Tomo. Niezwykły przyjaciel

Opis:

Na swoje dziewiąte urodziny Antek dostaje paczkę od cioci Igi, która jest inżynierem i pracuje w dalekiej Japonii. W środku jest prezent, o jakim nawet nie marzył: przypominający małego człowieka robot Tomo.

Tomo potrafi mówić we wszystkich językach świata, ma poczucie humoru, lubi pomagać innym i zawsze jest chętny do zabawy, zarówno z Antkiem, jego młodszą siostrą Amelką, jak i psem Dropsem. Nie wszystko wychodzi mu jednak perfekcyjnie. Wielu rzeczy musi się nauczyć. Szybko staje się członkiem rodziny.

,,Tomo. Niezwykły przyjaciel" to książka o tym, jak cenna jest przyjaźń i rodzina. O tym, że warto o siebie dbać, wzajemnie się doceniać i pielęgnować przyjazną atmosferę. O tym, że nikt nie jest doskonały, a mimo to może być kochany i szczęśliwy.

Informacje dodatkowe o Tomo. Niezwykły przyjaciel:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-01-25

Kup książkę Tomo. Niezwykły przyjaciel

Tomo. Niezwykły przyjaciel - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dziś przyszła kolej na wyjątkową historię dla młodszego czytelnika. Nie będę ponownie streszczać fabuły, bo już opis wydawcy wiele zdradza, a nie chciałabym Wam czegoś zaspoilerować i przez przypadek odebrać przyjemność z odkrywania tej historii ;) napiszę tylko, że mi dorosłej kobiecie, w pewnym momencie zabrakło tchu, a jakim? Dowiecie się, poznając Tomo...

"Tomo. Niezwykły przyjaciel" to krótka opowiastka o przyjaźni pomiędzy małym robotem Tomo a dziewięcioletnim Antkiem. Idealna książeczka do wieczornego odpoczynku.
Autorka skupiła się na tym by, dzieci z jej książeczki mogły dowiedzieć się nieco więcej o przyjaźni, akceptacji, zrozumieniu dla innych, wierze w siebie i wartości, jaką niesie za sobą rodzina.
Historia została napisana prostym i przystępnym językiem, jednocześnie doskonale przekazuje wartość, która za nią stoi. Myślę, że każdy rodzic tę wartość zauważy i doceni. Jest to doskonały wstęp do wielu ciekawych i rozwijających rozmów. Przeczytanie jej zajmie dosłownie kilka minut, ale jestem przekonana, że to będą wyjątkowe chwile, pełne ciepła i miłości.
"Tomo. Niezwykły przyjaciel" to pozycja, która z pewnością zauroczy każdego młodszego czytelnika również swoimi przepięknymi i niezwykle barwnymi ilustracjami. Oddziałują one na wyobraźnię, pobudzają i sprawiają, że książeczka nabiera jeszcze ciekawszej formy. Nie jedno dziecko będzie nią zachwycone.
Dzieciom czytającym już samodzielnie, na pewno przypadnie do gustu powiększona czcionka i kilka ukrytych w tekście ciekawostek o odległej Japonii.

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę historię, tym bardziej że lada moment, na rynku wydawniczym pojawi się kolejna część przygód niezwykłego robocika Tomo.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To książka, która będzie idealnym prezentem dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pokazującym jaką siłą jest rodzina i przyjaciele.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-02-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Chciałam zapytać, czy pamiętacie jak to będąc dziećmi wyczekiwaliście urodzin i prezentów. Ale pytanie byłoby dość głupie, bo z tego akurat się nie wyrasta. Prawie każde z nas co roku czeka na ten dzień.

Antka - bohatera książki “Tomo. Niezwykły przyjaciel” poznajemy dzień po jego urodzinach. Myślał, że klocki, które otrzymał to wszystko co dostanie ale otóż w domu czekała na niego niespodzianka. Kolejny prezent od chrzestnej z Japonii - robot Tomo.

Od tej chwili zmienia się życie praktycznie całej rodziny. Rzeczywiście Tomo okazuje się niezwykłym przyjacielem i to nie tylko dla Antka, bo spędza z nim czas także jego siostra, jak i rodzice. którzy nie mogą zaprzeczyć, że to przyjazne i pożyteczne…urządzenie ? Świetny nie tylko do zabawy, bo i do odrabiania lekcji, do rozmów, żartów. Prawdziwy przyjaciel, który szybko staje się wręcz kolejnym członkiem ich rodziny.

Książka jest naprawdę fajna, pięknie wykonana, bogata w śliczne ilustracje. Ma krótkie rozdziały, sporą czcionkę i czyta się dzięki temu ją ekspresowo. Antek, ma 9 lat i sądzę, że to książka idealna dla dzieci w tym wieku ale też dla młodszych.

Mamy tu ciekawostki o Japonii, technologii i cała historia pokazuje jak ważna jest przyjaźń. Może lekko niepokoić fakt, że w tej historii robot zastępuje człowieka, wydaje się wręcz lepszym przyjacielem, uniwersalnym, który dopasuje się do każdego. Jednak wszystko zależy od tego jak kto na to spojrzy.

Z pewnością niejedno dziecko po przeczytaniu tej historii, też zamarzy o takim towarzyszu i przyznam, że to w pełni zrozumiałe.

Książka Barbary Wicher, to krótka aczkolwiek treściwa i interesująca historia, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Nie rozczaruje młodych czytelników, a i rodzice z pewnością czytając ją jako bajkę na dobranoc, będą zaciekawieni jaki będzie finał.

Dziękujemy za egzemplarz tej książki Wydawnictwu Skarpa Warszawska .

Avatar użytkownika - ewapajdzik-metel
ewapajdzik-metel
Przeczytane:2023-02-19,

Dzieci w wieku szkolnym dużą uwagę przywiązują do zabawy. O ile na pierwszym etapie, wiek kompana do zabawy nie jest istotny, to później bardzo szybko właśnie relacje z rówieśnikami są znaczące. Pani Barbara Wicher w swojej najnowszej książce dla najmłodszych pokazuje, że każde dziecko potrzebuje towarzystwa w wolnym czasie, a najlepszy kontakt ma z osobą w podobnym wieku.

„Tomo. Niezwykły przyjaciel”, to bardzo przyjemna w lekturze i odbiorze opowieść o dziewięcioletnim chłopcu, którego życie zmienia się w dniu, gdy dostaje na urodziny tajemniczą paczkę. Zamknięta w twardej oprawie książka, ubarwiona kolorowymi ilustracjami, zachęca do czytania krótkimi rozdziałami, ucząc przede wszystkim empatii i  cierpliwości. Niesie ważne przesłanie o przyjaźni, która nie zawsze ma postać ludzką; o nauce, która nie tylko przed nami zawsze będzie stała otworem; w końcu o wzajemnym docenianiu się i wsparciu. W książce znajdziemy nawiązania do japońskiej kultury oraz dowiadujemy się, co oznacza japońskie słowo: „tomo”.

Moja pierwszoklasistka podczytywała losy nietuzinkowych przyjaciół z niemałym zainteresowaniem, a po dotarciu do ostatniej strony oznajmiła, że sama chciałaby mieć takiego robota. Chętnie wpadłaby na dziesiąte urodziny Antka, żeby zobaczyć jak sobie radzi i jak ma się jego niezwykły przyjaciel.

Coraz bardziej przekonuje się do audiobooków, które potrafią umilić czas nawet w oczekiwaniu na wizytę u stomatologa ?
"Tomo. Niezwykły przyjaciel" to najnowsza książka dla dzieci autorstwa Barbary Wicher. Antek na swoje dziewiąte urodziny dostaje paczkę od cioci Igi, która przebywa obecnie w dalekiej Japonii. W środku jest prezent, o jakim nawet nie marzył: przypominający małego człowieka robot Tomo.
Tomo potrafi mówić we wszystkich językach świata, ma poczucie humoru, lubi pomagać innym i zawsze jest chętny do zabawy z Antkiem, jak i jego siostrą Amelką, a nawet psem Dropsem.
Książka liczy zaledwie 48 stron, natomiast audiobook trwa 25 minut, dlatego idealnie nadaje się dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem, bądź do posłuchania przed snem.
Pokazuje dzieciom, jak ważna jest przyjaźń. Robot nie tylko bawi się z Antykiem i jego siostrą, a nawet psem, ale też dzieli smutki, radości i uczy się z nim matematyki oraz języka polskiego.
Żyjemy w rzeczywistości, w której robotów jest coraz więcej. Książka może zatem być pomocna w nauce o relacjach człowiek - robot i w jakim kierunku zmierza świat, bowiem maszyny, które umieją czuć, podejmować niezależne decyzje, uczyć się znajdą się zapewne już niebawem w naszej wspólnej przestrzeni. I mogą stać się członkami naszych rodzin, tak jak Tomo stał się członkiem rodziny Antka.

Avatar użytkownika - Makup
Makup
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Super książka! Polecam

Słoniku, gdzie jesteś? Małe historie o Słoniku, tom 1
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Słoniku, gdzie jesteś? Małe historie o Słoniku, tom 1

Pluszowy Słonik to najlepszy przyjaciel Leo. Był przy nim, odkąd tylko chłopiec pamięta, a nawet wcześniej. Leo uwielbia bawić się ze Słonikiem: w piratów...

Tofik i wyprawa w góry
Barbara Wicher 0
Okładka ksiązki - Tofik i wyprawa w góry

Przygody Tofika to seria humorystycznych, a zarazem mądrych książeczek, których bohaterem jest uroczy i psotny szczeniak. Od kiedy zamieszkał...