Przegwizdane

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-07-17
Tytuł oryginału: Meme dans les orties

Zabawna i pokrzepiająca książka, która przywraca wiarę w ludzi, poprawia nastrój i bawi do łez!

Ferdinand Brun nie zawsze był zrzędliwym zgorzkniałym starcem. Kiedyś był po prostu zrzędliwym zgorzkniałym młodzieńcem. Dziś ma osiemdziesiąt trzy lata i ani krzty chęci, by się zmienić. Jego jedyny cel? Unikanie hordy wścibskich sąsiadek o morelowych, lawendowych i brzoskwiniowych włosach. Jego największa radość? Wkurzanie sąsiadki, pani Suarez, która dyryguje całą kamienicą. Tak, to dopiero przyjemność! A tych nie ma w życiu Ferdinanda wiele.

Starszy pan całe dnie najchętniej spędzałby ze swoją psią towarzyszką Daisy, więc kiedy suczka bierze nogi za pas, mężczyzna ostatecznie traci chęć do życia... Zwłaszcza gdy dowiaduje się o przeprowadzce do domu starców, którą zaplanowała dla niego córka. Wydaje się, że gorzej już być nie może... Aż do dnia, w którym wyrośnięta dziewczynka i dziewięćdziesięciodwuletnia staruszka, pasjonatka informatyki, włamują się do jego domu i do jego serca.

Tagi: Literatura humorystyczna

Kup książkę Przegwizdane

Opinie o książce - Przegwizdane

Książki w których intryguje mnie tytuł i okładka to chyba moje ulubione, ta zdecydowanie do nich należy a do tego ten opis który niesamowicie zachęca. Ferdinand Brun mieszka jedynie ze swoją suczką Daisy i ją darzy miłością, dla wszystkich sąsiadów jest nie uprzejmy a szczególnie dla dozorczyni Suarez która każdemu potrafi wytknąć nawet najmniejszy błąd. Kiedy córka grozi mu że umieści go w domu starców postanawia się zmienić, jest milszy dla sąsiadów i wynajmuje sprzątaczkę, ale czy można zmienić się na starość? Kiedy znienawidzona sąsiadka pomimo jego starań po raz kolejny daje mu popalić ma zamiar się zemścić, po pewnym czasie Suarez umiera na zawał a starzec ląduje w areszcie podejrzany o zabójstwo.Temat tej książki jest ponadczasowy i wie to każdy człowiek mieszkający w bloku, w każdym znajdzie się jakaś zrzęda której przeszkadza wszystko, pedantka która złości się o każdy papierek na klatce i wścibska sąsiadka która chce wiedzieć wszystko o wszystkich i mieć informacje z pierwszej ręki. Oczywiście to że ktoś taki jest nie oznacza ze musi być taki zawsze i może się zmienić, ale wiadomo im człowiek starszy tym gorzej mu to idzie, szczególnie gdy nie ma starać się dla kogo. Ferdinand już dawno przestał się starać być miłym dla innych, stracił żonę, córkę i utracił kontakt ze swoim jedynym wnuczkiem, niby widzi problem ale nie ...

Opinie o książce - Przegwizdane

Sekret Heleny