Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 14). Sprawa 1569

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 9788366420427
Tytuł oryginału: Sak 1569

William Wisting jest na urlopie, gdy pewnego dnia wyciąga ze skrzynki list. W białej kopercie znajduje się tylko kartka papieru z jedną linijką tekstu: 12-1569/99. Jest to sygnatura akt sprawy, która prowadzi komisarza do zbrodni popełnionej ponad piętnaście lat wcześniej.

Latem 1999 roku zaginęła Tone Vaterland, wracając na rowerze do domu z pracy w Bamblegrillen. Dwa dni później znaleziono jej zwłoki. Sprawa została wyjaśniona, ale najwyraźniej ktoś chce, żeby Wisting spojrzał na nią świeżym okiem. Komisarz zagłębia się w akta sprawy i trafia na coś, co ukazuje ją w nowym, przerażającym świetle.

Komisarz doświadczył już tego wielokrotnie: powrót do starej sprawy zawsze powoduje nieoczekiwany zwrot akcji.

Jorn Lier Horst pisze wiarygodne i przenikliwe społecznie kryminały literackie - jest norweskim Henningiem Mankellem. - Hjorth & Rosenfeldt

Jorn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingem w roli głównej, od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników. Wspólnie z Thomasem Engerem jest autorem bestsellrowej trylogii ,,Blix i Ramm na tropie zbrodni", która ukazała się na rynku polskim nakładem Wydawnictwa Smak Słowo.

Tagi: bóg

Przeczytane:2021-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2021,
Ślepy trop
Jorn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Ślepy trop

Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym...

Ukryty Pokój
Jorn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Ukryty Pokój

Komisarz William Wisting wkracza w świat wielkiej polityki! Gdy szanowany działacz Partii Pracy, Bernhard Clausen, umiera na zawał serca, William Wisting...