Miasto samobójców

Młoda pani psycholog, bardzo utalentowana i jeszcze bardziej pewna siebie, za incydent niegodny terapeuty zostaje zmuszona do wyjazdu na prowincję, gdzie w tytułowym miasteczku ilość samobójstw zdecydowanie przekracza średnią krajową. Przekonana o własnych możliwościach próbuje rozwikłać zagadkę, nad którą od dłuższego czasu biedzi się sztab specjalistów. Nagle okazuje się jednak, że nie jest taka wspaniała, jak zawsze sądziła, a demony przeszłości wyciągają po nią bardzo ostre szpony.

Informacje dodatkowe o Miasto samobójców:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-06-22

Kup książkę Miasto samobójców

Miasto samobójców - opinie o książce

Miasto Samobójców

Autorstwa Agnieszki Kaźmierczyk

WSPÓŁPRACA

Książkę możemy zaliczyć do gatunku thriller jak również do kryminału. Jest to pierwsza książka spod pióra tej autorki. Podoba mi się styl pisania autorki dlatego na pewno w przyszłości sięgnę po jej kolejną pozycję.

Miasto Samobójców, nazwę swoją otrzymało że względu na trzy krotnie wyższy wskaźnik samobójców niż w innych miastach. Dodatkowo zastanawiające jest to że najczęściej na swoje życie targają się nastoletni chłopcy. Natalia Meyer to młoda pani psycholog, która przez swoje nieetyczne zachowanie zostaje oddelegowana do tego miasta o niezbyt dobrej sławie. Już na samym początku kobieta nie zdobywa uwielbienia od swoich nowych współpracowników. Warszawianka jest zbyt elegancka i pewna siebie jak na tak małomiasteczkową społeczność a dodatkowo jej cięty język i logiczne myślenie zdecydowanie odpycha innych od siebie. Jak to możliwe że tyle samobójców jest w jednym mieście. Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sztab kryzysowy oraz dodatkowo Natalia w ośrodku dla młodzieży z problemami. Wszystko zaczyna się komplikować gdy kobieta spotyka na swojej drodze sąsiada Sebastiana i zaczyna dostrzegać coraz więcej nieoczywistych detali.

Pozycja zdecydowanie trzyma w napięciu. Książka jest napisana w dość prostym językiem, nie aż tak nagłych zwrotów akcji jak by się mogło spodziewać. W trakcie lektury przychodzi wiele rozwiązań zagadki nawet te nadprzyrodzone. O dziwo tylko częściowo udało mi się odgadnąć zakończenie co jest wielki plusem do autora że nie było to aż tak oczywiste jak zakładałam. Ale prawda jest taka że nie było także aż tak zagmatwane, dzięki temu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Co do stylu pisania. Narracja była napisana w taki sposób, że łatwo jest się wczuć i odnaleźć w sytuacji. Nie ma tam żadnych niejasności czy niewytłumaczalnych lub nierozwiniętych wątków.

Książkę może z czystym sercem polecić każdemu kto lubi proste thrillery takie w sam raz na jedno posiedzenie. Nie trzeba się bardzo mocno skupiać na historii dzięki temu uważam te pozycje za lekką lekturę na długi letni lub jesienny wieczór, dzięki czemu według mnie łatwiej czuć się w klimat. Zdecydowanie sięgnę po raz kolejny do książki pani Agnieszki. Jest to jedna z lepszych książek, którą w ostatnim czasie otrzymałam do recenzji.

Epidemia uczuć
Agnieszka Kaźmierczyk 0
Okładka ksiązki - Epidemia uczuć

W życiu Magdy, dwudziestolatki, która wkrótce ma rozpocząć studia medyczne na prestiżowej uczelni, nie ma miejsca na spontaniczność i porywy uczuć. Matka...

Głosy z lasu
Agnieszka Kaźmierczyk0
Okładka ksiązki - Głosy z lasu

Anka za sprawą męża wiedzie spokojne, uporządkowane życie i cieszy się poczuciem bezpieczeństwa, którego brakowało jej w dzieciństwie i wczesnej młodości...