Miłość wbrew regułom. Kolory przyjaźni

Ciepła opowieść o kobietach okraszona odrobiną humoru.

Sabina – przebojowa pani adwokat łącząca karierę z rolą żony i matki dorastającego syna, oraz Kinga – żyjąca w cieniu bogatego, sławnego męża, która swoją aktywność zawodową ograniczyła do pracy w fundacji dobroczynnej. Dwie różne kobiety, przyjaciółki jeszcze ze szkolnej ławy.
Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy niespodziewanie w środku nocy roztrzęsiona Kinga, którą właśnie porzucił mąż, zjawia się u Sabiny.

Sabina w przypadkowo spotkanym na szpitalnym korytarzu doktorze rozpozna swoją szkolną, platoniczną miłość, a Kinga przekona się, że nadmiar alkoholu może okazać się zgubny w skutkach.
Jedna, pechowa noc zmienia życie wielu osób. Jak odnajdą się w nowych warunkach, gdy nagle wszystko wywróci się do góry nogami? Czy przyjaźń naprawdę jest w stanie przetrwać wszystko? A co, jeśli na jej drodze stanie miłość? Zwłaszcza ta, która pojawia się wbrew regułom…

Informacje dodatkowe o Miłość wbrew regułom. Kolory przyjaźni:

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2023-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

💕 RECENZJA 💕

Tytuł: "Miłość wbrew regułom"

Autor: Katarzyna Grabowska

Wydawnictwo:@wydawnictworeplika

#współpracareklamowa

Przedstawiam wam Sabinę. Przebojową panią adwokat która łączy swoją karierę z rolą żony i matki dorosłego syna,oraz jej przyjaciółkę jeszcze że szkolnej ławy Kingę - która żyje w cieniu swojego bogatego i sławnego męża. Jej aktywność zawodowa ogranicza się do pracy jako psycholog w fundacji dobroczynnej. Pewnej nocy do Sabiny dzwoni jej przyjaciółka Kinga. Jest bardzo roztrzęsiona i którą właśnie zostawił mąż. Kobieta jest załamana tą sytuacją. Mąż Sabiny -Adrian jest bardzo niezadowolony z tej wizyty gdyż pojawienie się przyjaciółki jego żony zaburzyła jego sen i harmonię tak istotną w jego życiu. Podczas pobytu męża Sabiny w szpitalu kobieta spotyka tam swoją szkolną platoniczną miłość. Jedna pechowa noc zmienia życie wielu osób. A ich życie nagle wywróci się do góry nogami. Czy przyjaźń jest w stanie przetrwać wszystko? A co jeśli pojawi się miłość wbrew regułom?

" Miłość wbrew regułom" to piękna i ciepła opowieść o kobietach, okraszona odrobiną humoru. O ich prawdziwym życiu i niespodziankach jakie w nim czekają. To pierwsza część cyklu "Kolory przyjaźni" Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób nie od niej oderwać.Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. To książka o dokonywaniu trudnych wyborów a także o miłości i przyjaźni. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Najbardziej irytował mnie Adrian - mąż Sabiny. Nie mogłam pojąć jak można być tak samolubnym człowiekiem,który myśli tylko o sobie i nie liczy się z innymi. Autorka opisuje w swojej książce trudy życia codziennego i pokazuje z jakimi problemami zmagamy się na co dzień. Przekazuje nam że w dzisiejszych czasach ludzie nie mają czasu na miłość. Postępują pochopnie, rzucając się na wszystko co pozwoli chociaż na chwilę poczuć się kochanym. Nie czekają na tę jedyną, wyśnioną i wyczekaną miłość,ale biorą za nią zwykłe zauroczenie. Byle mieć kogoś obok i nie czuć się samotnym. Pakują się w związki bez przyszłości, które szybko się kończą,albo trwają w nich na przekór samym sobie, ciągle łudząc się że jakoś to będzie.

Z całego serca polecam przeczytać❤️❤️❤️

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2024-02-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,To tylko sen. Tego się trzymajmy. Gdybyśmy uznali, że jest inaczej, oboje mielibyśmy ogromny kłopot''

Sabina i Kinga są przyjaciółkami jeszcze z czasów szkolnych. Każda z nich wiedzie swoje z pozoru idealne życie ale prawda jaka tkwi w czterech ścianach jest już zupełnie inna. Obie muszą mierzyć się z dość niebanalnymi problemami życia codziennego chociaż w przypadku Sabiny to zdecydowanie beznadziejny przypadek. Jej mąż, Adrian w niesamowity sposób grał mi na nerwach. Tak irytującego bohatera dawno nie miałam okazji poznać, nie żeby mi tego jakoś brakowało. Jego potrzeba podporządkowania sobie wszystkich i wszystkiego jest wręcz absurdalna a jeszcze większym nieporozumieniem jest to, że jego bliscy się na to zgadzają. Pewnej nocy zadzwoni telefon, który w tych okolicznościach i czasie będzie testem dla przyjaźni dwóch bliskich sobie kobiet i tylko od nich zależy czy przejdą go pomyślnie.

Nie potrafiłam się wczuć w tą historię mimo najszczerszych chęci. Nie wszystko również zostało wyjaśnione do końca przez co pozostał we mnie jakiś niedosyt myślę, że kontynuacja wiele by tutaj wyjaśniła. Najbardziej ratuje tą historię postać Dawida ponieważ mimo młodego wieku wydaje się być tym najbardziej dojrzałym chociaż sam pod koniec namiesza i to bardzo. Wyjawienie pewnej tajemnicy zmieni życie wielu a zachowanie jej w sekrecie może nie być tak łatwe jak się pozornie wydawało. Mimo braku mojego przywiązania do bohaterów muszę przyznać, że styl autorki jest bardzo przyjemny a książkę czyta się szybko.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-12, Przeczytałam,
Okna
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Okna

Idąc nocą opustoszałą ulicą czujemy niepokój i strach, jednak nasze obawy rozpraszają się, gdy zerkamy na rozświetlone okna mijanych budynków. Światła...

Pomiędzy piekłem a niebem
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Pomiędzy piekłem a niebem

Abigail, słysząc diagnozę lekarską, traci nadzieję. Dobrze zapowiadająca się tancerka, dla której balet był całym życiem, nagle uświadamia sobie, jak ulotne...