Przekleństwo siedemnastej wiosny tom 1

Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: 過ぎる十七の春
Język oryginału: japoński
Tłumaczenie: Bartosz Madziar

Takashiego nawiedzają koszmary o kobiecie błagającej, by nie odbierano jej dziecka. Czasem widzi za oknem dziwne cienie, ale stara się je ignorować. Gdy zbliżają się jego siedemnaste urodziny, cienie stają się coraz bardziej wyraźne, a sny realistyczne. Niegdyś miły i troskliwy Takashi powoli obojętnieje, aż w końcu staje się zimny i odpychający w stosunku do bliskich. Jaki związek ma ta nagła zmiana z jego zbliżającymi się siedemnastymi urodzinami?

Tagi: manga horror dramat

Kup książkę Przekleństwo siedemnastej wiosny tom 1

Opinie o książce - Przekleństwo siedemnastej wiosny tom 1

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2020-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, Biblioteka,

Pomysł z siedemnastymi urodzinami nie jest żadną nowością, przecież ile razy klepane były schematy "w dniu twoich X urodzin", a jednak coś w tym jest. Tylko irytuje mnie brak wyjaśnienia co.
Początek to jakieś obrazy ucieczki, wołania, pożar coś, a potem mam kuzynostwo i sielankowy dom. No ale co z tym pożarem? Muszę czekać.
Takashi z maminsynka robi się wręcz rozwydrzeńcem, a ciocia /jego matka/ jak pokorna czy tam spokojna była, tak jest. Kuzyni miejscami zachowują się jak na swe młodzieńcze lata, by po chwili rzucić tekstem weterana życia.
Finalnie dowiaduje się ciut więcej, ale żeby poznać całość muszę sięgnąć po drugi tom. Wciąż mnie ciekawi, więc... sięgam :D

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska