Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane

Dziewięcioletnia Mia od kilku tygodni leży w szpitalu i nic nie zapowiada szybkiego powrotu do domu. Pewnej nocy odwiedza ją ukochany kotek Pesto i namawia do ucieczki z przygnębiającej placówki. Bohaterowie wyruszają w podróż po bajkowej krainie. W trakcie tej wyprawy przeżywają niezwykłe przygody, spotykają fantastyczne stwory i z pomocą nowo poznanych przyjaciół stawiają czoło niebezpieczeństwom.

"Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane" to barwna historia o wyprawie do niesamowitych miejsc rodem ze snu. To też opowieść o pokonywaniu własnych lęków i znajdywaniu w sobie odwagi, którą ma każdy z nas - nawet jeśli jest głęboko ukryta.

Informacje dodatkowe o Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-05-16
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Basia Leśniewska

Tagi: dla dzieci kot dziewczynka

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane

Dodaj cytat

Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane - opinie o książce

Avatar użytkownika - boriska
boriska
Przeczytane:2024-05-28, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,

Autorka  stworzyła niezwykłą opowieść o chorej dziewczynce i jej kocim przyjacielu, którzy, podobnie jak Alicja z Krainy Czarów, przenoszą się do świata w innym wymiarze: pełnym magii, niezwykłych stworzeń, urzekających miejsc, tajemnic i dobra, które jest w stanie przezwyciężyć zło. Akcja powieści jest dynamiczna, wartka, pełna zaskakujących zwrotów, tu nie ma czasu na nudę. Lektura autentycznie wciąga i czytelnik nieustannie chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Na wyobraźnię  dzieci bez wątpienia podziałają niezwykłe stworzenia: krabonogi, kolczur, szponicz, mrówkojeż i miejsca takie jak Miedziane Góry czy Szmaragdowe Królestwo. Czytelnicy uczą się z niej, jak piękna może być przyjaźń, jak pokonywać własne słabości i lęki, ile siły i mądrości może być w każdym z nas. Uwrażliwia na los słabszych, uczy tolerancji. Pokazuje, jak bezbronne wobec człowieka mogą być zwierzęta, nawet te duże i z pozoru groźne. Są w niej też elementy humorystyczne, bo kogóż nie rozbawi Miłko, który czasem nie pamięta, jak ma na imię, albo Pesto ryzykujący... własnym ogonem. Piękna, mądra i wzruszająca ksiażka. Według mnie nie tylko dla dziewczynek.

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek