reklama

Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2019-05-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7482-960-1
Liczba stron: 472

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Czterdziestoletnia Kinga znów wkracza na szlak cudów. Opuszcza Krościenko, w którym przed pięciu laty znalazła wiarę, nadzieję i miłość, by wraz z mężem ruszyć do Międzyzdrojów w upragnioną podróż poślubną. Choć czuje się szczęśliwa i spełniona, w jej sercu od jakiegoś czasu tkwi niezrozumiały niepokój. Czy rzeczywiście w jej życiu wszystko jest tak idealne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, i czy wymarzona wyprawa nad morze pomoże jej poznać prawdę?

"Powierzchnia" to kontynuacja znakomicie przyjętego przez czytelników "Szlaku Kingi". Do bohaterki poprzedniej książki dołączają dwie nowe postaci – dziewiętnastoletnia Skylar i znana pisarka Ksenia Liśkowiak. Obie kobiety, tak jak kiedyś Kinga, znajdują się w przełomowym momencie swojego życia. Jeszcze nie wiedzą, że aby odnaleźć szczęście, trzeba przyjąć łaskę wiary, zaufać nadziei i otworzyć się na prawdziwą miłość… Czy Kinga pomoże im odkryć to, co znajduje się pod skrywającą ich serca powierzchnią?

Katarzyna Targosz jak zwykle zaskakuje i jak zwykle porywa czytelników w świat inny niż ten znany z popularnych seriali czy powieści dla kobiet – świat, w którym prawda, dobro i piękno zawsze zwyciężają i w którym każdy z nas chciałby się choć na chwilę znaleźć.

Katarzyna Targosz – autorka bestsellerowych powieści "Szlak Kingi" i "Sanatorium doktora Kramera", a także bajek dla dzieci "Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka" oraz "Aniołek Gabryś i Szymek starszy brat". Prowadzi bloga Matka na Szczycie. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Powierzchnia Katarzyny Targosz to opowieść o tym, że każdy z nas na co dzień przyjmuje rozmaite pozy, maski, których wymaga życie. Niestety, czasem zatracamy się w udawaniu tak dalece, że zapominamy o tym, kim – i jacy – jesteśmy naprawdę, jakie są nasze prawdziwe plany, marzenia, pragnienia. Przekonują się o tym bohaterki Powierzchni – Kinga, która po wydarzeniach opisanych w powinna już znaleźć szczęście. Wszyscy, którzy ciekawi byli jej dalszych losów, tu je odnajdą. Kinga jednak po pewnym czasie schodzi na dalszy plan, by ustąpić miejsca Skylar – dziewczynie, która za wszelką cenę stara się być „cool”, która myśli o karierze, jaką każdy nastolatek chciałby zrobić, ale w gruncie rzeczy nie potrafi odkryć, co mogłoby dać jej prawdziwe szczęście. Poznajemy również historię jej ciotki, a także znanej pisarki, Kseni Liśkowiak, która również ukrywa prawdę o sobie. Katarzyna Targosz pisze o pozorach, o które dbamy, o tym, jak je przełamywać i jak się z nich wyrwać, o życiu. I o Bogu, który zajmuje w tej książce – i w życiu jej bohaterów – bardzo ważne miejsce. O Bogu Katarzyna Targosz pisze wprost, dodajmy – z perspektywy osoby wierzącej. Katolicy odnajdą w jej powieści wiele nieoczywistych refleksji dotyczących miejsca Stwórcy w życiu i codzienności. Targosz pisze o tym, że czasami ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie

Avatar użytkownika - czytanie_z_przyj
czytanie_z_przyj
Przeczytane:,

Kinga, Ksenia i Skylar, trzy kobiety, trzy różne historie. Ich ścieżki, choć wydawałoby się tak bardzo od siebie odległe, krzyżują się w pewnym momencie, ubogacając życie każdej z nich. Kinga, od kilku lat wiedzie ustabilizowane życie życie mając u boku kochającego męża i wspaniałą rodzinę. Jest bardzo zapracowana, zawsze chce perfekcyjnie sprostać zadaniom, których się podejmuje. Jednak i u tej silnej i zaradnej kobiety pojawiają się chwile zwątpienia i rezygnacji, lęku o przyszłość. Mąż Kingi, jakby instynktownie, wyczuwając zmartwienia żony, postanawia zabrać ją w przekładaną od lat podróż poślubną. Co przyniesie ten wyjątkowy czas spędzony w Międzyzdrojach?
Ksenia Liśkowiak, druga bohaterka, jest znaną pisarką. Wszyscy wokół postrzegają ją jako wzór do naśladowania. Jednak co tak naprawdę kryje się w tej tajemniczej kobiece, która uważa się za artystyczną duszę i jednocześnie odczuwa pustkę i niepokój.
Najmłodsza z trzech kobiet, dziewiętnastoletnia Skylar, szuka swojej drogi życiowej, czuje się zagubiona. Niewyjaśniona przeszłość nie daje jej spokoju, chce poznać prawdę o ojcu, którego nie miała okazji poznać i sięgnąć do korzeni, by tam być może odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań.
Jest to mądra opowieść o życiu, o tym, że każdego z nas trapią różne wątpliwości, choć czasem wszystkim wokół wydaje się, że doskonale sobie radzimy. Autorka splatając ze sobą losy trzech bohaterek, pokazała nam jak ogromny wpływ mają na nas ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Piękna i wartościowa książka, która nie pomija trudnych tematów, lecz jednocześnie daje nam wiarę w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a problemy są po to, żeby je rozwiązywać, najlepiej wspólnie.

Link do opinii
Inne książki autora
Jesień w Brukseli
Katarzyna Targosz0
Okładka ksiązki - Jesień w Brukseli

Jesień w powieści ma wiele twarzy. To pora roku i przełom w życiu pewnej dziewczyny, która nie ma już nic do stracenia. To opowieść o samotności...

Szlak Kingi
Katarzyna Targosz0
Okładka ksiązki - Szlak Kingi

W życiu Kingi, trzydziestopięcioletniej wielkomiejskiej singielki trudno znaleźć choćby promyki szczęścia. Jej związek z mężczyzną właśnie się zakończył...

Zobacz wszystkie książki tego autora