Niespokojny czas przed przejściem Lassarda na emeryturę... – Akademia policyjna 5: Misja w Miami

Data: 2022-08-04 12:13:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

TVN 7 się nie zatrzymuje i już dziś oferuje następną część Akademii policyjnej. Akcja tym razem skoncentruje się na wydarzeniach w Miami Beach, gdzie dojdzie do próby odciągnięcia Erica Lassarda od służby. Jednocześnie zło i zbrodnie nie śpią... Czy warto zobaczyć Akademia policyjna 5: Misja w Miami?

Obrazek w treści fot. TVN/Warner Bros

Akademia policyjna 5: Misja w Miami to amerykańska komedia o policjantach z 1988 roku w reżyserii Alana Meyersona.

Akademia policyjna 5: Misja w Miami – opis 

O czym jest film Akademia policyjna 5: Misja w Miami? Eric Lassard odbiera podczas prestiżowego wydarzenia w Miami Beach nagrodę ze dbałość o swoją akademię, tymczasem kapitan Harris oraz jego pomoc Proctor odkrywają, że... mężczyzna powinien się już znajdować na emeryturze! W oparciu o tę informację postanawiają się pozbyć go z jego stanowiska, zajmując je przez siebie. 

W gorącym Miami dochodzi do ujawnienia tego faktu, jednakże... zgromadzeni na miejscu funkcjonariusze Lassarda otrzymują prośbą wsparcia lokalnych służb.

Czytaj również: Czas na wielki powrót znanych i zabawnych funkcjonariuszy! – Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie

Przechwycenie dokumentów i walizki gangu Tony'ego powoduje, że rozpoczyna się tutaj walka o warte przeszło 3 miliony dolarów diamenty. Aby je uzyskać, funkcjonariusze mają jedynie dobę! Co gorsza, złodzieje postanawiają... porwać Lasssarda, aby dodatkowo utrudnić im zadanie!

Akademia policyjna 5: Misja w Miami – obsada 

Kto wystąpił w Akademia policyjna 5: Misja w Miami? George Gaynes oraz Bubba Smith po raz już czwarty pojawili się na ekranie w swoich najlepszych rolach, oferując widzom solidne występy. To jednak coraz trudniejsze zadanie wobec kiepskich scenariuszy kolejnych odsłon Akademii...

Czytaj również: Która uczelnia dla przyszłych funkcjonariuszy okaże się lepsza? – Akademia policyjna 3: Ponowne szkolenie

Na ekranie pojawili się także Matt MacCoy, David Graf czy Tab Thacker.

Akademia policyjna 5: Misja w Miami – gdzie obejrzeć?

Kolejna telewizyjna emisja Akademia policyjna 5: Misja w Miami ma mieć miejsce na TVN 7 w czwartek, 4 sierpnia o 20:00. Powtórka odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia o 17:55 na tej samej stacji.

Czytaj również: To było potwierdzenie regularnego spadku poziomu... – Akademia policyjna 4: Patrol obywatelski

5. rozdział Akademii policyjnej, możemy zobaczyć również w sieci.

Akademia policyjna 5: Misja w Miami – opinie

Wydawać się mogło, że czwarta część cyklu Akademia Policyjna okazała się porażką, ale niestety kontynuacja ponownie szorowała dno, okazując się porażką na wielu poziomach. Niestety Miami Beach nie okazało się wystarczająco dobrym miejscem, aby wznieść cykl na wyższy poziom...

Czytaj również: "Dlaczego nie!" – jak wybić się po studiach?

Akademia policyjna 5: Misja w Miami – książka

Misja w Miami Beach bazuje na własnym pomyśle oraz scenariuszu, który okazał się równie kiepski lub jeszcze gorszy, niż miało to miejsce w poprzedniej części. To niestety przykład, jak się NIE powinno tworzyć  komedii... Zdecydowanie więcej jakości reprezentuje książka o prawdziwej pracy służb mundurowych: Tajne misje. Jednostki specjalne policji w walce ze zbrodnią i terrorem, autorstwa Judith Grohmann, wydana przez Bellonę.

Przytoczoną książkę Tajne misje. Jednostki specjalne policji w walce ze zbrodnią i terrorem możecie zakupić tu:

Tagi: akademia policyjna, policja, humor, USA, komedie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.