reklama

Wszyscy kumple posła Krudy

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-66229-73-0
Liczba stron: 336

Ocena: 4 (1 głosów)

To opowieść o kreaturach i kobietach. Gdy zejdziesz pod powierzchnię, pod bruk chodników i asfalt ulic, gdy zstąpisz na samo dno, tam, gdzie w mroku mieszka Bestia, ujrzysz zbiorowisko amoralnych kreatur siedzących po szyję w czymś gęstym o brzydkim kolorze, czymś, co powstało ze zmieszania płynnego kłamstwa z pianą obłudy i stężałym cynizmem.

Opowieść o kobietach jest inna. Dzieje się w świetle dnia, w pełnym blasku prawdy. Jest tragiczna, złożona z aktu desperacji, uwięzienia, milczącego marszu, zamachu bombowego i przemiany Loli. Kim jest Lola? Jest kobietą, która otworzyła oczy; kobietą dającą nam wszystkim nadzieję. Lola zabije Bestię. Brzmi to jak jedna z tych fantastycznych przepowiedni, ale zapewniam – spełni się.

Tagi: political fiction

Kup książkę Wszyscy kumple posła Krudy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Wszyscy kumple posła Krudy to wstrząsające studium władzy, a także opis tego, w jaki sposób uprawia się politykę w Polsce. To książka tym bardziej przerażająca, gdy uświadomimy sobie, że odbicie znajdują w niej autentyczne postaci i wydarzenia z życia politycznego w naszym kraju. Antoni Kruda robi politykę. Polityką nazywał trzy prawdy o jednej i tej samej sprawie, kiedy myśli się jedno, mówi drugie, a trzecie robi. Kruda wie, że musi być elastyczny. Skuteczny. Nagina więc prawo, dogaduje się z każdym, kto może pomóc mu osiągnąć cel. Ale tym razem nie wszystko idzie po myśli Krudy. Jego syn, Junior, wikła się w towarzystwo, od którego powinien trzymać się z daleka. A przeciwnicy polityczni nie zawahają się przed wykorzystaniem takiej okazji. Historia Toniego Krudy to tylko jeden z wątków powieści Krystiana Piwowarskiego. Losy posła splatają się w niej z historią księdza Kazimierza, który robi karierę przy boku biskupa Łupiny. I premiera Safety, który gdyby nie został premierem, byłby anarchistą podkładającym bomby. Ale potem dostał się do władzy, ta zaś go zmieniła. Fabuła służy w powieści Piwowarskiego przede wszystkim ukazaniu reprezentantów poszczególnych środowisk związanych z władzą i patologii, jakie je dręczą. Mamy więc obraz Kościoła, jakby zatrzymany w kadrze, zastany, który nie ma już nic wspólnego z wiarą, służąc przede wszystkim zaspokajaniu ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wszyscy kumple posła Krudy

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje