główna bohaterka. Mimo całego bagażu doświadczeń jest nadal miłą, uprzejmą i ciepłą osobą. Zabawną, z duchem dziecka. Jej entuzjazm i żywiołowość jest godna podziwu. A jeszcze większą uwagę skupia na swojej zaciętości i chęci zmian. Wytrwała z niej kobieta. A Emil? To taki snob, który myśli tylko o sobie i nie szanuje kobiet oraz ma za nic gotówkę. To tylko cele do jego przyjemności. Z chęcią śledziłam jego poczynania i widoczną stopniową przemianę. Metamorfoza bowiem jest dwojaka. Widoczna gołym okiem przemiana Danusi oraz wewnętrzna Emila. Tych dwoje do samego końca bawiło mnie momentami do łez. Przezabawna i wesoła. W ogóle na książka mimo elementów tragicznych i kryminalnych jest zabawna i pełna gaf oraz pomyłek. A i fan ognistych i szokujących zbliżeń się tu z łatwością odnajdzie. A nawet pozna coś tak szokującego, że nie tylko oczy jednego z drugoplanowych bohaterów zrobią się olbrzymie. Mi szczęka opadła po sama podłogę, bo takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Finisz za to zaskoczył mnie totalnie - nie tego się spodziewałam. Obstawiałam zgoła co innego. A najlepsze jest to, że będzie kontynuacja, której na chwilę obecną już nie mogę się doczekać.

   Autorki napisały świetna książkę. Pokazały, że przemiana może być świetna zabawą i swoistym sprawdzianem. Ale to tylko dodatek do życia. Bardziej bowiem liczy się to, jacy jesteśmy w środku. A internet i aplikacje nie oddają pełnego obrazu. Dzięki nim możemy zmieniać nasze dane i wygląd na potrzeby ogółu. Tworzyć iluzję i karmić innych kłamstwem. Nie wygląd a charakter się liczy. Ciepła i wesoła historia z mnóstwem ognistej i gorącej erotyki oraz trzymającą w napięciu sensacją w tle. Ta książka to połączenie różnych gatunków. Ale zostały tak spójnie połączone, że wciąga niczym ruchome piaski. Zaskakuje na każdym krokiem i wywołuje salwy niekontrolowanego śmiechu. Lekkość i barwne, plastyczne opisu sprawiły, że książkę wchłonęłam w jedno popołudnie. Charyzmatyczni bohaterowie szybko zaskarbili sobie moje cieplejsze uczucia. Zostałam mile zaskoczona. Bawiłam się lepiej, niż przypuszczałam. Gorąco polecam tę pozycję fanom twórczości autorek. A także tym, którzy nie znają ich pióra a lubią łączenie gatunków. Cenią romantyczność i lubią totalnie niesamowite historię, które do ostatniego zdania trzymają w napięciu i w oczekiwaniu na to, co jeszcze się zdarzy. Bo to, że się zdarzy to wiadomo. Pytanie tylko co i kiedy. Wsiądźcie do wagonika i dobrze zapnijcie pasy. Szykuje się jazda bez trzymanki.

Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - monikalewska
monikalewska
Przeczytane:,

Jak najbardziej przypadła mi do gustu. Lubie ten typ literatury na spokojne wieczory, żeby się trochę odprężyć. Akcja jest wciągająca, ja połknełam ją w dwa wieczory. Myslę że mogę polecić.

Link do opinii
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

Książka na miarę dzisiejszych czasów gdzie wybujale fantazje mężczyzn ,oraz ich ego iż za pieniądze można kupić wszystko jak się okazuje nie można Historia jest inna ,nietypowa bo jak wiemy ładna buzia ,zgrabna sylwetka pomaga i ułatwia życie nie tylko towarzyskie Losy Bohaterki są skomplikowane ciężko pracuje nie wygląda atrakcyjnie delikatnie mówiąc jest zaniedbana i wpada w poważne problemy .Wybawicielem i fundujacym jej przemianę jest przystojny i Bogaty Emil którym kieruje niestety cyniczny zakład a ona jest dla niego tylko projektem Romans połączony z kryminalnymi wątkami o niepowtarzalnym zakończeniu które zaskoczy początkiem odwzajemnionej miłości narodzonej ze szczerej i bezinteresownej przyjaźni 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Morella
Morella
Przeczytane:2021-07-12, Ocena: 1, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka, 52 książki 2021,

W literaturze pięknej, a już zwłaszcza erotycznej najczęściej spotykamy piękne, powabne bohaterki, przebojowe i pewne siebie. "Kaprys milionera" pod tym względem jest inny! Danka bowiem jest kobietą z nadwagą, zaniedbaną, zakompleksioną i zadłużoną. Takiej nie spotyka się w zbyt wielu powieściach. Cudownym, niemal bajkowym zbiegiem okoliczności dziewczyna trafia na bogatego i oczywiście nieziemsko przystojnego Emila. Ta znajomość dostarcza czytelnikowi wielu wrażeń, bowiem rzeczony milioner ma do wygrania pewien zakład, a Danusia stanowi jego centralny element.
W romantyczno- obyczajową historię autorki sprawnie wplotły sceny erotyczne, a nawet wątek iście kryminalny. W moim odczuciu odbiór tej mieszanki jest naprawdę pozytywny. Co prawda daje się odczuć pewną "nieśmiałość" w pisaniu scen intymnych, jednak sporym atutem jest brak nachalności i wulgarności w tym temacie. Finału można się domyślić już wcześniej, ale to nie wpływa na odbiór powieści.

Link do opinii

Ciekawa propozycja. Vacuums się of zakładu przyjaciół, że dzięki pieniądzom każda dziewczyna może być piękna. Dochodzi do tego dziewczyna-kopciuszek. Tak trochę przypomina Pigmaliona. Uatrakcyjnia to jeszcze afera kryminalna i przyjaciel milionera. Ona jedna ich dwóch...

 

Link do opinii

Mam problem z tą książką. Gdyby można było to dałabym 4,5 oceny. Z jednej strony podobała mi się. Pomieszanie erotyku z wątkiem kryminalnym zaciekawiło mnie. Jednak sam bohater Emil wydaje mi się pusty. Jego zachowanie jest godne wielkiego dup*ja. Wielki pan bogaty nie ma już rozrywki to postanawia zrobić eksperyment i z szarej myszki stworzyć pięknego łabędzia. Nie jest to łatwe zadanie ale pieniądze czynią cuda. Podczas tego zadania w Emilu budzi się jak dotąd nieznane uczucie a sprawia to grubaska Danusia. Zanim jednak jest pewny swego uczucia ubiega go jego dobry przyjaciel Marek. Między Danusia a Markiem dochodzi do zbliżenia. Koniec książki mnie bardzo zaskoczył. Bo czuję że za tym głupim zakładem między dwojgiem bogatych ludzi kryje się niezła intryga. A Danusia będzie miała niezły orzech do zgryzienia

Link do opinii
Inne książki autora
Upadek milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska0
Okładka ksiązki - Upadek milionera

Niespodziewane kłopoty oraz nabierająca tempa kryminalna intryga sprawiają, że nasi bohaterowie muszą w pośpiechu opuścić Polskę. Kefalonia - malownicza...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy