Save me

Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7686-759-5
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz

Tom 1 cyklu Maxton Hall

Nowa seria Mony Kasten, autorki entuzjastycznie przyjętej przez polskie czytelniczki serii again. W serii ukażą się trzy tomy w pięknej oprawie graficznej, okładki pokryte farbą z brokatem.

Bestseller Der Spiegel.

Opowieść o współczesnym Kopciuszku: romantyczna, bajkowa i seksowna!

Pochodzą z różnych światów, a jednak są sobie przeznaczeni. Pieniądze, luksusy, imprezy i władza – dla Ruby Bell to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia. Odkąd dzięki stypendium może uczęszczać do elitarnego liceum Maxton Hall, robi co w jej mocy, by nie rzucać się w oczy innym uczniom.

A zwłaszcza Jamesowi Beaufortowi, nieformalnemu przywódcy szkolnej elity. Jest zbyt arogancki, zbyt bogaty, zbyt przystojny. O ile największym marzeniem Ruby są studia w Oksfordzie, on zdaje się żyć od imprezy do imprezy.

Jednak pewnego dnia Ruby poznaje starannie skrywaną tajemnicę; dowiaduje się o czymś, co zniszczyłoby reputacje rodziny Jamesa, gdyby ta informacja trafiła do opinii publicznej. I nagle James nie może jej dłużej nie zauważać. I choć Ruby nigdy nie chciała należeć do jego świata, ani James, ani jej uczucia nie zostawiają jej żadnego wyboru.

Tagi: Romans

Kup książkę Save me

Nie tylko w baśniach i opowieściach z dawnych czasów znajdziemy historie o zakazanej miłości i mezaliansach. Temat ten pojawia się często we współczesnych powieściach, nieraz też zdarza się przecież słyszeć o miłosnych skandalach z udziałem celebrytów czy milionerów. Save me Mony Kasten to powieść otwierająca trzytomowy cykl, w której młodzi czytelnicy znajdą gorącą, zakazaną miłość, imprezy (i wszystkie związane z nimi ciemne strony życia nastolatków), ale też wielkie ambicje i marzenia bohaterów związane z nauką na upragnionym Oksfordzie. Ruby to wywodząca się ze skromnej, angielskiej rodziny osiemnastolatka. Właśnie rozpoczyna ostatni rok nauki w Maxton Hall, prestiżowym liceum, do którego uczęszcza dzięki zdobytemu stypendium. Dziewczyna jest bardzo ambitna, systematyczna, ułożona, dużo czasu poświęca na naukę. Ale jest przy tym po prostu „szarą myszką", na którą uczniowie wywodzący się ze znamienitych, arystokratycznych, zamożnych rodów zupełnie nie zwracają uwagi. Gdy zabawa z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, którą organizowała Ruby wraz ze swoją przyjaciółką, Lin, zostaje zakłócona przez grupkę najbogatszych uczniów Maxton Hall, sytuacja głównej bohaterki diametralnie się zmienia. Dyrektor szkoły postanawia ukarać Jamesa, dziedzica ogromnej fortuny, odpowiedzialnego za sprowadzenie na imprezę striptizerów ...

Opinie o książce - Save me

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam na półce,

Główna bohaterka Ruby Bell to licealistka, która marzy tylko o jednym, o tym by spokojnie skończyć szkołę.

Jednak pewnego dnia jest świadkiem czegoś, czego nikt nie powinien widzieć. Przez to w jej życiu pojawia się James Beaufort, jest znany w całej szkole a ostatni rok postanowił poświecić na imprezowanie.

Jednak poznając dziewczynę, na którą nigdy by nie zwrócił uwagi, intryguje go na tyle, iż nie może przejść obok i niezwrócone na nią uwagi. Ruby miała plan by pozostać niezauważalna, gdyż zdaje sobie sprawę, iż nie pasuje do tej szkoły. To liceum dla uczniów z wyższych sfer, ona uczęszcza tam tylko dzięki stypendium. Tak wiec główna bohaterka starała się być niewidzialna a to, że James zaczął zwracać na nią uwagę wszystko komplikuje.

Jaką tajemnice skrywa rodzina Beaufortów?
Czy James zawróci w głowie Ruby?
Oraz czy główna bohaterka spokojnie skończy szkołę?

Dużo dobrego słyszałam o tej książce, ba o całej serii i tylko dzięki tak pozytywnym opiniom, gdy znalazłam tę książkę na promocji od razu ją kupiłam. Teraz jedyne, czego żałuje to to, iż nie mam kolejnych części. Co to była za historia! Już od pierwszych stron mnie wciągnęła.

Nastolatka, która pojawia się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie, poznaje tajemnicę pewnej jakże znanej rodziny. James stara się zatuszować sprawę, jednak dziewczyna nie jest naiwna i nie daje się przekupić. To bardzo zainteresowało chłopaka, na tyle, iż nie może o niej zapomnieć.

Książkę czytało się bardzo szybko. Historia ma w sobie coś, co nie pozwala odłożyć jej na bok. Jedyne do mnie drażni to okładka. Czemu napis na grzbiecie jest w inna stronę niż w reszcie książek 🙈😩. Ale to jedyny minus. Gorąco polecam. Ja na pewno sięgnę po dwie kolejne części. Niedługo moje urodziny i jak by ktoś się zastanawiać, jaki prezent mi sprawić to podpowiadam „Save You” oraz „Save Us” 🙈😂

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Wyobraź sobie, że jesteś szarą myszką. Uczęszczasz do elitarnej szkoły i marzysz o Oxfordzie. W szkole udzielasz się w komitecie organizacyjnym, by zdobyć dodatkowe punkty. Masz nadzieję, że wszytko będzie szło po Twojej myśli i to będzie fenomenalny rok. Nowy nauczyciel historii ma dla Ciebie napisać rekomendację. Jesteś z nim umówiona i kiedy wchodzisz do gabinetu trafiasz na niego i... uczennicę, z którą się obściskuje. Wówczas jej brat bliźniak próbuje Cię przekupić, byś nigdy nie zdradziła tej tajemnicy. Ale Ty nie chcesz kasy, mimo że tak bardzo jej potrzebujesz. Jakie jeszcze przygody przyniesie ostatni rok? Czy nadal będziesz szarą myszką czy jednak relacja z bliźniakiem sprawi, że staniesz się gwiazdą? Dasz mu szansę? Kim się dla siebie staniecie? Jak do tego dojdzie?
Uwielbiam prozę Mony Kasten. Jest lekka, przyjemna i ma w sobie to coś. W gratisie klimat szkolny (za którą nie tęsknię, ale ją lubię). Seria Begin mnie zachwyciła i podobnie jest z serią Save.

"-Dlaczego zawracasz sobie głowę przyszłością, skoro mamy teraz? – pyta cicho.
– Bo zasłużyłaś na coś lepszego. Moja przyszłość jest już skreślona. Twoja nie.
– Nieprawda – mówi stanowczo. – Masz takie same możliwości, jak wszyscy inni. Tylko musisz wyciągnąć po nie rękę, James."
Sięgając po "Save me", nie spodziewałam się czegoś takiego. Książka mną zawładnęła i sprowadziła na mnie książkowego kaca. Zostałam pochłonięta przez wydarzenia, zatopiłam się w przedstawionym świecie, przeżywałam wszystkie emocje wraz z bohaterami i teraz z ogromnym zniecierpliwieniem wyczekuję kolejnej części.

O rany! Tak mogę podsumować tę książkę. Nie wiem jak ją opisać, co o niej napisać, tak mną pozamiatała. Jestem wstrząśnięta wydarzeniami, nie mogę dojść do siebie po takim zakończeniu, chcę kolejną część! Nie powinno się zostawiać czytelnika z tyloma niewiadomymi i z tak szokującymi wątkami!

Jako, że nie wiem, od czego zacząć, to może zacznę od bohaterów.
Ruby jest wyjątkową dziewczyną, którą polubiłam za jej charakter. Zawsze wie czego chce od życia, ma dobre serce, jest pracowita i jednocześnie ma ognisty charakter. Zdecydowanie nie pozwoli wejść sobie na głowę i odpłaca się innym tym, co sami jej dają. Bardzo podoba mi się jej podejście do życia oraz dążenie do wytyczonych celów, które osiąga za wszelką cenę. Przyznać trzeba, że Ruby jest niesamowicie inteligentną dziewczyną i nie zasługuje na los, jaki ją spotkał.

James, James, James, cóż mam o nim powiedzieć. Z jednej strony jest inteligentnym facetem, a z drugiej zagubionym chłopcem o charakterze prostaka. Polubiłam go za intelekt, cięty język, który tak naprawdę był przykrywką, poczucie humoru, dobro jakie ma w sercu. Znienawidziłam go za jego czyny, prostackie zachowanie. Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy go lubię, czy też nie, bo wiem jest to zagubiony chłopak, który trzymany jest pod kloszem, jednak jego czyny nie mogą być przez to usprawiedliwione.

"Na boisku... Powiedziałem ci wtedy, że nie możesz stracić czegoś, czego nigdy nie miałaś.-
Wspomnienie tamtych słów jest jak bolesny cios. Chcę odwrócić wzrok, ale nie mogę. Zbyt wiele moich emocji znajduje odzwierciedlenie w jego oczach. – Kłamałem. Ruby Bell, jestem twój, odkąd rzuciłaś mi pieniądze w twarz."

Maxton hall, to świat, w którym liczą się pieniądze, władza i wpływy jakie dają. Jest to ciekawy wątek powieści, który po części pokazuje realia życia codziennego. Fajnie zostało przedstawione życie osób zamożnych, którymi kierują rodzice. Podoba mi się, jak próbują wyjść spod skrzydeł wpływowych i władczych rodziców. Wątek jest smutny, ale jednocześnie nadaje książce charakteru i intrygującego klimatu.

Historia Ruby jest pełna miłości, przyjaźni, ale także cierpienia. Uważam, że to co ją spotkało, jest niesprawiedliwe i nie zasłużyła na to. Chociaż ma w sobie ogromną siłę walki i jest silną dziewczyną, to jednak wszystko co jej się przytrafiło jest przykre. Przeżywałam wspólnie z nią emocje, które zostały bardzo dobrze nakreślone w powieści. Nie mogłam oderwać się od lektury, bo byłam ciekawa, jak potoczą się dalej wydarzenia. I muszę przyznać, że byłam zaskoczona i zdruzgotana.

Mona Kasten napisała świetną książkę, która mnie zachwyciła. Dawno nie czytałam tak świetnej powieści, która wywarłaby na mnie tak ogromne wrażenie. To jest wręcz niesamowite i nie do opisania. Jej styl jest przyjemny w odbiorze, a pióro lekkie. W jej książce jest mnóstwo emocji, dużo się dzieje i nie można narzekać na nudę. A fabuła jest po prostu niesamowicie ciekawa, oryginalna i zaskakująca. Największym plusem jest mocne zakończenie historii i pozostawienie czytelnika z wieloma niewiadomymi, przez co nie mogę doczekać się kontynuacji.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam "Save me". To naprawdę świetna książka, po której przeczytaniu będziecie zadowoleni. Ja się nie zawiodłam i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że ta historia na długo zapadnie mi w pamięć.

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta

Od jakiegoś czasu z największą ostrożnością podchodzę do takich młodzieżowych romansów. Szczególnie, gdy opis fabuły, aż krzyczy, że autorka trzyma się utartych już schematów, co nie szczególnie zachęca do lektury. Jednak pomimo tego zdecydowałam się sięgnąć po "Save me" i ani trochę nie żałuję, że postanowiłam dać szansę tej książce. Niby banalna historia o nastolatkach, jednak moim zdaniem ma w sobie to "coś".

Ruby Bell - to główna bohaterka książki. Jej największym marzeniem jest dostanie się na wymarzone studia do Oksfordu. Dziewczyna uparcie dąży do wyznaczonego sobie celu, pilnie się uczy, udziela się w komitecie organizacyjnym i planuje każdą sekundę swojego dnia. Uczęszcza do prywatnej szkoły Maxton Hall, gdzie liczą się tylko takie wartości jak władza, pieniądze i ekskluzywne imprezy. Ruby nie należy do tego świata, jej rodzina jest biedna, więc dziewczyna wtapia się w tłum i konsekwentnie oddziela swoje domowe życie od tego, co dzieje się w szkole. Jednak pewnego dnia Ruby niespodziewanie widzi coś, co burzy jej spokojnie życie, bowiem tajemnica, którą odkryła zniszczyłaby najbardziej wpływową rodzinę Jamesa. Od tej pory chłopak pilnuje jej na każdym kroku, a ich ścieżki niespodziewanie się łączą.

"Save me" to pierwszy tom serii Maxton Hall, która opowiada o dwójce młodych ludzi - Ruby i Jamsie. Początkowo sceptycznie podchodziłam do lektury tej książki, bałam się rozczarowania, ponieważ przeczytałam już kilka takich książek o podobnej tematyce, więc oczekiwałam od autorki czegoś oryginalnego. I jakie było moje zdziwienie, gdy Mona Kasten totalnie podbiła moje serce. Mimo tego, że autorka trzyma się określonego schematu, to jednak tę historię odbiera się naprawdę przyjemnie. Wielką zaletą tej książki jest dogłębne przedstawienie charakterystyk bohaterów. Autorka pozwala nam szczegółowo poznać życie, myśli, uczucia i przeszłość bohaterów, dlatego możemy w pełni wczuć się w ich role i zrozumieć, niektóre ich postępowania.

"-Dlaczego zawracasz sobie głowę przyszłością, skoro mamy teraz? - pyta cicho.-Bo zasłużyłaś na coś lepszego. Moja przyszłość jest już skreślona. Twoja nie.-Nieprawda-mówi stanowczo.- Masz takie same możliwości, jak wszyscy inni. Tylko musisz wyciągnąć po nie rękę, James."

"Save me" to naprawdę dobry początek serii. Autorka zaprasza nas do świata, gdzie bogactwo i władza zderzają się z dziewczyną, która ma inne wartości życiowe, takie jak: uczciwość, dobroć i prostolinijność. Zderzenie tych dwóch światów powoduje wielkie zawirowania w życiu bohaterów i sprawia, że muszą się zmierzyć z nieprzyjemnymi często sytuacjami. Poznajemy od środka życie bogatych chłopaków, którzy tylko imprezują i nie muszą przejmować się niczym, bowiem pieniądze wszystko załatwią. Autorka przedstawia nam współczesny świat, kiedy to nastolatki żyją tylko imprezami i

Podsumowując polubiłam się z piórem Mony Kasten. Ta książka dostarczyła mi mnóstwo emocji i sprawiła, że nie mogłam się oderwać od historii Ruby i Jamesa. Wielkim plusem tej książki są właśnie bohaterowie. Powoli wchodzimy w ich świat, autorka z niczym się nie śpieszy, każdą scenę opisała z najdrobniejszą starannością. Jedynie to zakończenie.... Ehh jak tak można kończyć książkę i zostawić czytelnika w takim zawieszeniu. Oby szybko pojawił się kolejny tom, bo jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy bohaterów.

Ludzie zawsze będą się dzielili na tych bogatych i biedniejszych. I nie sposób nic z tym zrobić. Jednak to jaki mamy status majątkowy nie powinien wpływać na to z jakimi ludźmi powinniśmy się zadawać. Bo przecież w życiu nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. W życiu powinno się liczyć jacy jesteśmy my, a nie jak ludzie nas postrzegają przez jakiś narzucony pryzmat. Dlatego też nie powinno się kogoś oceniając, prędzej go nie poznając. Ale… no właśnie, bogaci zazwyczaj myślą, że są najlepsi i wszystko im wolno. Skoro mają pieniądze to mają też i władzę. Biedniejszych traktują jak jakąś zarazę, tylko i wyłącznie dlatego, że w ich życiu się nie przelewa. Zawsze drażniło mnie takie podejście ludzi, bo przecież ludzie nie muszą być bogaci, aby mieć bogate wnętrze.

Ruby Bell to szara myszka, która pochodzi z biednej rodziny, jednak dzięki stypendium uczy się w elitarnym liceum wśród bogaczy. Za wszelką cenę stara się być dla nich cieniem. Ale kiedy pewnego dnia poznaje tajemnicę wszystko się zmienia.

James Beaufort to chłopak, który ma pieniądze, luksus i wszystko na wyciągnięcie ręki. Potrafi być bezczelny do granic możliwości. Żyje od imprezy do imprezy, tak naprawdę nie wiedząc czego chce od życia.

Ich drogi się krzyżują, wydaje się, że są na siebie skazani. I choć oboje nie pałają do siebie sympatią, nie da się ukryć, że z każdym kolejnym spotkaniem coś zaczyna między nimi iskrzyć. Tylko czy bogaty i zarozumiały James, pozwoli na to, aby uboga Ruby wtargnęła do jego serca na dobre?

Wiecie co mnie denerwuje u bogatych ludzi? To, że zazwyczaj widzą tylko pieniądze i nic więcej. Nie liczą się z uczuciami innych, myślą, że skoro mają kasę to wolno im wszystko. Jeżdżą wypasionymi samochodami, mogą się znaleźć na każdej imprezie i traktować wszystkich z góry. Ale czy tak naprawdę takie życie jest warte zachodu? Czy w życiu nie powinniśmy kierować się innymi priorytetami? Czy faktycznie bogactwo powinno być najważniejsze? Dla mnie zdecydowanie nie. W życiu chodzi o to, aby żyć w zgodzie ze samym sobą, robić to co się kocha, a nie to, co odgórnie narzuca nam ktoś inny. Ludzie, którzy nie mają pieniędzy, żyją skromniej, bardziej cenią sobie życie i jego walory. Umieją cieszyć się każdą chwilą, czerpią radość z drobnostek.

Mona Kasten stworzyła powieść, w której te dwa światy w pewien sposób się ze sobą zderzają. Myślę, że w dość dosadny sposób przedstawiła nam jak bardzo one różnią się od siebie, ale także uświadomiła nam, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż dobro materialne. Pokazuje nam również, że nie każdy bogaty jest pozbawiony uczuć, ale skrzętnie chowa je pod maską jaką zakłada każdego dnia, by spełniać oczekiwania kogoś innego.

Ruby to dziewczyna, którą nie sposób nie polubić. Niby jest szarą myszką, ale kiedy trzeba potrafi otworzyć swoje pazurki. Wie, czego chce od życia i robi wszystko by to osiągnąć. Stara się chronić swoją rodzinę przed światem z którym styka się każdego dnia w liceum. Ale nad uczuciami nie może zapanować, ponieważ się nie da. Ma niezwykle dobre serce, które każdemu pragnie nieść pomoc. I w życiu to nie pieniądze są dla niej najważniejsze.

James to chłopak, który potrafi być po prostu najzwyklejszym w świecie dupkiem. Ma pieniądze, własnego szofera i może mieć każdą dziewczynę na skinienie palcem. Każdą oprócz… niej. Jest postacią, którą przez ponad połowę powieści najchętniej bym porządnie potrząsała. Jednak zachodzi w nim jakaś zmiana, zaczyna dostrzegać to, czego wcześniej nie zauważał.

I kiedy mogłoby się wydawać, że tej dwójce wszystko się jakoś ułoży, autorka spuszcza na nich ogromną bombę. Bombę, która wybucha niekontrolowanie i wszystko zaburza. I to zakończenie za które mogłabym udusić. Jak ja mam teraz wytrzymać na kolejną część?

"- Moi rodzice zawsze powtarzają, że świat stoi przede mną otworem. Że nie ma znaczenia, skąd pochodzę i dokąd zmierzam. Uczyli mnie, że mogę robić wszystko, czego zapragnę, i że nie powinnam się niczego bać. Moim zdaniem każdy człowiek powinien mieć prawo wyboru."

Styl autorki wprawia w zachwyt. Powieść czyta się niezwykle lekko. Ubarwiają go ciągłe sprzeczki bohaterów, przy których niejednokrotnie wybuchałam głośno śmiechem. Ale zmusza też do refleksji nad własnym życiem i nad tym, czym się w nim kierujemy. Kiedy zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać. Losy bohaterów wciągnęły mnie w swój świat i pozwoliły mi się w nim zatracić.
Kreacja bohaterów moim zdaniem całkiem dobra. Wiele w nich sprzecznych emocji, a jednak potrafią przyzwać się do swoich porażek. Historia została opowiedziana zarówno z punktu widzenia Jamesa jak i Ruby, dlatego pozwala nam to lepiej poznać ich oboje.

"Save me" to powieść, która ukazuje nam jak ludzie dzielą świat na dwie części: społeczność bogatą i społeczność biedną. Jak ludzie bogaci nie dostrzegają wartości istnienia, gdyż tak bardzo są zapatrzeni w swój status majątkowy. Ale to przede wszystkim historia o tym, jak dwoje młodych ludzi pragnęło połączyć ze sobą te dwa światy. Jesteście ciekawi czy im się udało? Koniecznie przeczytajcie.

Avatar użytkownika - skyfallgirl
skyfallgirl

PREMIERA JUŻ 13 LUTEGO
Jestem fanką twórczości Mony Kasten od kiedy w moje ręce trafiła Begin Again, początek serii. Zakochałam się w postaciach i ich przygodach, a wyraz tego mogliście przeczytać na blogu oraz usłyszeć w moich pogadankach na Instagramie. Lubię mówić o tej serii, lubię zachęcać Was do przeczytania wszystkich trzech tomów. Jednakże teraz mam nową okazję do mówienia o Monie Kasten. Na rynek wchodzi pierwsza część SAVE ME. Znowu coś nowego!
Książki Kasten są młodzieżówkami, ale przekonałam się, że autorka nie pisze głupiutkich powieści o jeszcze bardziej głupiutkich bohaterach. Jej książki są sensowne, ciekawe i co najważniejsze, zabawne. Urzeka mnie stylem pisanie i prowadzenia dialogów. Kolejny raz dowiodła, że mogę sięgać po jej powieści z zamkniętymi oczami, bo i tak mi się spodobają.
Save me opiera się na schemacie dwóch różnych świat. Chłopaka z bogatej rodziny, uprawiającego sport oraz dziewczyny z mniej zamożnej rodziny, organizującej swoje życie według kolorów flamastra. Ruby Bell widzi coś, czego nie powinna. Widzi siostrę Jamesa Beauforta w jednoznacznej sytuacji z nauczycielem. James bardzo kocha swoją siostrę i zawsze staje w honorze rodziny. Poza tym jest przekonany, że jemu nikt nie odmawia. I tutaj musi pogodzić się z rozczarowaniem.
Ruby nie wykorzystuje sensacyjnych wieści, by wywołać burzę w szkole. Jest spokojną osobą, której zależy na niewidzialności, a James tego nie rozumie i nie potrafi jej zaufać.
Mona Kasten opiera się na schematach, ale bardzo ciężko jest je ominąć, gdy tworzy się książki młodzieżowe czy romanse. Jednak dodaje świeżości w dialogach oraz opisuje bohaterów tak, że potrafimy ich nie lubić lub też wręcz przeciwnie, czujemy nienawiść. Postacie mają charaktery, nie są pustymi słowami na kartkach papieru. I co za zaskoczenie… Mają mózgi. Często spotykam się z bohaterami w książkach, którzy są tak bardzo głupi i infantylni. Akurat Kasten jeszcze nie zawiodła mnie w tej kwestii.
Save me jest wciągającą powieścią o losach dwójki ludzi, którzy kończą szkołę i przed sobą mają zaplanowaną przyszłość. Ich drogi splatają się ze sobą, choć nikt tego nie przewidywał. Książka ukazuje proces zmiany w Jamesie pod wpływem Ruby i miło się o tym czyta. To bardzo dobrze, gdy bohater zaczyna dostrzegać własne błędy.
Kocham tę autorkę za nietuzinkowe postacie, nawet jeśli fabuła brzmi na trochę oklepaną. To, co wkłada w serca i usta bohaterów, wystarczy, by zatracić się w całej historii. Dwa przeciwieństwa, dwa inne światy – ale chyba jednak potrafią się dogadać, a między nimi może obudzić się jakieś głębsze uczucie? Przekonajcie się, sięgając po nową powieść Mony Kasten. Zachwalam, bo jeszcze się nie zawiodłam. Zachwalam, bo nigdy nie mogę oderwać się od jej książki. Zachwalam, bo wiem, że to co przeczytałam, rzeczywiście było DOBRE. Polecam Wam serdecznie! I Save me, jak i serię Begin Again, jeśli nie mieliście okazji jej czytać.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-09-23, Przeczytałam,

"Save Me" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mony Kasten. I jakże udane! Zakochałam się w świecie, który wykreowała autorka a głowni bohaterowie zawrócili mi w głowie. Tutaj bogactwo, przepych i arogancja zderzają się z skromnością, pracowitością i mądrością. Taka mieszanka stanowi wybuchowe połączenie. Przygotujcie się na lawinę emocji, od których się uzależnicie.
Ruby Bell jest skromną i bardzo pracowitą młodą dziewczyną. Pochodzi z średnio zamożnego domu gdzie liczą się przekazywane wartości a nie pieniądze. Wszystko w swoim życiu ma podporządkowane pod Oksford. To jej wymarzona uczelnia i zrobi wszystko, aby się do niej dostać. Sprawi nawet, że… stanie się duchem. Ruby dzięki stypendium uczęszcza do elitarnego liceum Maxton Hall i robi, co w jej mocy, by nie rzucać się w oczy innym uczniom. Przez dwa lata udawało jej się to znakomicie do czasu aż na jej drodze staje James Beaufort. James to arogancki, bogaty i zapatrzony w siebie dupek. Tak na początku myśli o nim Ruby. Kiedy tych dwoje połączy pewien niewygodny sekret a ich światy zaczną się zderzać, ich znajomość zacznie przybierać zupełnie nieoczekiwany kierunek. Ruby i James zaczną spędzać ze sobą coraz więcej czasu, poznają swoje sekrety i odkryją, że oboje pokazują światu swoje wykreowane oblicza. Od nienawiści do przyjaźni dzieli ich jeden krok… tylko czy to jest przyjaźń czy już kochanie? Czy zdołają zatrzeć granice między swoimi skrajnie różnymi światami? Czy Ruby odważy wyjść z ukrycia i stawić czoło światu? Czy James zdoła sięgnąć po marzenia (i pewną dziewczynę) i przeciwstawić się ojcu tyranowi?
Mona Kasten uwodzi czytelnika swoim pięknym, lekkim i błyskotliwym stylem. Idealnie igra z emocjami czytelnika, tworzy niepowtarzalną fabułę i funduje zwroty akcji, który przyprawiają o zawrót głowy. Ja jestem oczarowana lekturą i z niecierpliwością sięgam po kolejny tom serii. Gorąco polecam!

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-07-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Ruby to uporządkowana i systematyczna dziewczyna, wręcz ma fioła na punkcie organizacji a jej celem i marzeniem jest dostanie się na studia do Oxfordu. Cały czas spędza na nauce, jest przewodniczącą komitetu organizacyjnego oraz pisze artykuły na szkolnego bloga. Wśród rówieśników jednak jest niewidoczna co jak najbardziej jej pasuje. Ma zasadę: oddzielać życie szkolne w Maxton Hall od rodzinnego. Niestety jest świadkiem czegoś czego nie powinna, przez co w jej życie wkrada się nie kto inny jak James Beaufort - jeden z największych, najbogatszych dupków w elitarnej szkole. Ruby i James nie z własnej woli spędzają coraz więcej czasu razem. James nie może uwierzyć, że nigdy nie zwrócił uwagi na dziewczynę. Ruby natomiast okrywa, że James wcale nie jest takim dupkiem i że za drzwiami domu "idealnej" rodziny Beaufortów wcale nie jest tak kolorowo jak próbują wmówić prasie i telewizji.

Gdy zaczęłam czytać i dowiedziałam się, że główny bohater obraca się w elitarnych kręgach, śpi na forsie i jest następcą w dowodzeniu rodzinną firmą, pomyślałam że to nie jest temat, o którym chcę czytać. Obrzydliwe bogactwo, władza w szkole i wszelkie elitarne przyjęcia już mi się przejadły. Swego czasu był trend na takich właśnie bohaterów (to chyba był wysyp takich książek po Greyu) i tyle co się o nich naczytałam, to starczy mi jeszcze na parę lat. Jednak im dalej czytałam, tym bardziej się przekonywałam. Bo po pierwsze to nie bohater prowadził firmę, a tylko wywodził się z takiej rodziny. Po drugie na początku był może zadufany w sobie, ale im więcej się dowiadywałam, tym więcej faktów wychodziło z nim związanych i nim się obejrzałam, przewracałam ostatnią stronę książki.

"Zazwyczaj przebaczenie to reakcja na krzywdę. Ale nawet jeżeli człowiek wybaczy drugiej osobie ból, który mu sprawiła, to jeszcze nie oznacza, że ten ból po prostu zniknie. Dopóki trwa, wybaczenie jest błędem."

Bardzo podobało mi się że autorka nie skupiła się wyłącznie na Ruby i James'ie. Po za nimi dostajemy skrawki historii siostry Jamesa, Lydii. Dowiadujemy się co nieco o siostrze Ruby - Ember , a do tego wszystkiego ciągle przewijają się bohaterzy drugoplanowi. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że za mało było samej historii Ruby i James'a. Wątki poboczne z drugoplanowymi bohaterami - ekstra, cenię sobie tło, byłam zaciekawiona i liczę na rozwinięcie w kolejnych częściach. Natomiast troszkę zabrakło mi samej interakcji głównych bohaterów, bo właściwie gdzieś mi umknęło ich zauroczenie, ich przyjaźń pojawiła się nagle - bo przypominam, że początkowo wcale się nie lubili. Aczkolwiek jestem w stanie to wybaczyć, bo w końcu jeszcze dwie części przede mną.

Autorka zastosowała narrację pierwszoosobową naprzemienną i bardzo mnie to uszczęśliwiło. Nie ma nic lepszego niż poznawanie bohaterów osobiście. W sensie, że każdy z nich jest dopuszczony do głosu. Jak to zazwyczaj bywa w seriach, tak samo tutaj zakończenie jest szokujące, przez które od razu chce się sięgnąć po kolejny tom, co natychmiast zrobiłam.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Od pierwszych stron tej książki pokochałam tę trylogię. Mam słabość do młodzieżówki. Pomimo wrażenia, że podobne historie gdzieś czytałam czy oglądałam to przeczytałam ją z przyjemnością. Ruby cicha dziewczyna, starająca się być niewidzialna w szkole, pochodząca z biednej rodziny marząca o dostaniu się do Oksfordu, pewnego dnia idąc po referencje do nauczyciela zastaje go w krępującej sytuacji z uczennicą Lydią, pochodzącą z bogatej rodziny Beaufort. I wtedy życie Ruby się odmienia. Brat bliźniak James, chcąc uchronić rodzinę przed skandalem próbując przekupić Ruby, nieźle się dziwi gdy dziewczyna nic od niego nie chce ani nie ma zamiaru nic mówić, chce tylko świętego spokoju. James nieufny chcąc nie chcąc wkracza w życie dziewczyny, a Ruby nienawidząc go musi tolerować jego obecność. I  w miarę upływu czasu nienawiść przeradza się w coś głębszego. Fajnie oddane szkolne środowisko, róźnice materialne uczniów pochodzących z różnych środowisk oraz ich problemy. Polecam!

Słyszałam same dobre o opinie o tej książce, więc wiele sobie obiecywałam. Niestety się zawiodłam. Książka nie była zła, ale podczas czytania miałam wrażenie, że motyw bogatego chłopaka, któremu bogaci rodzice dają rok, zanim przejmie rodzinną firmę i biednej dziewczyny, która się w nim zakochuje, już gdzieś wcześniej spotkałam.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2019-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Feel again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Feel again

Trzeci tom w serii again. Romantyczna i trzymająca w napięciu historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości.W...

Begin Again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Begin Again

Pierwszy tom trylogii ze szczytów europejskich list bestsellerów. 50 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech!Allie z ulgą porzuca dotychczasowe...

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton