O mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Od inceli do artystów podrywu

,,Wasz penis to ich wróg!" - grzmi użytkownik na jednym z dziesiątek tysięcy incelskich forów. Ale kim tak naprawdę jest incel? Nienawistnym mizoginem czy zagubionym i samotnym młodym człowiekiem? I czy męska sieć to tylko mężczyźni żyjący w przymusowym celibacie przelewający swoje frustracje na kobiety?

Laura Bates wkracza do męskiego internetu i z zaangażowaniem badaczki rozszyfrowuje manosferę: to świat pełen mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet - tak zwanych artystów podrywu, inceli, trolli i wszystkich innych, którzy uważają się za ofiary ,,feminazizmu", a narzędziem walki z opresją uczynili pełną złości i wulgarną pogardę. Opisuje też niezwykły paradoks: choć internetowi mizogini są całkowicie oddani sprawie mężczyzn, prawie całą uwagę poświęcają kobietom.

Książka Laury Bates ma szansę stać się przyczynkiem do realnych społecznych zmian i pretekstem do szczerej rozmowy o tym, jak trudno być kobietą w dzisiejszym świecie, również tym cyfrowym.

,,Laura Bates wykonuje niezwykle ciężką i niewdzięczną pracę na rzecz feminizmu w XXI wieku. Radzi sobie z tym jednak po mistrzowsku i publikuje książki, które znakomicie pokazują narastające problemy, a także ich możliwe rozwiązania. Jest prawdziwą bohaterką zapuszczającą się w ciemne odmęty internetu." Caitlin Moran

,,Laura Bates odkrywa przed nami rozległą panoramę mizoginii, rozciągającą się od pozornie niewinnych żarcików do jawnego okrucieństwa. Napisana z żarliwością i swadą książka Bates to mocny feministyczny głos nawołujący do społecznego przebudzenia. Świat nie może przejść obok niego obojętnie. Coś się wreszcie musi zmienić." Anita Anand

,,Książka Laury Bates ma w sobie moc mogącą wywołać autentyczną przemianę społeczną." ,,The Sunday Times"

,,Laura Bates oferuje alternatywną ,,czerwoną pigułkę" wszystkim tym, którzy bardziej niż wyniszczającą nienawiść cenią sobie miłość, zdrowy rozsądek i poczucie człowieczeństwa." Shami Chakrabarti

,,Aby mogła się dokonać prawdziwa zmiana, trzeba przyjrzeć się wprost temu, co wywołuje w nas lęk, i nie odwracać wzroku. Ta książka to apel, aby położyć wreszcie kres cierpieniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn." Emma Gannon

,,Książka będącą świadectwem odwagi i nieustępliwości." Robin Ince

Informacje dodatkowe o O mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Od inceli do artystów podrywu:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2024-05-29
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788381918923
Tytuł oryginału: Men who hates women

Tagi: Feminizm Dyskryminacja społeczna i równe traktowanie Sieci społecznościowe Gender studies - mężczyźni i chłopcy

Kup książkę O mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Od inceli do artystów podrywu

Spalona
Laura Bates0
Okładka ksiązki - Spalona

Upokorzona w sieci oraz publicznie pohańbiona, 15-letnia Anna usuwa wszystkie konta internetowe, zmienia nazwisko i żegna stare życie. Dziewczyna przeżywa...