Quantcast

Rynkowy Due Diligence. Pomiar odporności rynkowej organizacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2022-06-30

W czasach COVID-19, wojny w Ukrainie, ale także metaverse, blockchain, Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji i wielu innych odporność rynkowa organizacji staje się sprawą zasadniczą. Tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę, że średni czas życia współczesnych organizacji skrócił się do 12 lat. Budowanie odporności rynkowej organizacji zależne jest od zdolności identyfikacji trzech kluczowych elementów - skłonności do zmiany, zdolności do zmiany oraz udokumentowanej umiejętności rekonfiguracji zasobów. Autor wykorzystując metodykę audytu marketingowego oraz tradycyjnego podejścia due diligence, opracował założenie oraz propozycję procesu realizacji tzw. rynkowego due diligence. Celem publikacji jest budowa narzędzia pomiaru odporności rynkowej organizacji (ORO) jako elementu procedury rynkowego due diligence. Narzędzie to powinno umożliwiać ocenę stopnia zdolności organizacji do konkurowania oraz pozwolić na identyfikację obszarów, które odpowiednio zaadresowane poprawiać będą jej możliwości konkurencyjne.

Książka jest pracą oryginalną i wartościową. Jest napisana w oparciu o rozległe studia najnowszej literatury światowej i własne, bogate doświadczenia naukowe, badawcze i dydaktyczne autora. Łączy ona tytułową kategorię z zasadniczą w obszarze badań naukowych kategorią należytej staranności, standardami metodycznymi, regułami rygoru metodycznego studiów, badań i analiz. Poprzez identyfikację istotnego i otwartego wciąż problemu naukowego, wnosi ważny wkład w rozwój nauk o zarządzaniu. Autor proponuje własną, opartą na standardach naukowej staranności metodykę jego rozwiązania, przynosi empiryczną walidację narzędzia oraz weryfikację tez i założeń. Podejście zaproponowane przez Autora jest ważne dla nauki, będzie także cennym źródłem inspiracji dla badaczy zajmujących się zagadnieniami zarządzania i marketingu.

Prof. dr hab. Jan Wiktor

Autor podjął trudne wyzwanie dokonania postępu w obszarze narzędziowego wsparcia rozwiązania problemu trwania i rozwoju organizacji, a przez to wydłużenia jej cyklu życia. Jest to i będzie problematyka aktualna, którą nauki o zarządzaniu i jakości się zajmują, gdyż otoczenie, w którym organizacje funkcjonują, charakteryzuje się coraz większą dynamiką zmian, ich nowością, złożonością i nagłym, powodującym zaskoczenie pojawianiem się. Wybór tej problematyki jest wartościowy zarówno z punktu widzenia wzbogacenia teorii, jak i praktyki zarządzania.

Prof. dr hab. inż. Stefan Trzcieliński

Kup książkę Rynkowy Due Diligence. Pomiar odporności rynkowej organizacji

Opinie o książce - Rynkowy Due Diligence. Pomiar odporności rynkowej organizacji

Tamten utracony świat
Alina Staneczek