„Bazar de la Charite” – 3 odc. Adrienne odejdzie od męża? Streszczenie 3 i 4 odcinka

Data: 2023-08-30 17:11:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Niedawno na TVP 2 zadebiutowała pewna popularna francuska produkcja. Bazar de la Charite to ośmioodcinkowy serial o wielkim pożarze, który w 1897 roku w Paryżu zniszczył siedzibę organizacji charytatywnej. Czas na 3 i 4 odcinek produkcji. Czego się dowiemy?

Kadr z serialu "Bazar de la Charite" Fot. Centrum informacji TVP

Bazar de la Charite to francuski serial historyczno-obyczajowy, który miał swoją premierę w 2019 roku. Jego akcja jest osadzona pod koniec XIX wieku w Paryżu w czasach belle epoque. Ta piękna epoka miała też wiele ciemnych stron. Jedną z nich jest wielka tragedia, czyli pożar, w którym zginęło ponad 120 osób. To wydarzenie mocno zmieniło losy wielu paryżan. 

Bazar de la Charite – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku serialu Bazar de la Charite Adrienne myśli nad tym, czy faktycznie powinna odejść od męża, który od dawna się nad nią znęcał. Kobieta wyjawia Camille, że planuje ucieczkę. Rose w końcu odzyskuje przytomność. Dziewczyna znajduje się w domu u pani Huchon, skąd próbuje uciec. Jest jednak jeszcze zbyt osłabiona.

Czytaj również: Kuchenne Rewolucje w Trzcielu – restauracja Incognito / Szynk u Tasi Terleckiej. Co się wydarzy?

Alice chce odejść od Juliena. Ma do niego sporo żalu, przez to co zrobił podczas pożaru. Wepchnął on Adrienne w płomienie, by samemu się uratować. Dziewczyna nie chce już go poślubić. Będzie to jednak miało poważne konsekwencje, w szczególności dla jej rodziny. Ojciec cały czas stara się przekonać córkę, do tego, by zgodziła się na wcześniej planowany ślub, by nie zniszczyć jego reputacji.

Bazar de la Charite – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

W telewizji 3 odcinek serialu Bazar de la Charite będzie można obejrzeć już w środę – 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 22:35 na antenie stacji TVP2

Czytaj również: Herkules - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu TVN?

TVP nie planuje powtórkowych emisji, jednak wszystkie odcinki będą dostępne także na vod.tvp.pl. Co ciekawe, serial oglądać można również na Netfliksie.

Bazar de la Charite – opis 4 odcinka serialu

4 odcinku serialu Bazar de la Charite zobaczymy jak Alice spędza namiętne chwile z Victorem. Kobieta dopiero po jakimś czasie dowiaduje się o nim prawdy. Okazuje się, że to on odpowiada za wybuch ogromnego pożaru, który zniszczył imprezę charytatywną i spowodował śmierć wielu osób. 

Czytaj również: „Kuchenne rewolucje” – restauracja Alexandria. Na Magdę Gessler czeka sporo niespodzianek

Adrianna planuje swoją ucieczkę i decyduje się na pewne drastyczne środki.. Nie ma ona jednak zbyt wielu pieniędzy, co może mocno wpłynąć na jej początkowe plany. Rose dalej znajduje się w niezwykle skomplikowanej sytuacji. 

Bazar de la Charite – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 odcinek serialu?

Premiera 4 odcinka serialu Bazar de la Charite została zaplanowana na poniedziałek, 4 września 2023, także na godzinę 22:35. Będzie on dostępny na vod.tvp.pl oraz na Netfliksie. 

Bazar de la Charite – książki

Bazar de la Charite to serial, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasach, w jakich działa się produkcja, to możemy wam polecić książkę Paryż belle epoque. Sekrety miasta świateł. Ta publikacja skupia się na tym, jak naprawdę wyglądała te epoka pełna przepychu i nowych idei. 

Książkę Paryż belle epoque. Sekrety miasta świateł w przedsprzedaży kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: bazar de la charite, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Paryż miasto sztuki i miłości w czasach belle epoque
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna3
Okładka książki - Paryż miasto sztuki i miłości w czasach belle epoque

Magia i rzeczywistość Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Marta Orzeszyna wybrały się w fascynującą podróż w czasie. Oddzielając magię od rzeczywistości...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje