Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie. Opowieści z Wiary

Czterdziestoletnia Kinga znów wkracza na szlak cudów. Opuszcza Krościenko, w którym przed pięciu laty znalazła wiarę, nadzieję i miłość, by wraz z mężem ruszyć do Międzyzdrojów w upragnioną podróż poślubną. Choć czuje się szczęśliwa i spełniona, w jej sercu od jakiegoś czasu tkwi niezrozumiały niepokój. Czy rzeczywiście w jej życiu wszystko jest tak idealne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, i czy wymarzona wyprawa nad morze pomoże jej poznać prawdę?

"Powierzchnia" to kontynuacja znakomicie przyjętego przez czytelników "Szlaku Kingi". Do bohaterki poprzedniej książki dołączają dwie nowe postaci – dziewiętnastoletnia Skylar i znana pisarka Ksenia Liśkowiak. Obie kobiety, tak jak kiedyś Kinga, znajdują się w przełomowym momencie swojego życia. Jeszcze nie wiedzą, że aby odnaleźć szczęście, trzeba przyjąć łaskę wiary, zaufać nadziei i otworzyć się na prawdziwą miłość… Czy Kinga pomoże im odkryć to, co znajduje się pod skrywającą ich serca powierzchnią?

Katarzyna Targosz jak zwykle zaskakuje i jak zwykle porywa czytelników w świat inny niż ten znany z popularnych seriali czy powieści dla kobiet – świat, w którym prawda, dobro i piękno zawsze zwyciężają i w którym każdy z nas chciałby się choć na chwilę znaleźć.

Katarzyna Targosz – autorka bestsellerowych powieści "Szlak Kingi" i "Sanatorium doktora Kramera", a także bajek dla dzieci "Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka" oraz "Aniołek Gabryś i Szymek starszy brat". Prowadzi bloga Matka na Szczycie. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.

Książka ukazała się w serii "Opowieści z Wiary".

Informacje dodatkowe o Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie. Opowieści z Wiary:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2019-05-08
ISBN: 978-83-7482-960-1

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie. Opowieści z Wiary

Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie. Opowieści z Wiary - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanie_z_przyj
czytanie_z_przyj
Przeczytane:2020-10-04,

Kinga, Ksenia i Skylar, trzy kobiety, trzy różne historie. Ich ścieżki, choć wydawałoby się tak bardzo od siebie odległe, krzyżują się w pewnym momencie, ubogacając życie każdej z nich. Kinga, od kilku lat wiedzie ustabilizowane życie życie mając u boku kochającego męża i wspaniałą rodzinę. Jest bardzo zapracowana, zawsze chce perfekcyjnie sprostać zadaniom, których się podejmuje. Jednak i u tej silnej i zaradnej kobiety pojawiają się chwile zwątpienia i rezygnacji, lęku o przyszłość. Mąż Kingi, jakby instynktownie, wyczuwając zmartwienia żony, postanawia zabrać ją w przekładaną od lat podróż poślubną. Co przyniesie ten wyjątkowy czas spędzony w Międzyzdrojach?
Ksenia Liśkowiak, druga bohaterka, jest znaną pisarką. Wszyscy wokół postrzegają ją jako wzór do naśladowania. Jednak co tak naprawdę kryje się w tej tajemniczej kobiece, która uważa się za artystyczną duszę i jednocześnie odczuwa pustkę i niepokój.
Najmłodsza z trzech kobiet, dziewiętnastoletnia Skylar, szuka swojej drogi życiowej, czuje się zagubiona. Niewyjaśniona przeszłość nie daje jej spokoju, chce poznać prawdę o ojcu, którego nie miała okazji poznać i sięgnąć do korzeni, by tam być może odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań.
Jest to mądra opowieść o życiu, o tym, że każdego z nas trapią różne wątpliwości, choć czasem wszystkim wokół wydaje się, że doskonale sobie radzimy. Autorka splatając ze sobą losy trzech bohaterek, pokazała nam jak ogromny wpływ mają na nas ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Piękna i wartościowa książka, która nie pomija trudnych tematów, lecz jednocześnie daje nam wiarę w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a problemy są po to, żeby je rozwiązywać, najlepiej wspólnie.

Wiosna po wiedeńsku
Katarzyna Targosz0
Okładka ksiązki - Wiosna po wiedeńsku

Trudno wyobrazić sobie temperamenty, style życia, poczucie humoru i stosunek do świata bardziej odmienne niż w przypadku Katariny i Leo – artystki...

Jesień w Brukseli
Katarzyna Targosz 0
Okładka ksiązki - Jesień w Brukseli

Jesień w powieści ma wiele twarzy. To pora roku i przełom w życiu pewnej dziewczyny, która nie ma już nic do stracenia. To opowieść o samotności...