Myśli nowoczesnego endeka

Nigdy jeszcze polska polityka nie była tak destrukcyjna, a zarazem tak jałowa.

A wraz z polityka? – debata publiczna.

Mam wrażenie, że książka napisana kilka lat temu stała się jeszcze bardziej aktualna. Przeniesienie polityki w sferę symboli, oparcie jej o różnice kulturowe i spór tożsamościowy, gdzie nie ma mowy
o żadnym kompromisie, sprowadzenie całej polityki polskiej do kwestii, CZYJA będzie Polska, zamiast JAKA będzie – to trucizna, która może nas po raz kolejny pozbawić´ państwa i podmiotowości w międzynarodowej grze.

Informacje dodatkowe o Myśli nowoczesnego endeka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-09-29
Kategoria: Publicystyka
ISBN: bd

Kup książkę Myśli nowoczesnego endeka

Myśli nowoczesnego endeka - opinie o książce

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2012-11-07,
Bardzo ważna książka, choć tezy w niej zawarte nie są nowe dla publicystyki Ziemkiewicza. Więcej w recenzji: http://www.granice.pl/recenzja,mysli-nowoczesnego-endeka,5861
Avatar użytkownika - muminp
muminp
Przeczytane:2012-11-03,
Też jestem zmęczony, ale okopami dwóch "racji", kopiących się nawzajem w mediach. Mimo, że do "endectwa" nie jest mi najbliżej, chętnie po książkę sięgnę, gdy tylko znajdę czas na to. Z prostego względu: Ziemkiewicz pisze z innego punktu widzenia, ponad podziałem partyjnym, wskazując gdzie i dlaczego nasz system polityczno-społeczny zawodzi.
Jestem zmęczony. Nie tylko polską polityką, a właściwie jej przedstawicielami. Jestem zmęczony także polską publicystyką. Wiem, że to brzmi trochę niepoprawnie, zarówno pod względem ideowym, jak i gramatycznym, ale jestem też zmęczony Ziemkiewiczem. Dlatego - choć dla wielu to będzie pewnie przejaw ignorancji, jakiś rodzaj zamknięcia na odmienne idee - nie sięgnę po jego nową książkę. I - wbrew ostatniej myśli z recenzji - nie potrafię już chyba dyskutować bez uprzedzeń. Próbowałem, wystarczy.
Avatar użytkownika - biedas
biedas
Przeczytane:2013-11-05, Przeczytałem,
Coś mocniejszego
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Coś mocniejszego

Każdy czasem marzy o kimś, kto spełni nasze najskrytsze marzenia, nawet te, do których wstyd się przyznać... Jeśli jednak już zdecydujemy się wypowiedzieć...

Złowrogi cień Marszałka
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Złowrogi cień Marszałka

"Złowrogi Cień Marszałka" to książka poświęcona nie tyle samemu Józefowi Piłsudskiemu, co mitowi „twórcy naszej niepodległości”. Mitowi...