Mój niedoszły mąż zaginął. „150 wesel i grób”

Data: 2021-11-19 07:00:01 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

150 ślub w karierze fotografki Emilii Brzeskiej... Nie doszedł do skutku. Panna Młoda, Cecylia Złota, na darmo czekała na narzeczonego. Zamiast niego przyszedł jedynie sms z przeprosinami. Gdy Cecylia odkrywa, że jej niedoszły mąż nie tylko wystawił ją do wiatru, ale też zaciągnął na nią kredyt, wspólnie z Emilią — szwagierką in spe — postanawia to odnaleźć. Na jaw wychodzą kolejne kłopoty, w które wpakował się jej były narzeczony, a poszukiwania doprowadzają do nieoznakowanego grobu pośród krzewów...

Nowa książka Magdaleny Kubasiewicz wciąga już od pierwszej strony

— możecie przeczytać w recenzji książki na naszych łamach.

Obrazek w treści

Do lektury najnowszej książki Magdaleny Kubasiewicz 150 wesel i grób zaprasza Wydawnictwo Czarna Dama. Ostatnio mogliście przeczytać pierwszy i drugi fragment powieści, tymczasem już teraz zapraszamy do przeczytania ostatniego fragmentu:  

Sobotnie wesele należało do tych spokojnych. Przede wszystkim młodzi stawili się w kościele, ale też nikt nie zginął, nikt nie zaginął i nawet nikt się nie upił do nieprzytomności – przynajmniej nie do godziny dwudziestej pierwszej, kiedy Emilka opuściła imprezę. W dodatku panna młoda obdarowała wychodzącą Brzeską paczką z ciastem, co zdarzało się rzadko. Biorąc pod uwagę przeboje z ostatniego miesiąca, była to idealna impreza. Po sierpniu, wypełnionym pracą, ale uroczymi parami i udanymi weselami, wrzesień okazał się pechowy. Ślub Cecylii był najbardziej widowiskową porażką, ale dobrze wpisywał się we wrześniową złą passę. Marudna Panna Młoda, która wychodziła za mąż w pierwszy weekend września, już dwa dni po ślubie zaczęła zasypywać Emilię żądaniami natychmiastowego dostarczenia zdjęć. Na kolejnym weselu jeden z podpitych gości natarczywie podrywał Brzeską i nie rozumiał ani uprzejmych tłumaczeń, że pracuje, ani już mniej grzecznych wyjaśnień, że tańczyć z nim nie chce. Na następnej zabawie rodziny młodych, pochodzące w przeważającej mierze z podkrakowskiej wsi, zdawały się sądzić, że główny cel takiej imprezy to – mówiąc potocznie – „najebanie się”. Bo upicie nie wydawało się Emilii określeniem w pełni oddającym sprawiedliwość ich zachowaniu. To, że pierwsze październikowe wesele przełamało złą passę, sprawiło, że fotografka odetchnęła z ulgą.

Niedziela również upłynęła spokojnie. Cecylia (która ogółem okazała się znacznie mniej problematyczną współlokatorką, niż obawiała się Brzeska) ulotniła się po południu, dzięki czemu Kacper i Emilia mogli spędzić wieczór we dwoje. 

A potem w poniedziałek Cylia zrzuciła bombę. Już rankiem zdawała się jakaś nieswoja. Przy śniadaniu prawie się nie odzywała, potem zamknęła się w pokoju. Emilia machnęła na to po prostu ręką, uznając, że dziewczyna ma prawo do odrobiny spokoju, i skupiła się na obróbce zdjęć. Gdy jednak wstała znad laptopa po południu i ruszyła do kuchni z zamiarem przygotowania obiadu, Cecylia już tam siedziała, zapatrzona w filiżankę kawy.

– Mój niedoszły mąż zaginął – oświadczyła na powitanie.

– Co rozumiesz przez „zaginął”? 

– Znikł, przepadł, nikt nie wie, gdzie jest, licho go wzięło, pod ziemię się zapadł – wyliczyła Cecylia, odchylając kolejne palce.

Książkę 150 wesel i grób kupić można poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz 3
Okładka książki - 150 wesel i grób

150 ślub w karierze fotografki Emilii Brzeskiej... Nie doszedł do skutku. Panna Młoda, Cecylia Złota, na darmo czekała na narzeczonego. Zamiast niego przyszedł...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje