Lista, która zmieniła moje życie

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-05-20
ISBN: 978-83-7985-076-1
Tytuł oryginału: The list that has changed my life
Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska

Bestsellerowa powieść Olivii Beirne "Lista, która zmieniła moje życie" zabierze was w zabawną podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy żyć…

Georgia kocha wino, programy reality show i siedzenie na kanapie po pracy. Nie znosi wysokości, sprawdzania swojego konta bankowego, chodzenia na randki oraz aktywności, do których wymagany jest sportowy stanik. I nigdy, przenigdy nie podejmuje żadnego ryzyka.

Aż do chwili, kiedy jej piękna i odważna siostra zdaje sobie sprawę, że nie zdoła odhaczyć wszystkiego ze swojej „Listy Rzeczy Do Zrobienia Przed Trzydziestką” i prosi Georgię o pomoc.
Georgia ma zaledwie kilka miesięcy, by zmienić swoje życie i dokończyć zadania z listy. Czy będzie na tyle odważna, by dla swojej siostry zaryzykować wszystko?

Czy jej życie zmieni się pod wpływem listy?

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Lista, która zmieniła moje życie

Opinie o książce - Lista, która zmieniła moje życie

Avatar użytkownika - pola84
pola84

Postanowiłam wziąć się za zaległości których mi się trochę nazbierało, więc w najbliższym czasie trochę recenzji wpadnie na moim profilu właśnie książek wydawnictwa Albatros. Na początek wleci recenzja "Listy, która zmieniła moje życie" Olivii Beirne

Georgia jest młodą dziewczyną, która marzy o tym żeby rysować. Zatrudniła się w firmie, która powinna jej to umożliwić, ale na razie zajmuje się planowaniem ślubu swojej szefowej. Prywatnie nasza bohaterka jest hmm taką ofiarą losu. Ale w momencie gdy dowiaduje się, że jej siostra zachorowała na stwardnienie rozsiane powstaje lista którą Georgie musi odhaczyć do dnia jej urodzin. Właśnie dla Amy, bo ona już tego wykonać nie będzie mogła. Jak pójdzie Georgie odhaczanie punktów z listy?

Na początku główna bohaterka strasznie mnie irytowała. Każda drobna przeszkoda w jej życiu urastała do wielkiej katastrofy. I ta jej panika oraz przypuszczenia jak to się może skończyć były straszne. Wiem, że nikt nie lubi wychodzić ze strefy swojego komfortu, ale to co ona wyprawiała sprawiało, że przewracałam oczami. Jednak im dalej w las czytało mi się lepiej. Oddanie Georgie dla swojej siostry jest pełne podziwu. Widać że łączy je naprawdę silna i prawdziwa więź. I ja totalnie rozumiem, bo sama mam siostrę, która jest dla mnie bardzo bliska i po lekturze tej książki utwierdziłam się w przekonaniu, że zrobiłabym dla niej wszystko. Kocham ją całym sercem i jest moją największą przyjaciółką. To jest po prostu fakt. Książka sprzedaje nam fajne przesłania, żeby się nie poddawać, że życie ma się tylko jedno i warto podejmować wyzwania, bo wtedy doceniamy swoją wartość i możemy odmienić swoje życie na lepsze. A jak nam coś nie pójdzie zawsze znajdzie się ktoś kto pociągnie nas za warkoczyki do góry. Mimo trudnego początku z całego serca polecam wam tę książkę. Uważam, że niesie ze sobą wiele dobrego.

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2020-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

Zapewne każdy z Was posiada kalendarz, w którym zapisuje cele dziennie, tygodniowe, miesięczne a nawet roczne. Wydaje mi się, że oprócz takich zwykłych planów, część z Was posiada listę, którą koniecznie musicie zrealizować, np. przed trzydziestymi urodzinami. Ja takiej listy nie miałam, ale myślę o stworzeniu jej przed czterdziestymi urodzinami - ciekawe czy się uda. Książka, o której opowiem Wam to pozycja pokazująca jak silna jest siostrzana miłość. Jesteście ciekawi? Czytajcie dalej...

Amy to młoda dziewczyna, w sumie kobieta, która żyje w szczęśliwym związku, ma świetną pracę, która przynosi jej satysfakcję oraz ma... siostrę, która całkowicie różni się od niej. Georgia wykonuje piękne rysunki, lubi pić wino oglądając seriale i bardzo nie lubi uprawiać sportu.

Pewnego dnia Amy dowiaduje się, że jest ciężko chora - ma stwardnienie rozsiane. Od tego momentu wszystko się zmienia... Nasza bohaterka stworzyła listę rzeczy, które musi wykonać przed swoimi trzydziestymi urodzinami. Niestety obawia się, że nie będzie w stanie zrobić tego co sobie wymarzyła. Gdy Georgia dowiaduje się o chorobie starszej siostry postanawia wykonać za nią listę. Z jednej strony kocha siostrę i bardzo chce jej pomóc, lecz z drugiej... wykonywanie zadań będzie zmuszało ją do wyjścia 'ze swojej strefy komfortu' i robienia rzeczy o których nawet nie śniła. Mimo wszystko postanawia nie poddawać się, od razu przystępuje do realizacji jednego z zadań - loguje się na Tindera, aplikację randkową.

Wykonując ten krok nie ma pojęcia, że od tej pory zmieni się jej życie. Poprzez tą aplikacje poznaje mężczyznę, postanawia się z nim umówić, dodatkowo ustalają jeden charakterystyczny szczegół, który ma wskazać, że to dany mężczyzna. Georgia idzie w umówione miejsce, tam zaczepia przystojnego mężczyznę, który ma być tym, z którym się umówiła. Niestety po czasie okazuje się, że nic nie jest takie ja mogłoby się wydawać. Dany mężczyzna nie jest tym za kogo go uważała, dodatkowo okazuje się, że jest on bratem szefowej...

Nie chcę wymieniać kolejnych zadań z listy Amy, ponieważ nie będziecie mieli przyjemności z czytania. Jedno Wam powiem - to niezwykła komedia romantyczna, bardzo ciepła, wzruszająca, dająca do myślenia. Zapewne wiele z Was po tej książce będzie miało ochotę zrobić taką listę, albo zwyczajnie wykonać coś, czego od dawna pragniemy. Pokazuje również, że czasami warto wyjść na przeciw nowościom, zrobić coś wbrew sobie. Dzięki temu poznajemy siebie, swoje słabości a także i moce.

Jeżeli szukacie jakieś lekkiej książki na słoneczne dni - zachęcam do przeczytania tej.

Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2020-06-04, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,

Powieść bardzo przypomina bestsellerowy „Pamiętnik Bridget Jones” 🎀 Jest to podszyta humorem historia dwóch sióstr: spokojnej domatorki Georgii i pełnej energii Amy. Obie są różne jak yin i yang ☯️ Pewnego dnia w życie sióstr wkracza ciężka choroba - stwardnienie rozsiane, a Amy uznaje, że uniemożliwi jej to wykonanie celów jakie sobie założyła do osiągnięcia przed trzydziestymi urodzinami. Postanawia więc scedować to zadanie na siostrę i sporządza dla niej listę „rzeczy do zrobienia przed...”. Jednak zgodnie z pełnym energii usposobieniem Amy, zaproponowane rzeczy i zadania z listy, mogą okazać się dla spokojniejszej siostry nierealne do wykonania 😉😄 Czy poradzi sobie z tym trudnym zadaniem?

Opowieść o siostrzanej więzi, o przyciąganiu się przeciwieństw, o wsparciu w chorobie i pokonywaniu słabości, a to wszystko doprawione szczyptą humoru i pozytywnych emocji - to wszystko znajdziecie w „Liście”. Książka, która niemal czyta się sama, idealna na odstresowujące popołudnie i urlop - polecam i liczę na kolejne wzruszające i romantyczne powieści z cyklu „Mała czarna” 💙

Zapowiadało się, że będzie bardzo młodzieżowa i porzucę ją w kont. Ale z kolejnym rozdziałem coraz bardziej mi się podobała, optymistyczna, pobudzajaca do działąnia książka. Czytajac ją nasówa mi się na myśl wiele mądrych sów typu małe gesty mają wielkie znaczenie, czy też, że razem możemy więcej, że warto pomagać. Jest to książka bardzo bliska memu sercu właśnie przez ten altruistyczny gest :))

Przeczytajcie, a dowiecie się jaki.

Po licznych zachwytach nad serią „Mała czarna” i ja postanowiłam do niej zajrzeć.
Moje pierwsze spotkanie odbyłam z „Lista która zmieniła moje życie". Nie zawiodłam się!

Georgia to spokojna dziewczyn, jej siostra Amy jest jej całkowitym przeciwieństwem. Amy kocha życie, stworzyłam nawet listę rzeczy, które musi zrobić przed 30stką.
Niestety żywiołowa Amy otrzymuje diagnozę lekarską. Diagnozę, które zmieni jej życie do gry nogami. Choroba ta, to stwardnienie rozsiane. Amy nie będzie mogła jej już zrealizować, ma jednak swoją siostrę Georgię, której przekazuje listę. Siostra, która unika wszelkich ryzykownych działań, postanawia spełnić życzenie Amy.
Czy uda jej się zrealizować całą listę?
Jednym z 10 punktów na liście jest randka z tindera. To pierwsze zadanie wywraca życie Georgii do góry nogami. Seria niefortunnych a zarazem zabawnych zdarzeń sprawi, że podczas tej książki nie będziecie się nudzić. Samo zakończenie i bieg Giorgii jest bardzo wzruszający.

Autorka poprzez zabawną historię wprowadziła nas w ciężką chorobę jaką jest stwardnienie rozsiane.

Pokazała również różne oblicza miłości. Miłość siostrzana, miłość rodzicielska, milość wzruszająca i zabawna.

Uważam, że warto zajrzeć do tej książki. Ja przeczytałam ją w jeden dzień! Jedno jest pewne w tej książce można płakać ze śmiechu, z smutku jak i ze wzruszenia!.
Książka może również motywować!

Skoro za rok kończę 30stkę to może sama stworzę sobie taką listę? ?

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht