Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2019-07-31
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788380498891
Liczba stron: 360
Tłumaczenie: Maciej Kositorny

Ocena: 2 (1 głosów)

Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie „rodziny” Charlesa Mansona na jego rozkaz dokonali przerażającej zbrodni: zamordowali będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas procesu prokurator nazwał je „ludzkimi potworami”, ale ci, którzy znali je wcześniej, nie mogli uwierzyć, by były zdolne do tak brutalnych czynów.

Dziennikarka Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona” w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła.

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła Nikki Meredith to z pewnością jedna z najciekawszych książek dotyczących zbrodni „Rodziny” Mansona. Próżno szukać tu taniej sensacji, autorka skupia się na psychologicznych aspektach wydarzeń z 1969 roku, próbując zrozumieć, jak to się stało, że wrażliwe, inteligentne dziewczyny potrafiły odciąć się od swojego człowieczeństwa, posuwając się do skrajnego okrucieństwa. W nocy z 8. na 9. sierpnia 1969 roku członkowie sekty Charlesa Mansona wdarli się do domu wynajmowanego przez Romana Polańskiego w celu zamordowania żony reżysera oraz jej gości. Nieco później dokonali również zbrodni na małżeństwie LaBianca. Długotrwałe śledztwo nie dało efektów – w odkryciu sprawców pomógł zwykły przypadek. Historia ta stanowi materiał na fascynującą opowieść, jednak nie o śledztwie w sprawie morderstw opowiada Nikki Meredith w swojej publikacji. Dziennikarka przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona” w więzieniu. W Ludzkich potworacj skupia się na Patricii Krenwinkel, która brała czynny udział w obu zbrodniach, a także na Leslie Van Houten, która uczestniczyła w zabójstwie LaBianków. Rozmowy i spotkania, a także korespondencja z nimi stały się punktem wyjścia do opowieści o tym, co czyni człowieka mordercą. Początkowo lektura książki może budzić dezorientację. Bo co ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Pokaż wszystkie recenzje