Wesoły Włoch w świecie walki polskich konspiratorów z niemieckimi okupantami – Giuseppe w Warszawie

Data: 2022-06-17 12:07:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polska w dniu dzisiejszym wyemituje na swoim kanale Kultura klasyk z 1964 roku, czyli komedię wojskową Giuseppe w Warszawie. Jak przebiegną losy Włocha, przybywającego do okupowanej Warszawy, gdzie toczy się walka polskich żołnierzy z niemieckim okupantem.

Obrazek w treści fot. sebo106 z Pixabay

Giuseppe w Warszawie to polski film wojenny w krzywym zwierciadle z 1964 roku w reżyserii Stanisława Lenartowicza.

Giuseppe w Warszawie – opis

O czym jest Giuseppe w Warszawie? W trakcie drugiej wojny światowej do okupowanej Warszawy przybywa Giuseppe Santucci, powrót z frontu na wakacje nie miał się zatrzymać w stolicy. Ostatecznie to tu Włoch poszukuje swoich towarzyszy broni. Niebawem... odkryje, że sprawnie ktoś pozbawił go broni.

O to zdarzenie posądza Marię, którą odwiedza w stolicy... i pozostaje już w jej domu! Aby zdobyć jej serce, postanawia okraść niemieckiego oficera.

Czytaj także: Człowiek ze stali – Kim jesteś Kal-Elu?

Walka o serce dziewczyny sprawia, że działania Giuseppe są pozytywnie postrzegane przez zorganizowany polski opór. Nim dojdzie do mocniejszego zawiązania relacji, Niemcy wpadają na trop pary, która ponownie musi uciekać...

Giuseppe w Warszawie – obsada

Jacy aktorzy wystąpili w filmie Giuseppe w Warszawie? Wielką gwiazdą produkcji został Antonio Cifariello, który doskonale wypadł na ekranie w roli Giuseppe Santucciego, swoją prezencją i grą aktorską, świetnie realizując wizję reżysera.

Czytaj także: RoboCop – Tego policjanta nie powstrzymacie!

Na ekranie towarzyszyli mu Elżbieta Czyżewska, Zbigniew Cybulski, Jarema Stępowski, Zdzisław Maklakiewicz, Krystyna Borowicz, Aleksander Fogiel.

Giuseppe w Warszawie – gdzie obejrzeć?

Zbliżająca się wielkimi krokami telewizyjna emisja Giuseppe w Warszawie zaplanowana została na piątek, 17 czerwca 2022 roku o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura i TVP Kultura 2. Reemisja odbędzie się w sobotę, 18 czerwca o 14:25 na TVP Kultura 2.

Czytaj także: Trudna sztuka odejścia... – Sztuka zrywania

Giuseppe w Warszawie – opinie

Wojenna komedia z 1964 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem, choć powiedzieć sobie musimy szczerze, że Giuseppe w Warszawie to nie okazał się żadnym superhitem. To dobra propozycja ze sporym dystansem do siebie, ale i w tym okresie zadebiutowała więcej wyżej ocenianych propozycji.

Czytaj również: Smerfy 2 (2013) – co wiadomo na temat znanej bajki?

Giuseppe w Warszawie – książka

Film Giuseppe w Warszawie bazuje na autorskim projekcie, który zapewnił spory szacunek dla Stanisława Lenartowicza oraz całego jego zespołu. Podchodząc z dystansem, będziemy mogli przyjemnie spędzić wieczór z tę opowieścią. Równie wiele przyjemności dostarczy nam książka Amerykanin w Warszawie, wydaną przez Wydawnictwo Znak.

Książkę „Amerykanin w Warszawie” kupić można poniżej:

Tagi: polskie komedie, wojna, Warszawa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy