O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce

Książki i artykuły Druckera przez kilkadziesiąt lat wywierały wpływ na przywódców instytucji

państwowych, biznesowych i non profit, a jego podstawowe koncepcje pomagały w kierowaniu

najlepszymi organizacjami na całym świecie. Jednak na kartach tej książki nawet najzagorzalsi

miłośnicy Druckera znajdą coś nowego. Zbiór O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce. Niepublikowane

wykłady Druckera w wyborze i opracowaniu Ricka Wartzmana zawiera trzydzieści trzy

wykłady wygłaszane zarówno dla specjalistów z różnych dziedzin, jak i studentów. Pokazują one

wybitnego myśliciela w akcji, jak pogłębia, cyzeluje i poddaje próbom swoje koncepcje.

Wśród znakomitych mów wygłaszanych od II wojny światowej i początków telewizji po epokę internetu

i wyrośnięcie Chin na potęgę gospodarczą znalazły się między innymi:

o Problemy z utrzymaniem ciągłości i pełnego zatrudnienia (1957)

o Zarządzanie wielką organizacją (1967)

o Wpływ strukturalnych zmian społeczno-gospodarczych świata na amerykański biznes (1977)

o Organizacja oparta na wiedzy (1987)

o Pracownik wiedzy i społeczeństwo wiedzy (1994)

o Globalizacja (2001)

Czasami skromny, czasami władczy i stanowczy, Drucker zawsze potrafił przykuwać uwagę słuchaczy.

Ta książka tak samo działa na czytelników. O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce.

Niepublikowane wykłady Druckera w wyborze i opracowaniu Ricka Wartzmana to nowy i ważny dodatek

do dzieł człowieka, który położył fundamenty pod zarządzanie w znanym nam dzisiaj

kształcie.

Informacje dodatkowe o O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2014-10-10
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony

Kup książkę O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce

O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce - opinie o książce

Natchnienie i fart
Peter F. Drucker0
Okładka ksiązki - Natchnienie i fart

Książka zajmuje się tym "co, kiedy i dlaczego", taktykami i decyzjami, możliwościami i zagrożeniami, strukturami i strategiami, doborem pracowników...

Menedżer skuteczny
Peter F. Drucker0
Okładka ksiązki - Menedżer skuteczny

Dla osiągnięcia sensownej efektywności nie wystarczy być inteligentnym, ciężko pracować i znać się na rzeczy. Efektywność to coś odrębnego, coś innego...