Star Wars. Więzy krwi

Tytuł oryginału: Star Wars: Bloodline
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Hikiert

Tom 0 cyklu Kanon Star Wars

Książka, która wiąże słynną trylogię Star Wars z Przebudzeniem mocy.

Kolejna książka z serii Star Wars. Tym razem czytelnik zapozna się z wydarzeniami, które rozgrywają się 6 lat przed historią opisaną w Przebudzeniu mocy.

Kiedy rebelianci pokonali Imperium, Leia Organa uwierzyła, że to początek pokoju w galaktyce. Jako członek Senatu musi stać na straży demokracji i bacznie obserwować przekupnych polityków oraz ludzi, którzy w duchu nadal pozostali wierni Imperium. Tymczasem w galaktyce czai się nowe zagrożenie.

Kup książkę Star Wars. Więzy krwi

Opinie o książce - Star Wars. Więzy krwi

Opisując swoje wrażenia bardzo kolokwialnie: „O rany! Jakie to było dobre!”

Wspaniała powieść przygodowa, starannie wyważona w dynamice akcji. Szpiegostwo, emocje, wyloty na misje. Polityka galaktycznego senatu przedstawiona w bardzo przystępny sposób.
No i Leia jako główna bohaterka! Wojownicza, dzielna, pełna szlachetności i poczucia obowiązku, a przy tym także romantyczna – choć na swój nieoczywisty sposób. Postać przedstawiano bardzo autentycznie w stosunku do serii i bez przerysowania.

Czułam się jakbym oglądała kolejny dobry epizod Gwiezdnych Wojen, które tak kocham.

Jak dotąd chyba najciekawsza z książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen, z jakimi miałam do czynienia. Przede wszystkim autorce udało się oddać klimat z filmów i wiernie opisać znanych bohaterów. C3PO jak zwykle jest sztywny jak kij od szczotki i wiernie służy protokołowi, a Han ciągnie do przygód jak mucha do miodu. Nowe postaci również są barwne i wnoszą coś do opowieści. Z trzech znanych mi książek, ta ma moim zdaniem najwięcej ducha Gwiezdnych Wojen.

Powrót do Wiecznej Nocy
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Powrót do Wiecznej Nocy

Biancę i Lukasa połączyła Wieczna Noc, szkoła dla wampirów, gdzie po raz pierwszy się spotkali. I miłość - silniejsza niż przeznaczenie, potężniejsza niż...

Mowa gwiazd
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Mowa gwiazd

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej nocy wracają jej nieumarli uczniowie. Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło