Lekcje Miłości

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja
ISBN: 9788380119208
Liczba stron: 127
Tytuł oryginału: Lekcje Miłości
Język oryginału: Polski

Ocena: 5 (1 głosów)
Inne wydania:

Lekcje miłości Elizy Anny Falkiewicz to bardzo intymny i osobisty zbiór emocji oraz odczuć zamkniętych w formie poetyckich, lirycznych wyznań. Wiersze będące zapisem różnych doświadczeń przed-stawiają mentalność i wrażliwość jednostki: jej pragnienia, oczekiwania i tęsknoty, postawę wobec rzeczywistości nierzadko brutalnie weryfikującej ambicje i marzenia, a także sposoby na przezwyciężanie wszelkich napotykanych trudności i odnajdywanie szczęścia w najdrobniejszych gestach i chwilach. W codzienności.

To poezja bardzo intymna, a jednocześnie dojrzała i uniwersalna, wyznaczająca duchowo-emocjonalną perspektywę postrzegania świata, na którą oddziałuje przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość, i która pozwala utrwalać w pamięci ulotne doznania, zatrzymywać momenty tak ważne dla człowieka, bo kształtujące jego tożsamość.
Utwory zawarte w zbiorze, oscylujące na pograniczu snu i jawy, są subtelne i szczere: stanowią odzwierciedlenie różnych emocji, z których najważniejsza zdaje się miłość. Miłość nieoczywista, nie-przejrzysta i wielowymiarowa... Wszechobecna. Unaoczniająca się w zachowaniu względem drugie-go człowieka, ojczyzny, Boga, zwierząt... a nawet - siebie samego. Miłość, która - jak podkreśla Autorka - mimo przeciwności losu nigdy nie przemija.

Eliza Anna `Falk` Falkiewicz ur. w Warszawie, absolwentka Dwujęzycznego LO im. M. Kopernika; Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Pracy i Nauk Społecznych Uniwersytetu Sydnejskiego. Związana z waszyngtońskim Ambassador Theater jako współpracownik literacki; autorka recenzji teatralnych dla DCMetroTheatreArts i artykułów dla Asana Yoga Journal. Entuzjastka jogi i pozytywnego myślenia. Autorka książki poetyckiej The Power Within.

Lekcje Miłości to wyjęty z szuflady po latach emocjonalny i duchowy życiorys kobiety, oparty na przeżyciach, obserwacjach i wyobraźni poetki. Wybrane teksty, wzbogacone melodiami autorki, stały się poezją śpiewaną w jej wykonaniu. 

Tagi: Link to LM page https://m.facebook.com/Eliza-Anna-Falkiewicz-Lekcje-Mi%C5%82o%C5%9Bci-901263996877509/

Kup książkę Lekcje Miłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Lekcje miłości Elizy Anny Falkiewicz to zbiór 90 wierszy, ukazujących różne oblicza tego uczucia, a także bardzo osobista opowieść o dojrzewaniu – emocjonalnym oraz duchowym – i metamorfozie kobiety, będącej ich podmiotem lirycznym.  Tomik Elizy Anny Falkiewicz – mieszkającej na trzech kontynentach poetki, która swe wiersze przekuwa w poezję śpiewaną – nierozłącznie związany jest z życiem autorki. W przedmowie Eliza Anna Falkiewicz odwołuje się do koncepcji życiopisania Edwarda Stachury, podkreślając, że poezja zawsze była obecna w jej życiu, że swe doświadczenia przelewała na papier od zawsze i przychodziło jej to bardzo naturalnie. Falkiewicz zawsze pisała przede wszystkim w zgodzie z samą sobą, nie troszcząc się o panujące poetyckie mody. „Szczerość” – to pierwsze słowo, doskonale charakteryzujące jej poezję.  Drugim słowem jest „intymność”. Osobisty charakter tej poezji znać już od lektury pierwszego opublikowanego w tomie wiersza. „Na zawsze” to wiersz dedykowany rodzicom, to próba zmierzenia się z własnym dziedzictwem, z tym, co poetka otrzymała i przejęła od matki i ojca. „Nosiłam Cię w sobie” to z kolei autoportret poetki-matki, która już zawsze nierozerwalnie związana będzie z córką.  Trzecie określenie, doskonale oddające charakter tej poezji, to „emocjonalność”. W ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Lekcje Miłości

Avatar użytkownika - Abcdefghijk
Abcdefghijk
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

To wiersze do których będę często powracać, szczególnie do tych, w których rozpoznałam siebie i swoją historie, i które wzruszyły mnie do łez. To poezja subtelna i w większości osobista, lecz niezwykle prawdziwa, siegająca do pierwotnych emocji, wspólnych nam wszystkim.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Pokaż wszystkie recenzje