Co to jest miłość? „Lekcje miłości" Elizy Anny Falkiewicz

Data: 2020-03-12 14:28:32 Autor: Piotr Piekarski

Nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej ukazały się właśnie Lekcje miłości Elizy Anny Falkiewicz. To bardzo intymny i osobisty zbiór emocji oraz odczuć zamkniętych w formie poetyckich, lirycznych wyznań. Wiersze będące zapisem różnych doświadczeń przedstawiają mentalność i wrażliwość jednostki: jej pragnienia, oczekiwania i tęsknoty, postawę wobec rzeczywistości nierzadko brutalnie weryfikującej ambicje i marzenia, a także sposoby na przezwyciężanie wszelkich napotykanych trudności i odnajdywanie szczęścia w najdrobniejszych gestach i chwilach. W codzienności.

Obrazek w treści

To poezja bardzo intymna, a jednocześnie dojrzała i uniwersalna, wyznaczająca duchowo-emocjonalną perspektywę postrzegania świata, na którą oddziałuje przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość, i która pozwala utrwalać w pamięci ulotne doznania, zatrzymywać momenty tak ważne dla człowieka, bo kształtujące jego tożsamość.

Utwory zawarte w zbiorze, oscylujące na pograniczu snu i jawy, są subtelne i szczere: stanowią odzwierciedlenie różnych emocji, z których najważniejsza zdaje się miłość. Miłość nieoczywista, nieprzejrzysta i wielowymiarowa… Wszechobecna. Unaoczniająca się w zachowaniu względem drugiego człowieka, ojczyzny, Boga, zwierząt… a nawet – siebie samego. Miłość, która – jak podkreśla Autorka – mimo przeciwności losu nigdy nie przemija.

Lekcje miłości to wyjęty po latach z szuflady zapis emocjonalnej i duchowej ewolucji kobiety od nastolatki po wiek dojrzały, oparty na przeżyciach i wyobraźni poetki. Wybrane teksty, wzbogacone melodiami autorki, stały się poezją śpiewaną w jej wykonaniu.

„Lekcje miłości" to rozłożona na kilkadziesiąt wierszy opowieść o odkrywaniu własnej tożsamości i kobiecości. Opowieść o dążeniu do życia w zgodzie z samą sobą. Do samoakceptacji i akceptacji tego, co niesie nam życie, jednak bez rezygnacji z walki o własne szczęście i marzenia. Osobiste wyznania autorki składają się na uniwersalną opowieść o dojrzewaniu, w której odnajdzie się z pewnością wiele czytelniczek.

- recenzja książki „Lekcje miłości".

Dziś w naszym serwisie prezentujemy wiersz Elizy Anny Falkiewicz: 

Co to jest miłość?

Co to jest miłość?
Twoja dłoń na mojej
Kiedy jestem słaba i smutna w chorobie

Co to jest miłość?
To twój wzrok kojący
Gdy łzy w moich oczach zobaczysz niechcący

Co to jest miłość?
To są twoje słowa
Gdy mówisz że codziennie kochasz mnie od nowa

Co to jest miłość?
To są twoje ręce
Gdy widzę jak z moimi splatają się w wieńce...

Tomik Lekcje miłości kupicie na stronie internetowej Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Eliza Anna Falkiewicz ‘Falk’ ur. w Warszawie, śpiewająca poetka, orędowniczka filozofii i inteligencji serca, entuzjastka jogi i pozytywnego myślenia. Związana z waszyngtońskim Ambassador Theater jako współpracownik literacki;  autorka recenzji teatralnych dla DCMetroTheatreArts i książki poetyckiej The Power Within. A Poetic Guide info Self-Power, Ancient Wisdom and Quantum Reality. Absolwentka Dwujęzycznego LO im. M. Kopernika, Instytutu Anglistyki UW oraz Wydziału Pracy i Nauk Społecznych Uniwersytetu Sydnejskiego.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lekcje Miłości
Eliza Anna Falkiewicz0
Okładka książki - Lekcje Miłości

Lekcje miłości Elizy Anny Falkiewicz to bardzo intymny i osobisty zbiór emocji oraz odczuć zamkniętych w formie poetyckich, lirycznych wyznań. Wiersze...

dodaj do biblioteczki