Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788366252011

Sławomir Koper w przystępny sposób prezentuje kulisy zamachów i polskich wydarzeń terrorystycznych, aż do czasów współczesnych.

Autor oparł się wyłącznie na faktach, przedstawił je precyzyjnie, bez upiększania i osobistych ocen. Odsłania szczegóły, o których niewielu z nas wiedziało, także i ja. Udowadnia, że terroryzm był zawsze obecny w dziejach ludzkości. Odważnie pokazuje, że my, Polacy, również nie byliśmy wolni od stosowania takich metod.

Jerzy Dziewulski

Każdy terrorysta to zamachowiec, ale czy każdy zamachowiec to terrorysta? Czy terrorysta może być bohaterem? Czy idea uzasadnia zbrodnię? Czy walka Polaków o wolność usprawiedliwiała terror?

To tylko kilka z pytań, które powinien zadać sobie każdy czytelnik tej niezwykłej, nadzwyczaj ciekawej i pouczającej książki.

Vincent V. Severski

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Avatar użytkownika - MojeBestsellery
MojeBestsellery
Przeczytane:2019-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem,
Sławomir Koper to znany historyk i publicysta, który na swoim koncie ma już kilkanaście książek historycznych. Znany z upodobania do ciekawych i niejednoznacznych postaci, tym razem zaprasza czytelników do poznania historii polskich zamachowców i terrorystów. Jak przekonuje autor w swojej publikacji, błędne jest powszechne przekonanie o tym, że Polacy są narodem odważnych i mężnych ludzi, którzy nigdy nie uciekali się do stosowania terroru. Zaczynamy od Powstania Styczniowego. W owym czasie nienawiść Polaków do zaborców przejawiała się w różnych formach, od mniej lub bardziej biernych protestów, sięgając również zachowań skrajnych. Sprzeciw wobec panującego porządku politycznego często skłaniał polskich patriotów do podejmowania decyzji o konieczności dokonania zabójstw rosyjskich namiestników. Wiek XIX dla Polaków był więc czasem niespokojnym, wypełnionym nieustającą walką o niepodległość Ojczyzny. Co ciekawe, często wspierały je osoby, po których nikt by się tego nie spodziewał. Historia polskich terrorystów obejmuje też początek XX wieku i czasy obejmujące pierwszą i drugą wojnę światową. Pojawia się polskie podziemie oraz działalność Szarych Szeregów. To akcje, w które angażowano wszystkich chcących i mających predyspozycje do tego, by podjąć się zamachu na hitlerowców. Polscy zamachowcy ...

Opinie o książce - Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Róże w garażu
Agnieszka Tyszka