Tomo. Niezwykły przyjaciel

Chciałam zapytać, czy pamiętacie jak to będąc dziećmi wyczekiwaliście urodzin i prezentów. Ale pytanie byłoby dość głupie, bo z tego akurat się nie wyrasta. Prawie każde z nas co roku czeka na ten dzień.

Antka - bohatera książki “Tomo. Niezwykły przyjaciel” poznajemy dzień po jego urodzinach. Myślał, że klocki, które otrzymał to wszystko co dostanie ale otóż w domu czekała na niego niespodzianka. Kolejny prezent od chrzestnej z Japonii - robot Tomo.

Od tej chwili zmienia się życie praktycznie całej rodziny. Rzeczywiście Tomo okazuje się niezwykłym przyjacielem i to nie tylko dla Antka, bo spędza z nim czas także jego siostra, jak i rodzice. którzy nie mogą zaprzeczyć, że to przyjazne i pożyteczne…urządzenie ? Świetny nie tylko do zabawy, bo i do odrabiania lekcji, do rozmów, żartów. Prawdziwy przyjaciel, który szybko staje się wręcz kolejnym członkiem ich rodziny.

Książka jest naprawdę fajna, pięknie wykonana, bogata w śliczne ilustracje. Ma krótkie rozdziały, sporą czcionkę i czyta się dzięki temu ją ekspresowo. Antek, ma 9 lat i sądzę, że to książka idealna dla dzieci w tym wieku ale też dla młodszych.

Mamy tu ciekawostki o Japonii, technologii i cała historia pokazuje jak ważna jest przyjaźń. Może lekko niepokoić fakt, że w tej historii robot zastępuje człowieka, wydaje się wręcz lepszym przyjacielem, uniwersalnym, który dopasuje się do każdego. Jednak wszystko zależy od tego jak kto na to spojrzy.

Z pewnością niejedno dziecko po przeczytaniu tej historii, też zamarzy o takim towarzyszu i przyznam, że to w pełni zrozumiałe.

Książka Barbary Wicher, to krótka aczkolwiek treściwa i interesująca historia, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Nie rozczaruje młodych czytelników, a i rodzice z pewnością czytając ją jako bajkę na dobranoc, będą zaciekawieni jaki będzie finał.

Dziękujemy za egzemplarz tej książki Wydawnictwu Skarpa Warszawska .

Informacje dodatkowe o Tomo. Niezwykły przyjaciel:

Kup książkę Tomo. Niezwykły przyjaciel

Tybald i smak przygody
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Tybald i smak przygody

Tybald musi sprostać trudnemu wyzwaniu: tym razem chodzi o życie jednego z trojaczków, który zapadł na groźną chorobę. Okazało się, że jej leczenie znacznie...

Książkożercy. Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka. Poziom 1
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka. Poziom 1

Kuba i Maja w drodze do domu są świadkami napadu... na sklep jubilerski! Zostają skradzione cenne przedmioty. Czy rodzeństwu uda się naprowadzić policję...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;