Archiwista - 1 i 2 odcinek. Henryk Mikos zostaje przywrócony do pracy w policji. Streszczenie odcinków

Data: 2023-06-23 16:30:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś w godzinach późnowieczornych Telewizja Polska rusza z serialem jaki można oglądać na TVP VOD, z polską opowieścią kryminalną zatytułowaną "Archiwista", w której śledzimy pracę obdarzonego niesamowitą pamięcią archiwisty Henryka Mikosa. Co wydarzy się w pierwszych dwóch odcinkach serialu? 

Henryk Talar jako Henryk Mikos i Paulina Gałązka jako Zuza Wasiluk w serialu "Archiwista". Zdjęcie: TVP VOD

Archiwista: Na wieki moja – opis 1 odcinka serialu

W 1 odcinku serialu Archiwista, który nosi podtytuł Na wieki moja, poznajemy Henryka Mikosa, któremu trudno pogodzić się z faktem, że stracił pracę w archiwum żyrardowskiej policji. Załamany zamyka się w pokoju, nie chcąc otworzyć, przez co potrzebna jest interwencja policji. Tymczasem policja na kolejną sprawą mordu. Tym razem sprawcą jest malarz, którzy zabił swoją żonę, a wcześniej był zamieszany z zaginięcie modelki, niejakiej Klary Bistuły. Niestety Stachura, który sobie o tym przypomniał, nie może tego sprawdzić, bowiem elektroniczna kartoteka nie działa. Na posterunku pojawia się nowa policjantka, Zuza, którą nikt się nie chce zająć. Wkrótce zostaje przydzielona do prewencji, pod opiekę Tomasza, a następnie Henryka. Ten zostaje przywrócony do pracy. 

Czytaj również: Archiwista, serial kryminalny w drugim sezonie już po swojej premierze na TVP VOD

Zuza nie może dogadać się z Mikosem. Szansą dla niej może być wspólne śledztwo w sprawie zaginięcia modelki. Zuza zbiera się w sobie, starając się usilnie rozwiązać zagadkę. Spotyka się z zatrzymanym za pobicie zony malarzem Sosnowskim, a także rozmawia z koleżanką zaginionej, Mariką. Tak Zuza trafia na trop motelu, a dzięki Mikosowi do pracowni rzeźbiarza, który wystawiał swoje prace na wystwaie zorganizowanej przez malarza Sosnowskiego. 

Archiwista: Na wieki moja – gdzie i kiedy obejrzeć 1 odcinek serialu?

Premierowa emisja 1 odcinku serialu Archiwista: Na wieki moja odbędzie się w piątek, 23 czerwca o godzinie 23:35 na antenie TVP 1.

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Serial w dwóch dostępnych sezonach, wszystkie jego odcinki, można oglądać na TVP VOD. 

Archiwista: Mój przyjaciel psychopata – opis 2 odcinka serialu

W 2 odcinku serialu Archiwista: Mój przyjaciel psychopata kolejną sprawą jaką zajmują się policjanci jest sprawa Pawła Woźniaka. Akta mężczyzny, który wszedł w zatarg z dilerami narkotyków przegląda Tomasz. Dzięki temu dowiaduje się, że cztery lata temu był on świadkiem zabójstwa wysoko postawionej pracownicy firmy Carlson, niejakiej  Justyny Poltz. Została ona zabita w hotelu, gdzie uczestniczyła w imprezie integracyjnej.

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Oskarżonym o zbrodnie został Ireneusz Rułkowski, znaleziony nieprzytomny w pokoju zabitej kobiety. Siedzi teraz w więzieniu. Ale Henryk Mikos, przeglądając jego akta, zaczyna mieć coraz więcej wątpliwości. Uważa, że mężczyzna nie jest winny. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z Zuzą, która z Tomaszem rozpoczyna nie do końca legalne śledztwo w tej sprawie. 

Archiwista: Mój przyjaciel psychopata – gdzie i kiedy można obejrzeć 2 odcinek serialu?

Premiera 2 odcinka serialu Archiwista: Mój przyjaciel psychopata zaplanowana została na sobotę, 24 czerwca 2023 na godzinę 0:35 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj również: [LastNewsCategory4

Serial jest możliwy do obejrzenia, we wszystkich odcinkach, w dwóch sezonach na TVP VOD. 

Archiwista - książki

Archiwista to serial polski, kryminalna opowieść, jaką emituje Telewizja Polska, a wcześniej był możliwy do obejrzenia na TVP VOD. Serial nie ma swojego odpowiednika książkowego. Oznacza to, że powstał na własnym scenariuszu. W zamian zatem polecamy książkę o tytule Miasto samobójców, której autorem jest Agnieszka Kaźmierczyk.

Książkę "Miasto samobójców" wydawnictwa  WasPos w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Archiwista, seriale tvp, kryminalne, polskie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje