23 V: O rekinach wojny w Warszawie

Data: 2019-05-22 11:53:48 Autor: Sławomir Krempa

Wydawnictwo Fronda zaprasza na debatę wokół najnowszej książki Piotra Nisztora Rekiny Wojny. Kto zarabia na handlu polską bronią? 

W dyskusji udział wezmą:

Piotr Nisztor

Witold Gadowski

Spotkanie poprowadzi Łukasz Prus - specjalista ds. przemysłu zbrojeniowego, redaktor naczelny Portalu Stoczniowego.

Czwartek, 23 maja o godz. 18:00

Przystanek Historia

Centrum Edukacyjne IPN

Marszałkowska 21/25, Warszawa

 O książce:

Rekiny wojny. Kto naprawdę zarabia na handlu polską bronią.

Brudne pieniądze, korupcja. Handel bronią. Najbardziej dochodowy biznes świata. Karty na tym rynku rozdają trzy mocarstwa - USA, Rosja i Chiny. Czy Polska wykroiła z rynku swój kawałek tortu? A może sprzedajemy polskie uzbrojenie, a zarabia ktoś inny?

W swojej najnowszej książce, dziennikarz śledczy i autor bestsellerów, Piotr Nisztor, przedstawia kulisy handlu bronią w Polsce. Odkrywa przed czytelnikiem świat rodem z filmów akcji.

Autor, w ramach zbierania materiałów do książki, udał się na Bliski Wschód oraz Ibizę, gdzie przeprowadził wywiady z kluczowymi postaciami handlu bronią w Polsce. Książka Rekiny wojny to wybrane, najciekawsze historie związane z tym biznesem z ostatnich 50 lat.

W publikacji Rekiny wojny autor porusza klika fascynujących wątków, m.in.:

- Broń krótka, amunicja, pojazdy bojowe i śmigłowce. Ambulanse, kuchnie i piekarnie polowe. Ile polskie firmy zarobiły na wojnie w Iraku? Kto dostawał „zielone światło „od Amerykanów?

- Na wojnie gruzińsko-rosyjskiej polskie rakiety przeciwlotnicze spisały się znakomicie. Rosjanie stracili dziewięć maszyn. Jak skorzystaliśmy z tej „reklamy „polskiego sprzętu?

- Bahamy, olej palmowy i czołgi Twardy. Umowę na dostawę do Malezji 48 sztuk czołgów PT-91M opiewająca na 380 mln USD nazywano kontraktem stulecia. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Dlaczego?

- Czego hiszpańscy antyterroryści szukali w rezydencji francuskiego handlarza o polskich korzeniach? Kogo stać na ochroniarzy z jednostki Formoza?  Drogie dziewczyny i najdroższe samochody czyli słodkie życie pośredników.

- Kiedy wreszcie powstanie sejmowa komisja śledcza, która w świetle jupiterów pokazałaby tych, którzy przez lata niszczyli polski sektor zbrojeniowy?

 Bohaterowie wywodzą się z różnych stron politycznej barykady, ale zawsze pojawiają się tam, gdzie można zarobić na handlu bronią. Czują krew. Jak to rekiny. Rekiny wojny.

Książkę Rekiny wojny kupicie już w popularnych księgarniach internetowych:

informacja nadesłana

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rekiny wojny. Kto zarabia na handlu polską bronią
0
Okładka książki - Rekiny wojny. Kto zarabia na handlu polską bronią

Brudne pieniądze, korupcja. Handel bronią. Najbardziej dochodowy biznes świata. Karty na tym rynku rozdają trzy mocarstwa - USA, Rosja i Chiny. Czy Polska...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje