Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane

Ocena: 6 (1 głosów)

Dziewięcioletnia Mia od kilku tygodni leży w szpitalu i nic nie zapowiada szybkiego powrotu do domu. Pewnej nocy odwiedza ją ukochany kotek Pesto i namawia do ucieczki z przygnębiającej placówki. Bohaterowie wyruszają w podróż po bajkowej krainie. W trakcie tej wyprawy przeżywają niezwykłe przygody, spotykają fantastyczne stwory i z pomocą nowo poznanych przyjaciół stawiają czoło niebezpieczeństwom.

"Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane" to barwna historia o wyprawie do niesamowitych miejsc rodem ze snu. To też opowieść o pokonywaniu własnych lęków i znajdywaniu w sobie odwagi, którą ma każdy z nas - nawet jeśli jest głęboko ukryta.

Informacje dodatkowe o Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-05-16
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788397139107
Liczba stron: 120
Ilustracje:Basia Leśniewska

Tagi: dla dzieci kot dziewczynka

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane - opinie o książce

Avatar użytkownika - boriska
boriska
Przeczytane:2024-05-28, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,

Autorka  stworzyła niezwykłą opowieść o chorej dziewczynce i jej kocim przyjacielu, którzy, podobnie jak Alicja z Krainy Czarów, przenoszą się do świata w innym wymiarze: pełnym magii, niezwykłych stworzeń, urzekających miejsc, tajemnic i dobra, które jest w stanie przezwyciężyć zło. Akcja powieści jest dynamiczna, wartka, pełna zaskakujących zwrotów, tu nie ma czasu na nudę. Lektura autentycznie wciąga i czytelnik nieustannie chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Na wyobraźnię  dzieci bez wątpienia podziałają niezwykłe stworzenia: krabonogi, kolczur, szponicz, mrówkojeż i miejsca takie jak Miedziane Góry czy Szmaragdowe Królestwo. Czytelnicy uczą się z niej, jak piękna może być przyjaźń, jak pokonywać własne słabości i lęki, ile siły i mądrości może być w każdym z nas. Uwrażliwia na los słabszych, uczy tolerancji. Pokazuje, jak bezbronne wobec człowieka mogą być zwierzęta, nawet te duże i z pozoru groźne. Są w niej też elementy humorystyczne, bo kogóż nie rozbawi Miłko, który czasem nie pamięta, jak ma na imię, albo Pesto ryzykujący... własnym ogonem. Piękna, mądra i wzruszająca ksiażka. Według mnie nie tylko dla dziewczynek.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy