Tatry i Podtatrze pełne wrażeń

Tom 2 cyklu Activebook

Piesze wycieczki pośród górskich krajobrazów są niezapomnianą przygodą - jednak będąc w Tatrach i na Podtatrzu, warto też spróbować czegoś nowego! Na zdobycie czekają tatrzańskie "ośmiotysięczniki", via ferraty, a dla spragnionych mocniejszych wrażeń drogi dla taterników i tajemnicze jaskinie. Pięknem górskiej przyrody można rozkoszować się podczas wycieczek rowerowych, na końskim grzbiecie oraz psim zaprzęgiem. Zimą - na rakietach śnieżnych, nartach czy podczas kuligu. Latem można korzystać z wodnych atrakcji: żeglować, wybrać się w rejs gondolą, na rafting lub spływ kajakiem górskim. Warto też spojrzeć na tatrzańskie szczyty z góry - podczas lotu na paralotni. Region ma mnóstwo do zaoferowania miłośnikom wszelkich aktywności!

Najlepszy relaks? Oczywiście aktywnie!

Activebook to przewodnik dla tych, którzy w ruchu odpoczywają najlepiej. Dla uprawiających sport, dla szukających nowych doznań, dla wszystkich pełnych energii. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu i chcesz zacząć wypoczywać intensywniej - ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie!

Informacje dodatkowe o Tatry i Podtatrze pełne wrażeń:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Tatry i Podtatrze pełne wrażeń

Tatry i Podtatrze pełne wrażeń - opinie o książce

Chyba większości osób Tatry kojarzą się z Morskim Okiem, co roku wybiera się tam ogrom turystów, ale te góry mają dużo więcej do zaoferowania i jest również wiele innych pięknych miejsc, które warto odwiedzić.
Tatry można zwiedzać na dwa sposoby, pieszo lub rowerem, jedna, jak i druga metoda ma swoje plusy i minusy, więc każdy sam powinien zadecydować o tym, jak woli spędzić swój czas. Pieszo warto zobaczyć Dolinę Chochołowską, Giewont, najlepiej ze szczytu oraz Czarny Staw pod Rysami. Na trasie rowerowej można zobaczyć Kościół w Dębnie, Przełęcz nad Łapszanką i Rzepiska oraz ruiny zamku w Czorsztynie. Będąc w Tatrach, koniecznie też trzeba spróbować atrakcji dla aktywnych, czyli wspinaczki, zwiedzania jaskiń, lotu widokowego, a nawet raftingu i kajakarstwa górskiego.
Po przejrzeniu całości czuje się dobrze przygotowana do wycieczki w tym kierunku, bardzo chcę jeszcze raz zobaczyć Morskie Oko, ale cały czas odkładam to w czasie, ponieważ wiem, że z dwójką małych dzieci byłoby ciężko. Tatry oferują bardzo wiele, ale też trzeba być dobrze przygotowanym, chodzenie po górach to nie wycieczka w klapkach, a raczej wspinanie się w odpowiednim stroju, więc oprócz zaplanowania trasy należy też spakować odpowiedni ekwipunek.
Jestem pod wrażeniem tych wszystkich, pięknych ilustracji tak bardzo oddają one klimat gór i te cudowne widoki, których nie da się zapomnieć, aż ma się ochotę zobaczyć to wszystko na żywo. Ogromnym plusem są wyznaczone trasy, możemy zrobić sobie plan wycieczki z miejsca, w którym się zatrzymamy i po kolei odwiedzać dane miejscowości i atrakcje turystyczne, dzięki temu można odkryć wiele ciekawych miejsc, których pewnie byśmy nie zobaczyli.
Do mojej kolekcji dołączył kolejny wspaniały activebook, który na pewno lepiej pozwoli odkryć mi Tatry oraz całą okolicę i dzięki niemu nic nie przegapię.