Nieudana adaptacja walki "specjalsów" z terrorystami – Atak na "Królową"

Data: 2022-07-19 11:53:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Na antenę TVN 7 trafi w najbliższym okresie film Atak na "Królową", filmowa adaptacja powieści o wysłaniu grupy "specjalsów", których głównym celem jest zatrzymanie grupy terrorystów, którzy przetrzymują najważniejszych przywódców na okręcie pod patronatem królowej brytyjskiej.

Obrazek w treści 

Atak na "Królową" to amerykański film sensacyjny z 2003 roku w reżyserii Jerry'ego Londona.

Atak na "Królową" – opis 

O czym jest film Atak na "Królową"? Vince Kellogg oraz jego brat Thomas pracują dla rządowej agencji ATF, specjalizującej się w pościgach za nielegalnymi handlarzami cennymi towarami, takimi jak tytoń, alkohol oraz broń.

Na morzach wybucha skandal, dochodzi do terrorystycznego ataku na znany i cenionych luksusowy okręt Queen Mary 2, maszynę pod bezpośrednim patronacie królowej brytyjskiej.

Czytaj również: Zanim zasnę – Uszkodzenie mózgu zmieni życie Christine w brutalny koszmar?

Na jego pokładzie znaleźli się prezydencji Stanów Zjednoczonych oraz Chin, a także... kody umożliwiające wykorzystanie chińskich pocisków balistycznych o międzykontynentalnym zasięgu! Trzecia wojna światowa jest o włos, a nasi herosi pomimo wewnętrznego podziału muszą się zjednoczyć, aby powstrzymać całkowitą zagładę!

Atak na "Królową" – obsada 

Kto wystąpił w Atak na "Królową"? Jedną z najistotniejszych ról otrzymał doświadczony Rob Estes, który solidnie spisał się ze swojego zadania, jednakże scenariusz okazał się na tyle kiepski, że i jego rola nie pozwalała na pokazanie zbyt wiele.

Czytaj również: Goodbye Berlin - nagrodzony komediodramat o szalonej podróży w nieznane

W obsadzie Atak na "Królową" pojawili się również Christopher Lawford, Joe Lando, Marie Matiko, Ron Lee, Rachel Blakely i Carmen Duncan.

Atak na "Królową" – gdzie obejrzeć?

W bliższych dniach film Atak na "Królową" wyemitowany zostanie we wtorek, 19 lipca bieżącego roku na TVN 7 o godz. 20:00. Tytuł będzie można zobaczyć także we wtorek, 26 lipca o 25 minut po północy na tej samej antenie oraz w piątek, 29 lipca o 21:30 na Metro TV.

Czytaj również: Więzień labiryntu: Lek na śmierć – W stronę wolności...

Propozycję możemy znaleźć w sieci poprzez platformy VOD.

Atak na "Królową" – opinie

Amerykańska produkcja okazała się wielką porażką. Nie może zatem dziwić, że po dziś dzień nikt specjalnie nie pamięta o filmie Atak na "Królową", ciężko jest nawet odnaleźć podstawowe informacje o tej propozycji czy jej przyjęciu. Te było na tyle kiepskie, że niemalże cały świat zapomniał, że taki thriller ukazał się na rynku...

Czytaj również: Nieudana kinowa próba Patricka Swayze... – Czarny pies

Atak na "Królową" – książka

Filmowy Atak na Królową bazuje na pracy Richard P. Henricka w postaci książki Attack on the Queen z 1998 roku, którą na filmowy język przeniósł J.B. White. Jak już mogliście przeczytać, niestety fabuła była jednym z elementów, które mocno zawiodły widzów. Lepszy poziom zaprezentuje Wam książka Toma Clancy'ego Kwantowy atak, wydanej w Polsce przez wydawnictwo Buchamann.

Książka Kwantowy atak kupić można poniżej:

 

Tagi: filmy sensacyjne, atak, thriller, polityka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje