Taniec ze smokami. Część 2


Tom 5.5 cyklu Pieśń Lodu i Ognia
Ocena: 5.23 (47 głosów)
Inne wydania:

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna …
Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć…

Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu…

Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem…

W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców…

Informacje dodatkowe o Taniec ze smokami. Część 2:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-02-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375068986
Liczba stron: 757
Tytuł oryginału: A Dance with Dragons
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

więcej

Kup książkę Taniec ze smokami. Część 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Zasługuje (...) na szczery pocałunek, odrobinę czułości. Wszyscy na to zasługują, duzi i mali.


Więcej

Proroctwo jest jak kiepsko wyszkolony muł (...) Z początku wydaje się, że może się na coś przydać, ale gdy człowiek zaczyna mu ufać, dostaje kopniaka w głowę.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Taniec ze smokami. Część 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Niesamowicie wciągająca i gęsta akcja, ciary przez pół książki, spiski, intrygi, mordy, podstępy, SMOKI, no coś pięknego! Z niecierpliwością będę wypatrywać Wichrów Zimy, żeby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze wątki. Ta saga to mój numer 1! Polecam gorąco!
Link do opinii
Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Kolejna już część z cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" zachwyca, wciąga, a potem zasmuca śmiercią. Jak można się było spodziewać po autorze nie wolno przyzwyczajać się do bohaterów, bo można ich szybko stracić... Bez czytania poprzednich oczywiście nikomu nie polecam, ale jak się już zacznie to ciężko oderwać się od kontynuacji. Wciąż nie mogę doczekać się na najnowszą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2016,
z każda kolejną stroną uświadamiam sobie coraz bardziej ogrom tego dzieła, na pewno dzieła życia Martina, pomimo tak licznych bohaterów, miejsc akcji i faktów udaje mi się nie gubić w tym wszystkim, a nawet posuniecia polityczne są bardziej zrozumiałe niz w poprzednich częściach. Ten tom kończy się w takich momentach, że kac książkowy murowany
Link do opinii
Avatar użytkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie-fantastyka 2016,
Stęskniłam się nieco, od poprzednich części, za stylem i fantazją ,, Pieśni lodu i ognia" i oto następna część otwarła się przed moją wyobraźnią w pełnej krasie. Cóż, jestem zadowolona.
Link do opinii
Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015, Ebook- mobi,
Wreszcie drgnęło i ruszyła wyobraźnia, odgrywając w głowie wszystkie te sceny jakby to był film. Jestem usatysfakcjonowana, może dlatego, że naiwnie wierzę, że już niedługo przyjdzie nam czekać na "Wichry zimy". Więcej nie napiszę, bo za każdym słowem czai się spojler ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Chwilami trochę się nudziłam-nie wszystkie wątki były dla mnie interesujące, ale zakończenie zachęca baaaardzo do przeczytania części kolejnej ;) a poza tym jestem ogólnie zakochana w tym cyklu ;) Ciekawa jestem przede wszystkim czy co niektórych bohaterów uśmiercił autor tak na dobre, czy może jeszcze ożyją? ;) no i wątek smoków i "żywych-martwych" z północy... oj czekam na kolejny tom, czekam z niecierpliwością!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Po tej lekturze pozostał mi pewien niesmak. Autor pozostawia nas w takim momencie, że aż chce się krzyczeć 'co dalej?!'. Czy Jonowi uda się okiełznać Dzikich i zjednoczyć ich z Czarnymi Braćmi przeciwko wspólnemu wrogowi? Czy Tyrion dotrze do Daenerys by móc służyć jej radą i pomocą ? Co dzieje się z Rickonem? Jak potoczą się dalsze losy Aryi? Czy Brienne odnajdzie Sansę zgodnie z obietnicą? Nie łudźcie się, że w tej książce znajdziecie odpowiedzi na te pytania ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-03-09, 52 książki 2014,
Początek się bardzo dłużył i trochę nudził, ale mniej więcej od połowy akcja nabrała tempa i już do końca tylko przyspieszała. Niesamowite zakończenie sprawia, że będę wypatrywać następnego tomu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Ostatni dotąd wydany tom "Pieśni Lodu i Ognia". Książkę czyta się szybko i lekko. Opisy Martina są bardzo szczegółowe i rozbudowane, tak jak w poprzednich książkach, jest dużo interesujących dialogów i zwrotów akcji. Czytając wcześniejsze książki da się po raz kolejny dostrzec ten sam schemat - opisy, dialogi, opisy, dialogi i nagły zwrot akcji kończący dany rozdział. Z niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnej części sagi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Po raz kolejny Martin udowadnia, że nie cofnie się przed niczym. 'Nic nie wiesz, Jonie Snow" - to słowa jakby kierowane wprost do czytelnika. To ostatni z do tej pory dostępnych tomów "Pieśni Lodu i Ognia". Wielki szacunek za świetne panowanie nad mnogością wątków, dbałość o szczegóły. Mam nadzieję, że na fali popularności serialu, twarde warunki rynkowe narzucą autorowi szybsze tempo pracy:) Cieszę się niezmiernie, że mimo mojej ogólnej niechęci do fantasy, trafiłam do Westeros.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem,
Lepsza niż pierwszy Taniec ze Smokami. Posiada ciekawe zakończenie, które sprawia, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2012-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Martin wraca w tym tomie do szczytowej formy. Zakończenie książki zostawia czytelnika z wieloma sprzecznymi uczuciami. Z niecierpliwością czekam na kolejne części, mam tylko nadzieję, że napisanie ich nie zajmie Martinowi znowu 5 lat...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2021-07-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Ten tom wydawał mi się nieco ciekawszy od poprzedniego. Działo się trochę więcej, mroczniej, bardziej dosadnie, a niekiedy tajemniczo. Wciąż jednak przy dobrnięciu do potencjalnego literackiego finału tej serii trzyma mnie porównywanie poszczególnych elementów z serialem. Moje zainteresowanie nią jako osobnym tworem opadło po pierwszych trzech tomach i nie powróciło z dalekiej podróży.
Jeśli ktoś oczekuje po tej części przełomu, to go nie zastanie.

Link do opinii

No dobra, nadszedł ten czas, kiedy i ja zaczynam jak setki fanów narzekać "Kiedy kolejny tom?" ;-D Martin jest mistrzem kończenia powieści w takim momencie, w którym czytelnik akurat chce czytać dalej. Jak się to czyta, napięcie rośnie z kolejną stroną, aż tu nagle... koniec książki. Ech, co za życie. Najgorsze jest to, że zdążę przed wydaniem "Wichrów zimy" zapomnieć większość wątków, o ile nie wszystkie. I to jest właśnie mankament powieści z serii "Pieśń lodu i ognia". Czytelnik wsiąka w świat przedstawiony, ale nie jest w stanie go objąć rozumem w całości i finalnie sporej ilości wątków nie rozumie, zwłaszcza, jak o nich zapomni między kolejnymi tomami. Taki szkopuł tak dopracowanej i rozwiniętej serii. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko cierpliwie czekać, aż dostanę w ręcę kolejny tom. I oby to się stało jak najszybciej! ;-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga. Tylko co potem? Rozdziały kończą się standardowo, w najmniej oczekiwanych momentach, zostawiając okropny niedosyt. A potem zdajemy sobie sprawę, że to już koniec tomu i nie ma kontynuacji, i co tu dalej począć? Sagę zacząłem czytać w 2018 r., więc nie jest to jak na razie jakiś długi czas oczekiwania, ale Martin mógłby się wziąć w końcu do roboty!

Akcja w epilogu mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się Varysa zabijającego Kevana. Ciekawią mnie też dalsze losy Aryi i Tyriona, i czy z Daenerys będzie podobna akcja jak w serialu:D? Mam nadzieję, że niedługo się dowiemy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Druga część piątego tomu przypomina nam czyn jest gra o tron i pokazuje jak wielkim dziełem jest Pieśń Lodu i Ognia. Polecam również wersję audio w interpretacji Krzysztofa Banaszyka. 

Link do opinii
Inne książki autora
Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II

Luty 2008 - Drugi tom edycji najlepszych opowiadań Martina, wiele z nich nagradzanych. W skład tego tomu wejdą m.in.: Piaseczniki, Wędrowcy nocy, Zawartość:...

Szalejący dżokerzy
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Szalejący dżokerzy

Czterdzieści lat po pojawieniu się wirusa dzikiej karty geniusz zła przywołuje moce ciemności! Ulice Nowego Jorku eksplodowały radością, gdy nadszedł...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy