Pierwsza część oficjalnego przewodnika po serialu ,,The Crown". Odkryj sekrety brytyjskiej korony za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham i 10 Downing Street.

Nagła śmierć ojca sprawiła, że dwudziestopięcioletnia kobieta stojąca u progu zmagań z nowa rolą - matki i żony - musiała zostać monarchinią. To właśnie wtedy Elizabeth Mountbatten stała się królową Elżbietą II.

Gdy Wielka Brytania wyszła z cienia wojny, Elżbieta II stanęła przed wielkimi wyzwaniami - nie tylko politycznymi, ale też osobistymi. Na przestrzeni lat wspięła się na wyżyny determinacji i wykazała niezwykłą siłą oraz niezłomnością, walcząc o dobre imię królestwa.

Robert Lacey - konsultant historyczny twórców ,,The Crown" i biograf królewskiego dworu opisuje wczesne lata panownaia Elżbiety II. Jego książka jest przepełniona fascynującymi historiami, które są rozwinięciem serialowych wątków oraz ekskluzywnymi fotografiami.

Informacje dodatkowe o The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Inne
ISBN: 9788366520448
Tytuł oryginału: The Crown: The Official Companion, Volume 1: Elizabeth II, Winston Churchill, and the Making of a Young Queen (1947-1955)

Tagi: bóg Zjednoczone Królestwo

Kup książkę The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1

The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1 - opinie o książce

Ciekawa, dla zainteresowanych monarchią w Wielkiej Brytanii.

„The CROWN” Roberta Laceya to bardzo potrzebny towarzysz dla fanów serialu o tym samym tytule. Mając w pobliżu Przewodnik widz nie musi sięgać do telefonu czy komputera i przeczesywać Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi, wyjaśnienia, uzupełnienia czy dopowiedzenia pokazanych w serialu wydarzeń.

Świetnie opisane postacie, rzeczowe wyjaśnienie, określenie fikcji i prawdy. Pozwala na swobodne poruszanie się w niedościgłym i fascynującym świecie monarchii i historii Anglii, a częściowo Europy i angielskich kolonii. Na samym początku znajduje się drzewo genealogiczne dynastii Windsorów co jest świetnym dodatkiem do historii tej rodziny.

W rozdziale dziewiątym autor przedstawia nam bliżej postać Winstona Churchilla – świetnego polityka i utalentowanego malarza, którego wiele osób może znać z jego słynnej depresji. „Jeśli Churchill ocalił Wielką Brytanię podczas drugiej wojny światowej, to można z powodzeniem powiedzieć, że malarstwo ocaliło jego” – Andrew Marr. To jak ta postać była ważna dla WB, wiemy z podstawowej historii II wojny światowej, jednak dzięki tej książce i liście od Elżbiety II możemy doświadczyć jak ważną osobą był Churchill dla samej królowej.

Kiedy zainteresowałam się serialem chętnie wspierałam się Przewodnikiem. Dopełniał obejrzane sceny na ekranie, wzbogacał moją wiedzę, inspirował i kusił by poznawać tę historię dalej. Przewodnik jest bogato ilustrowany w zdjęcia z serialu i dokumentów, możemy lepiej porównać aktorów i postacie historyczne oraz jeszcze bardziej zajrzeć za kulisy idealnego królewskiego życia. Robert Lacey - królewski historyk gwarantuje rzeczywisty opis wydarzeń. Pierwszy sezon serialu spędza się w towarzystwie tomu pierwszego, zasiadając do oglądania sezonu drugiego i trzeciego powinniśmy zaopatrzyć się w część drugą Przewodnika.

Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2022-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022, Mam,
Avatar użytkownika - wsercuksiazki
wsercuksiazki
Przeczytane:2021-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Robert Lacey0
Okładka ksiązki - The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2

Drugi tom księgi wiedzy o serialu ,,The Crown" i fascynującej historii królowej Elżbiety II Tym razem Robert Lacey, konsultant historyczny hitu Netflixa...

Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów
Robert Lacey0
Okładka ksiązki - Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów

Ci dwaj chłopcy dorastali na oczach całego świata: William i Harry, synowie księżnej Diany i księcia Karola. Każdy krok w ich życiu, każda tragedia - poczynając...