Quantcast

„07 zgłoś się” – popularna produkcja z PRL ponownie wraca na ekrany

Data: 2022-06-06 12:03:19 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News - „07 zgłoś się” – popularna produkcja z PRL ponownie wraca na ekrany

07 zgłoś się, serial opowiadający o przygodach śledczego Milicji Obywatelskiej, mimo mijających lat wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród telewidzów. W tym artykule przybliżamy najważniejsze informacje na temat tej produkcji. 

07 zgłoś się to jeden z najpopularniejszych seriali PRL, który od lat w sezonie letnim ponownie emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej. Zrekonstruowany cyfrowo serial opowiadający o losach porucznika Borewicza już wkrótce ponownie zobaczyć będzie można w telewizji! Co warto o nim wiedzieć? 

07 zgłoś się – o czym jest serial?

07 zgłoś się to produkcja opowiadająca o losach porucznika Sławomira Borewicza, śledczego MO, który właśnie powraca do Warszawy, gdzie zaczyna pracę na komendzie. Porucznik w każdym kolejnym odcinku zaangażowany jest w kolejne śledztwa na terenie miasta stołecznego i okolic. 

Czytaj także: "Kultura jest kobietą: Ava" – francuski melodramat już dziś na TVP Kultura

Sławomir Borewicz nie tylko rozwiązuje kryminalne zagadki, ale też – prowadzi niezwykle bujne życie towarzyskie, któremu widzowie również mają szansę przyjrzeć się na ekranie. Milicjantowi towarzyszą natomiast koleżanki i koledzy z komendy – Ewa Olszańska, Anna Sikora, porucznik Antoni Zubek i przełożony – major Wołczyk. 

07 zgłoś się – kto występuje? 

W roli głównej w serialu 07 zgłoś się występuje Bronisław Cieślak, polski aktor i dziennikarz, który pojawia się we wszystkich odcinkach serialu realizowanego w reżyserii Krzysztofa Szmagiera. 

Czytaj także: Klan Kennedych - historyczny serial o słynnej rodzinie debiutuje na TVP 1

Oprócz Cieślaka, w serialu „07 zgłoś się” występują także Zdzisław Kozień, Zdzisław Tobias, Ewa Kuzyk-Florczak oraz Hanna Dunowska. 

07 zgłoś się – kiedy i gdzie zobaczyć serial? 

Serial 07 zgłoś się stosunkowo często emitowany jest w telewizji, zobaczyć można go także w internecie – za pośrednictwem platformy TVP VOD. 

Czytaj także: Królowa Elżbieta na podwieczorku z Misiem Paddingtonem

W najbliższym czasie pochodzący z lat 70. serial emitowany będzie na antenie TVP 1. W niedzielne poranki z kolei serial emitowany będzie na antenie TVP Seriale.

07 zgłoś się – ile odcinków? 

Chociaż produkcja 07 zgłoś się to jeden z najbardziej znanych seriali PRL, liczy on zaledwie 21 odcinków! To właśnie te epizody od lat emitowany są na telewizyjnej antenie. Poniżej prezentujemy streszczenia poszczególnych odcinków: 

07 zgłoś się – książki 

Warto wiedzieć, że choć serial 07 zgłoś się powstawał na podstawie kryminalnych opowiadań polskich autorów, dziś znane są głównie publikacje oparte na scenariuszach stworzonych przez Krzysztofa Szmagiera – głównego scenarzysty i reżysera produkcji. 

07 zgłasza się - książka o kulisach powstawania serialu

Przed laty opublikowana została cała seria książek nawiązujących do serialu 07 zgłoś się. Niestety, publikacje obecnie nie są dostępne w sprzedaży – zamiast tego zaproponować możemy publikację Piotra Piotrowskiego 07 zgłasza się, w którym przybliżone zostały wszystkie smaczki dotyczące historię powstania serialu. 

Publikację kupić można poniżej: 

 

 

Tagi: seriale kryminalne, 07 zgłoś się,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu
Piotr Piotrowski0
Okładka książki - 07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu

,,07 zgłasza się" to możliwie pełna wersja historii produkcji, która do dziś jest chętnie oglądana przez miliony Polaków i cały czas zdobywa nowych widzów...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje