Miasto marzeń

Tom 2 cyklu Danny Ryan

Druga część wielkiej sagi kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku

Hollywood. Miejsce, gdzie rodzą się marzenia.

Po przegraniu krwawej wojny gangów Danny Ryan musi uciekać ze Wschodniego Wybrzeża. Mafia, policja i FBI chcą jego śmierci albo uwięzienia. Danny wraz z małym synkiem, niedołężnym ojcem i niedobitkami wiernych żołnierzy wyrusza w duchu amerykańskiej tradycji do Kalifornii, by tam rozpocząć nowe, spokojne życie.

Agenci federalni wpadają jednak na jego trop i chcą, by Danny wyświadczył im przysługę, która może mu przynieść miliony dolarów albo śmierć. A kiedy w Hollywood powstaje film na podstawie wojny gangów w Providence, okoliczności zmuszają Danny'ego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. I znów dogania go jego mafijna przeszłość.

Wtedy się zakochuje - w pięknej gwieździe filmowej zmagającej się z własnymi mrocznymi problemami. Ta miłość, niby echo minionych wydarzeń, powoduje eksplozję, która może zniszczyć ich oboje. Upiory przeszłości powracają. Danny musi walczyć o życie w mieście, w którym marzenia rodzą się i umierają.

Od wybrzeży Rhode Island po kalifornijską pustynię, na której znikają ciała, od korytarzy władzy w Waszyngtonie, gdzie operują prawdziwi przestępcy, po słynne studia filmowe Hollywood, w których zarabia się prawdziwe pieniądze Miasto marzeń to wielka saga o rodzinie, miłości, zemście, przetrwaniu i brutalnej rzeczywistości skrytej za zasłoną marzeń.

Informacje dodatkowe o Miasto marzeń:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-06-07
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: City of Dreams

Tagi: Dla dorosłych początkujących czytelników

Kup książkę Miasto marzeń

Miasto marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

NA PODBÓJ HOLLYWOOD

No i od razu łyknąłem drugi tom serii Winslowa. Bo ,,Miasto marzeń" to druga powieść cyklu ,,Danny Ryan". A właściwie trylogii, której ostatnia cześć (,,Miasto w ruinach") pojawić ma się za mniej więcej rok, ale na razie mamy ten tom. I fajnie, bo raz, że szybko (rzecz za wielka wodą debiutowała niespełna dwa miesiące temu), dwa, że to dobra książka, nawet lepsza niż ,,Miasto w ogniu". Więc fani autora będą zadowoleni i to bardzo.

Danny'emu nie wyszło. Nie udało się. Teraz musi uciekać. Po tragicznych wydarzeniach na Wschodnim Wybrzeżu, w swoich rodzinnych stronach jest spalony. Co gorsza ścigają go zarówno mafiosi, jak i służby. Mając u swojego boku nielicznych, którzy mu zostali, niedobitki swego dawnego życia, rzuca się w wir podróży do Kalifornii. Ale to dopiero początek, bo Hollywood wita go szaleństwem, na jakie nie był gotowy - o wojnie gangów, którą przetrwał, powstaje film, a na dodatek on sam znajduje nową miłość. Ale czy przeszłość go nie dopadnie?

Satori
Don Winslow0
Okładka ksiązki - Satori

"Satori" to prequel bestsellera "Shibumi" autorstwa Trevaniana. Bohaterem obu powieści jest Nicholai Hel, urodzony w Szanghaju syn rosyjskiej arystokratki...

Z psich pazurów
Don Winslow0
Okładka ksiązki - Z psich pazurów

Don Winslow przedstawia elektryzującą nową powieść o miłości i zemście, polityce i wpływach, korupcji i honorze. Pędząca na złamanie karku akcja, przykuwająca...