Lekcje Miłości

Lekcje miłości Elizy Anny Falkiewicz to bardzo intymny i osobisty zbiór emocji oraz odczuć zamkniętych w formie poetyckich, lirycznych wyznań. Wiersze będące zapisem różnych doświadczeń przed-stawiają mentalność i wrażliwość jednostki: jej pragnienia, oczekiwania i tęsknoty, postawę wobec rzeczywistości nierzadko brutalnie weryfikującej ambicje i marzenia, a także sposoby na przezwyciężanie wszelkich napotykanych trudności i odnajdywanie szczęścia w najdrobniejszych gestach i chwilach. W codzienności.

To poezja bardzo intymna, a jednocześnie dojrzała i uniwersalna, wyznaczająca duchowo-emocjonalną perspektywę postrzegania świata, na którą oddziałuje przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość, i która pozwala utrwalać w pamięci ulotne doznania, zatrzymywać momenty tak ważne dla człowieka, bo kształtujące jego tożsamość.
Utwory zawarte w zbiorze, oscylujące na pograniczu snu i jawy, są subtelne i szczere: stanowią odzwierciedlenie różnych emocji, z których najważniejsza zdaje się miłość. Miłość nieoczywista, nie-przejrzysta i wielowymiarowa... Wszechobecna. Unaoczniająca się w zachowaniu względem drugie-go człowieka, ojczyzny, Boga, zwierząt... a nawet - siebie samego. Miłość, która - jak podkreśla Autorka - mimo przeciwności losu nigdy nie przemija.

Eliza Anna `Falk` Falkiewicz ur. w Warszawie, absolwentka Dwujęzycznego LO im. M. Kopernika; Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Pracy i Nauk Społecznych Uniwersytetu Sydnejskiego. Związana z waszyngtońskim Ambassador Theater jako współpracownik literacki; autorka recenzji teatralnych dla DCMetroTheatreArts i artykułów dla Asana Yoga Journal. Entuzjastka jogi i pozytywnego myślenia. Autorka książki poetyckiej The Power Within.

Lekcje Miłości to wyjęty z szuflady po latach emocjonalny i duchowy życiorys kobiety, oparty na przeżyciach, obserwacjach i wyobraźni poetki. Wybrane teksty, wzbogacone melodiami autorki, stały się poezją śpiewaną w jej wykonaniu.

Informacje dodatkowe o Lekcje Miłości :

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja
ISBN: 9788380119208
Tytuł oryginału: Lekcje Miłości
Język oryginału: Polski

Tagi: Link to LM page https://m.facebook.com/Eliza-Anna-Falkiewicz-Lekcje-Mi%C5%82o%C5%9Bci-901263996877509/

Kup książkę Lekcje Miłości

Lekcje Miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Abcdefghijk
Abcdefghijk
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

To wiersze do których będę często powracać, szczególnie do tych, w których rozpoznałam siebie i swoją historie, i które wzruszyły mnie do łez. To poezja subtelna i w większości osobista, lecz niezwykle prawdziwa, siegająca do pierwotnych emocji, wspólnych nam wszystkim.

Jestem kobietą
Eliza Anna Falkiewicz0
Okładka ksiązki - Jestem kobietą

Eliza Anna Falkiewicz śpiewająca poetka, autorka tekstów i melodii, artykułów i recenzji teatralnych. Aktorka Sydnejskiego Teatru Fantazja. Wiersze pisze...