Koniec samotności

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2019-10-02

Kontynuacja ,,Samotności w Sieci", książki-fenomenu.

Główni bohaterowie "Końca samotności" to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale... w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby.

Wszystkie postaci nieoczekiwanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

Kup książkę Koniec samotności

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Poznajmy przedstawicieli dwów pokoleń, do których związków przyczynił się Internet. Starsze reprezentują Agnieszka i Joachim. Młodsze - Jakub i Nadia (Kuba jest synem Agnieszki i Joachima). Są jak ogień i woda. Rodzice Kuby nie okazują sobie czułości. Żar ich ogniska domowego dawno zmienił się w popiół. Związek młodych z kolei jest pełen ciepła. Oba pokolenia, prócz więzi rodzinnych, dodatkowo połączy książka czytana przez Nadię. Jej bohaterką jest... matka Kuby. Opowieść o różnych barwach miłości. Zarówno tradycyjnej, jak i wirtualnej. O jej blaskach i cieniach. Może niespecjalnie odkrywcza w formie czy treści, ale wciągająca. dr Kalina Beluch ...

Opinie o książce - Koniec samotności

Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2020-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo się cieszę z powodu kontynuacji Samotności w sieci ! Książka bardzo udana. Agnieszka i Joachim, z pozoru udane małżeństwo, zgodne, ale czegoś brakuje.... Zauważył to nawet ich syn, Jakub. Zastanawia się dlaczego tak jest. On i jego dziewczynę łączy namiętność, bliskość, czułość, ciepło. Nadia czyta księżkę Samotność w sieci i pewne fakty dają jej do myślenia, zaczyna szukać odpowiedzi...

Bardzo dobra kontynuacja !!! Autorowi udało się utrzymać ten sam klimat powieści.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

Tego autora, ani jego książek nie trzeba chyba nikomu specjalnie przestawiać, gdyż w jego literackim dorobku znajduje się kilkadziesiąt pozycji zarówno dla starszych, jak też dla młodszych odbiorców, a jego książki czytane są przez rzesze czytelników.

Chyba najbardziej znaną spośród nich jest wydana 18 lat temu „Samotność w sieci”, o której kontynuacji, czyli powieści pt. „Koniec samotności” chciałabym Wam dziś nieco opowiedzieć.

Bohaterami niniejszej opowieści są Nadia i Jakub, dwoje młodych ludzi, którzy swoim podejściem do życia i otaczającego ich świata odstają nieco od swoich równolatków. Autor splata ich losy nieco przekornie, bo za klasztornymi murami, gdzie Jakub konfiguruje sieć internetową dla miejscowych mniszek, Nadia natomiast dokonuje tam konserwacji zabytkowych wnętrz.

Między dwojgiem bohaterów nawiązuje się początkowo przyjacielska relacja, która z czasem przeradza się w równie gorące, co burzliwe uczucie. Śledzimy więc tę żywiołową i mocno emocjonalną relację zastanawiając się, jaki będzie mieć ona finał, gdyż w toku lektury okrywamy również, że są w nią misternie wplecione tajemnice z przeszłości.

Powieść ta jak to zazwyczaj ma miejsce w twórczości Janusza L. Wiśniewskiego kipi wręcz od różnego rodzaju, często skrajnych emocji. Autor we właściwym sobie stylu na przykładzie perypetii głównych bohaterów opowiada o skomplikowanych i zdarza się, że bardzo niejednoznacznych relacjach międzyludzkich oraz o tym, że przeszłość nigdy nie pozostaje bez wpływu na teraźniejszość i przyszłość.

Życiorysy Nadii i Jakuba stają się swego rodzaju kanwą do snucia rozważań nad wieloma egzystencjalnymi kwestiami. Zaznaczony dosyć wyraźnie został tutaj fakt, iż miłość w pewnym sensie wymaga ofiar, które często składamy z samych siebie stawiając ponad własnym szczęściem dobro rodziny.
„Koniec samotności” to książka o miłości, przyjaźni, rodzicielstwie, które jak się okazuje nie zawsze budują głównie więzy krwi oraz o wielu innych odcieniach ludzkiego życia, które jak wiadomo ma wiele różnorodnych twarzy.

W tej powieści każdy czytelnik może odczytać między jej wierszami własny, indywidualny przekaz, który kształtuje się poprzez pryzmat bagażu przeżyć i doświadczeń konkretnego odbiorcy oraz jego osobistą emocjonalną wrażliwość.

Ponieważ wiem, iż powieści autora wzbudzają bardzo skrajne opinie od zachwytu poprzez umiarkowaną przychylność, aż po gwałt na literaturze polecam każdemu z Was wyrobienie sobie własnego zdania na temat tej powieści. Mnie książka się podobała, mimo że z całą pewnością nie należy ona do lektur, które da się czytać szybko, niemniej jednak polecam ją waszej uwadze.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

Czy szczęście ma swój kolor i jak smakuje?Dlaczego czekać to nie to samo co tęsknić?Czy z ciekawości może burczeć w mózgu?Jak wielkie oczy...

Spowiedź niedokończona
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Spowiedź niedokończona

Prehistoryczni rodzice, rozpędzona ewolucja, współcześni Adam i Ewa. Nowa książka Janusza Leona Wiśniewskiego. Jak zawsze zaskakująca i inspirująca...