Avatar. Kultowa produkcja Jamesa Camerona

Data: 2020-05-25 18:33:55 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Avatar. Kultowa produkcja Jamesa Camerona

Avatar to jedna z najpopularniejszych produkcji stworzonych dzięki technologii 3D, która miała zmienić odbiór tego rozwiązania. Czy warto zobaczyć ją w telewizji?

Avatar to film, o którym – jak głosi legenda – James Cameron myśleć miał już od dawna, jednak dopiero w 2009 r. zdecydował się na realizację niezwykłego, futurystycznego projektu. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Avatar – opis

O czym jest film Avatar ? Produkcja przedstawia losy Jake’a Sully’ego, dawnego wojskowego, który po pracy w służbach traci sprawność ruchową.

Czytaj także: Książki wylądowały na ulicy. Cyklon zniszczył księgarnie

Niespodziewanie mężczyzna otrzymuje intrygującą propozycję – jeśli podejmie się nietypowej misji podróży na Pandorę, ma szansę na powrót pełnej sprawności.

Celem jego misji jest zdobycie dostępu do specjalnego minerału – Unobtainium, które chronione jest przez mieszkańców księżyca – ludu Na’vi. Od czasu, kiedy po raz pierwszy ludzie dowiadują się o niezwykłym pierwiastku, rozpoczynają wojnę z mieszkańcami Ziemi.

Niespodziewanie życie Jake’a uratowane zostaje przez księżniczkę Neytiri. W zamian za to Jake musi podporządkować się narodowi Na'vi.

Avatar – obsada

Kto wystąpił w filmie Avatar w reżyserii Jamesa Camerona? W rolę Jake wcielił się Sam Worthington. Oprócz niego w produckji wystąpili także Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang oraz Michelle Rodriguez.

Avatar – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji wyemitowany zostanie film Avatar? Produkcję zobaczyć będzie można na antenie Polsatu w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 o godzinie 20:05.

Czytaj także: "Howards End" - o czym jest serial?

Oprócz tego film zobaczyć można także na wielu platformach VOD.

Avatar – czy warto zobaczyć?

Film Avatar to jedna z najwybitniejszych produkcji Jamesa Camerona (m.in. Titanic). Film ten otrzymał aż 9 nominacji do Oscarów, z czego zwyciężył w trzech kategoriach. Łącznie produkcja zdobyła kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, w tym BAFTA i Złote Globy.

Chociaż oglądając Avatara w domu w formacie 2D przeżycia nie będą równie duże, jak te w czasie seansu w sali kinowej, to i tak warto zobaczyć tę produkcję.

Avatar – książka

Avatar to oryginalna produkcja, która powstała na podstawie scenariusza Jamesa Camerona. Niestety, nie istnieje książka będąca powieściową adaptacją popularnego filmu.

Zamiast tego polecamy książkę Avatar Jamesa Camerona, która przedstawia historię powstania filmu od kuchni. Publikacja autorstwa Marii Wilhelm oraz Dirka Mathisona wydana została nakładem Wydawnictwa Amber.

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje