Książka, której nie ma

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2015-05-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376425344
Liczba stron: 320

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Wydawca David Peralto co dwa lata otrzymuje anonimowy tekst, który staje się bestsellerową książką. W pewnym momencie przesyłki przestają przychodzić. David postanawia odszukać tajemniczego autora. Zaczyna przygodę swego życia, by daleko w Pirenejach poznać prawdę. A to, co odnajdzie, zaskoczy go bardziej, niż kiedykolwiek mógłby przypuszczać.

Kup książkę Książka, której nie ma

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Książka, której nie ma

Książka nabyta na stoisku taniej książki w markecie, nie miałam więc wobec niej dużych oczekiwań, ale… Zostałam pozytywnie zaskoczona.

 

Jest to opowieść o redaktorze, który otrzymał zadanie odszukania tajemniczego pisarza, autora bestsellerowej serii.  Pisarz ów regularnie przysyłał do wydawnictwa kolejne tomy, a tymczasem… minął termin i nic, a seria wciąż nie została ukończona. A więc pan redaktor, wiedziony stopniowo odkrywanymi wskazówkami, udaje się do malowniczej wioski w Pirenejach, gdzie wydaje się, że odnalezienie pisarza to kwestia… no, może kilku dni. Tymczasem zadanie wcale nie jest takie proste, bo pisarz wcale nie ma zamiaru ujawnić się, wołając „Hej, to ja!”.

 

Jest to lekka lektura, nie znajdziemy tu pędzącej akcji czy zagadek do rozwikłania, lecz niezwykle przyjemny klimat sprawia, że aż chce się przerzucać stronę za stroną. Jest to książka o miłości do książek, ale skupia się również na życiu bohaterów w różnych środowiskach - od ciemnych zaułków Madrytu po pirenejską wioskę - oraz ich problemach. Fabuła ciekawa i wciągająca, choć momentami, ale raczej rzadko, nieco banalna. W moim przypadku dość szybko domyśliłam się, kto jest owym tajemniczym autorem bestsellerowej serii.  Nie mniej jednak lektura jest bardzo pozytywna i ciepła, czyta się szybko i przyjemnie. Polecam jako powieść dla miłośników książek o książkach, ale również jako przykład ciepłej i przepełnionej optymizmem lektury.

Link do opinii

Muszę przyznać że to właśnie okładka zachęciła mnie do sięgnięcia po tą książkę. Potem przeczytałam opis - bardzo zachęcający. Ta książka spełnia wszystkie obietnice, jakie są postawione w krótkim streszczeniu. Przytulna, czasem wzrószająca, wciągająca opowieść. O czym? Poszukiwaniu autora bestsellerowej książki? A może czegoś więcej?

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Czarne Miasto
Marta Knopik
Czarne Miasto
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Światło ukryte w mroku
Sharon Cameron
Światło ukryte w mroku
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
I co ona ma zrobić?
Holly Bourne
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów
Pokaż wszystkie recenzje