Quichotte

Ocena: 5 (2 głosów)
Inne wydania:

Najnowsza powieść autora Szatańskich wersetów!

Błyskotliwy obraz tandetnego, plugawego, przerażającego pandemonium, jakim jest życie w dzisiejszych czasach. - ,,Publishers Weekly"

Sam DuChamp, drugorzędny autor thrillerów szpiegowskich, zainspirowany dziełem Cervantesa tworzy postać Quichotte'a, szarmanckiego akwizytora o zmąconym umyśle i obsesji na punkcie telewizji, który niedorzecznie zakochuje się w telewizyjnej gwieździe, Salmie R. W towarzystwie (wymyślonego) syna Sancza Quichotte wyprawia się w awanturniczą podróż przez Amerykę, by udowodnić, że jest godny jej ręki, i dzielnie stawia czoło tragikomicznym niebezpieczeństwom ery Wszystko Się Może Zdarzyć. Tymczasem jego twórca musi się zmierzyć z własnymi, nie mniej palącymi problemami.

Tak jak Cervantes napisał Don Kichota, żeby wykpić kulturę swoich czasów, tak Rushdie zabiera czytelnika na szaloną wyprawę przez kraj w przededniu moralnej i duchowej zapaści i robi to z narracyjną magią, która jest znakiem rozpoznawczym jego pisarstwa. Znakomicie oddane żywoty DuChampa i Quichotte'a przeplatają się ze sobą w tym głęboko humanistycznym opisie pogoni za miłością i szatańsko zabawnym portrecie czasów, w których tak często faktów nie sposób odróżnić od fikcji.

Rushdie w 2006 i 2017 roku odwiedził Polskę. DW Rebis jest polskim wydawcą jego dzieł ? zarówno powieści, opowiadań, jak i esejów.

Rushdie w najwyższej formie, serwuje nam wyśmienite danie z literackiej satyry. - ,,Kirkus Review"

Quichotte to jedno z najbardziej inteligentnych i zabawnych metafikcyjnych dzieł ery postmodernizmu". - Clare Lowdon, ,,The Sunday Times"

Quichotte przypomina nam, co pozwala utrzymać ludzki żywot w równowadze - pewien sposób odczuwania i pewien sposób opowiadania. Miłość i język". - Jeanette Winterson, ,,The New York Times Book Review"

Quichotte to coś więcej niż jeszcze jedna postmodernistyczna szkatułka pełna trików - to powieść, która karmi zarówno serce, jak i intelekt". -Robert Douglas-Fairhurst, ,,The Times"

Informacje dodatkowe o Quichotte:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-04-28
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381880343
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Quichotte

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Quichotte

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Quichotte - opinie o książce

Inne książki autora
East West
Salman Rushdie0
Okładka ksiązki - East West

In these nine stories, Rushdie looks at what happens when East meets West, at the forces that pull his characters first in one direction, then the other....

Szatańskie wersety
Salman Rushdie0
Okładka ksiązki - Szatańskie wersety

Najgłośniejsza książka Salmana Rushdiego. Przez wyznawców islamu uznawana za bluźnierczą. Z jej powodu ajatollach Chomeini wydał wyrok śmierci na autora...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy